College Platon

College Platon

1957 yılında kurulan College Platon, Montreal’de yer almaktadır. Kültürel bir ortamda yüksek kalitede eğitim veren dil okulu okul, alanında uluslararası üne sahiptir. Platon’un eğitimcileri, akademik yeterliliğe sahip ve sürekli denetlenen öğretmenlerdir. Hazırlanan müfredatı büyük bir titizlikle uygulayan eğitimciler gramer, okuma-yazma ve sözlü iletişime dair verdikleri eğitimlerle ön plana çıkmaktadırlar. College Platon aynı zamanda öğrenme güçlüğüne sahip ve engeli bulunan öğrenciler için de özel sınıflara sahiptir. 10 yıl üst üste Tüketicinin Seçimi Ödülü’nü almışlardır. Okulun yöneticisi Chris Kavathas, kalitelerini garanti etmektedir.
Günümüzün ihtiyaçlarına yönelik olarak yenilenen okul, oldukça lüks bir altyapıya sahiptir. Okulda 25 sınıf bulunmaktadır. Öğrencilere sunulan bilgisayar laboratuvarı, internet bağlantısı vardır. Okulda 38 öğretmen bulunmaktadır. Her yıl 400’den fazla öğrenci okulda eğitim almaktadır. Sınıflarda öğrenci sayısı oldukça azdır. Bu sayede dil öğretiminde yüksek başarı sağlanmaktadır. Platon, dil eğitimlerinin yanı sıra, çeviri hizmetleri ve kurumsal bölüm kuruluşları konusunda da faaliyet göstermektedir. Kanada’da dil eğitimini daha ekonomik maliyetlerle almak isteyen öğrencilerimizin tercih edebileceği bir okuldur. College Platon’da Türk öğrenci sayısı diğer okullarımıza nazaran daha düşüktür, bu da bir diğer tercih sebebiniz olabilir.

College Platon’da eğitim almak için öğrenci vizesine sahip olmak gerekmektedir. Bunun için Altı aylık eğitim ücretinin tamamının ödenmesi gerekmektedir. Ödeme sonrası Platon öğrenci için bir kabul mektubu hazırlar. Vize College Platon’un belirlediği aralıklarla yenilenmelidir. Öğrenci vizesi, tıbbi muayene gerektirmektedir.
College Platon’a gelen öğrenciler aile yanında konaklama seçeneğine sahiptirler. “Evinizden uzaktaki eviniz” olarak adlandırdıkları bu konaklama tipinde öğrenciler kendi evlerinin rahatlığına sahip olacaklardır. Tek kişilik odalarda konaklayacak olan öğrenciler evde bulundukları süre boyunca pratik yapma fırsatına sahip olacaklardır. Günlük 2 yemek hakları bulunmaktadır. En az iki hafta süre ile aile yanında konaklama yapılabilmektedir. Öğrenci Dairelerinde kalan öğrenciler, kendi yemeklerini kendi hazırlamak durumundadırlar. Tek ve iki kişilik odalar bulunmaktadır. Kişisel isteklerinize göre uygun olan odayı seçebilirsiniz. En az dört hafta süre için kiralama yapılabilmektedir. Mobilyalı daireler ise bütün sorumluluğunuzun kendinize ait olduğu konaklama tipidir. Kiranın yanı sıra, faturalarınız ve yiyecek içecek ihtiyaçlarınız da tarafınızdan karşılanmalıdır. En az iki ay süre ile kiralamak mümkündür. Bu seçenekler göz önüne alındığında herkes çoğunlukla aile yanı konaklamayı tercih etmektedir. Bu sayede ülkenin kültürünü de yakından tanıma fırsatınız oluşmaktadır.
Tam Zamanlı Dersler
Herkese açık olan bu dersler temelde yabancı öğrenciler için hazırlanmıştır. Haftada 30 saat ders yapılmaktadır. Hafta sonları ders yapılmamaktadır. Öğrenci vizesi almak için en az altı ay boyunca bu kurslara katılacağınızı Kanada Göçmen Bürosu’na kanıtlamanız gerekmektedir. Derslere katılmadığınız takdirde öğrenci vizeniz yanacaktır. Eğer 6 aydan kısa bir süre için eğitimlere katılacaksanız vizeye ihtiyacınız bulunmamaktadır. Bu kurslarda öğrencilere ödev ve proje hazırlamaları için konular verilmektedir. Düzenli ilerleme sağlanabilmesi için ödevlerin ve projelerin düzgün bir biçimde hazırlanması önemlidir. Hızlı ilerleme kat edilen sınıflardır.
Yarı Zamanlı Kurslar
Haftada 6 saat ders yapılan bu sınıflar İngilizce ve Fransızca dilleri için açılmıştır. Minimum 4 hafta katılım zorunludur. En fazla 24 hafta boyunca katılım sağlanabilir. Yılın herhangi bir zamanı kursa başlama fırsatınız bulunmaktadır. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri ders yapılmaktadır. Dersler pratik sınıfları ve ödevler ile desteklenmektedir.
Grup Eğitimleri
6 seviyede eğitim verilmektedir. Yeni başlayanlar, Ara düzeydekiler ve İleri düzeydekiler için ikişer sınıf bulunmaktadır. Danışmanları ile yazılı ve sözlü mülakat yapıldıktan sonra seviyenize göre hangi grupta yer alacağınız belirlenmektedir. Haftada 3 saat birer ders olarak düzenlenmektedir. Derslerinizin günü, saati ve yoğunluğu kişinin talebine bağlı olarak arttırılabilir.
Özel Kurslar
Kişilerin kendi ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan bireysel kurslardır. Dilenilen süre boyunca katılım sağlanabilir. Bütün dillerde eğitim verilebilmektedir. Öğrencinin kendi programını kendi belirleme hakkı bulunmaktadır.