GENEL BİLGİLER

İtalyancayı İtalya’da öğrenmek isteyen öğrenicileri için dinamik ve eğlenceli bir okulu olan Scuola Leonardo Da Vinci Dil Okulu, Floransa, Milano ve Siena şehirlerinde hepsi merkezi konumdaki butik okullarında etkin, esnek ve çağdaş bir dil eğitimi sunmaktadır. İtalya’da ki en iyi ve en köklü okullardan biri olan Scuola Leonardo Da Vinci Dil Okulu, öğretmenlerinin hepsinin İtalyan olması ve İtalya’da yaşaması ile dil öğreniminde en iyi eğitimi vermeyi hedeflemektedir.  Farklı milletlerden gelen öğrencilerinin oluşturduğu çok kültürlü yapısıyla Scuola Leonardo Da Vinci öğrencilerine uluslararası tanınırlığı olan “Firenze AIL” dil sertifikası da vermektedir.

Scuola Leonardo Da Vinci Siena, şehrin tarihi merkezi Piazza Navona’ya yürüme mesafesindedir. Şehrin tarihi dokusuna uygun olarak yapılmış binasında eğitim konusunda donanımlı ve tecrübeli öğretmenleri ile en iyi İtalyanca dil eğitimini vermek üzere hazırlıklıdır. Kurslarına katılan her öğrencinin kendisini kolayca ifade edebilmesi ve sıcak bir ortamda İtalyanca eğitimi alması için 10’ar kişilik sınıflarda eğitim vermektedir. İnternet odası, ortak alanları, kafeteryası ve öğrencilerin sosyalleşip kaynaşabileceği geniş bir terası bulunmaktadır.

Yöresel yemekleri, sanatsal faaliyetleri, müzeleri ve görkemli dini yapılarıyla sokaklarında dolaşırken bir masalda gibi hissedeceğiniz Siena şehrinde İtalyanca dilinin inceliklerini öğrenirken unutulmaz bir deneyim elde edebilirsiniz.

FİYAT TABLOSU

Kahverengimsi kızıl taş evleriyle ve parke döşeli uzun ve dar sokaklarıyla etkileyici Siena’da İtalyanca dil eğitimi almak için Scuola Leonardo Da Vinci Dil Okulu tercihleriniz arasındaysa ücretler seçtiğiniz kurs, süre, kayıt ücreti ve konaklama tipi bakımından değişiklik gösterecektir.

Sunulan dil programları, konaklama seçeneklerinin ücretleri ve kayıt ücretleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için size en yakın ELT ofisi ile irtibata geçebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Scuola Leonardo Da Vinci Siena, İtalyanca dil eğitiminde ihtiyaçlarınız doğrultusunda farklı alternatifler sunmaktadır. Kültür kursları, Online Kurlar, İş İtalyancası ve Eğitim kursları da sunan Scuola Leonardo Da Vinci Siena çok çeşitli kurslarla İtalyanca tutkusu olan öğrenciler için hizmet vermektedir. Dil eğitimi dışında kültürel programları ve workshoplarda sunmaktadır.

İtalyanca kurslarından bazıları şu şekildedir;

Özel İtalyanca Dersleri

oğun olarak iş hayatında veya akademik olarak İtalyanca ihtiyacı olan öğrencilerin tercih ettiği Özel Dersler, öğrencileri yoğun bir programa sokarak İtalyanca’da hedefledikleri seviyeye gelmelerine destek vermektedir. Öğrencilerin uygunluk durumu ve isteğine göre planlanan ders saatlerinde yapılabilen Özel Dersler, aynı seviyedeki birkaç arkadaş ile de istek doğrultusunda planlanabilmektedir. Özel Ders alan öğrenciler, tüm okulun öğrencileri ile sosyal aktivitelere katılarak sosyalleşebilmekte ve bolca pratik yapabilmektelerdir. 

Akademik Yıl (Hazırlık Yılı): İtalyan Dili ve Kültürü

Dil yeterliliği ile sanat tarihi ve kültür dersleri olmak üzere 2 aşamadan oluşan Akademik Yıl Kursları, 32 haftalık olarak yapılmaktadır.

Dolce Vita Kursu (Yetişkinler için İtalyan Dili ve Kültürü)

İtalyanca öğrenirken aynı zamanda tatil yapmanıza olanak tanıyan kurs programında, Scuola Leonardo Da Vinci Siena öğrencileri İtalyan dili hakkındaki eğitimlerini alırken ayı zamanda yeme-içme alışkanlıkları gibi İtalyan kültürüne ait daha detaylı bilgi sahibi olma imkanı bulurlar. 1-2 haftalık olarak sunulan kurs, 2 kısımdan oluşmaktadır. İlk önce İtalyanca dil eğitimi aldır sonra sosyal aktivite ve özel etkinliklerle kültürü deneyimlemeye başlarlar.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Scuola Leonardo Da Vinci Siena, sosyal aktiviteler ile öğrencilerin kaynaşması, kültür paylaşımı yapmaları, Siena’nın yerel yaşamını görmeleri ve şehrin görülmesi gereken güzellikleri ile öğrencilerin keyifli zaman geçirirken pratik yapmalarına olanak tanır. İtalyan dili ve kültürünü yakından tanımaları için öğrencilerine birçok aktivite sunan okul, çeşitli aktivite ve etkinlik programlarını okulun öğrenci bilgi salonunda paylaşmaktadır. Bu etkinliklerden bazıları ise, tarih ve kültür turları, geziler ve seminerlerdir.

KONAKLAMA

Scuola Leonardo Da Vinci, İtalya’nın tarihi ve turistik Siena şehrinde, uzun veya kısa süreli kalmanın avantajını öğrencilerine rahat bir konaklama imkanı sağlayarak doyasıya yaşatmayı hedeflemektedir. Okul, öğrencilerine 3 farklı çeşit konaklama imkanı sağlamaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama, yerel kültürü yakından tanımak ve ana dili İtalyanca olan bir aileyle gündelik dilde pratik yapma imkanı sağlamaktadır. Ev ortamı ve konforunu yaşayabileceğiniz seçenekte, yöresel lezzetleri tadabilir, İtalyan gelenek ve göreneklerini daha yakından inceleme şansına sahip olabilirsiniz.

Apartman Dairesi

Bu konaklama seçeneğinde sizin gibi farklı ülkelerden gelmiş uluslararası öğrencilerle ortak bir evde ev arkadaşlığı yaparken, dostluklar kurabilir ve kültür İtalyanca öğrenme tutkunuzu paylaşabilirsiniz.

Hotel Konaklama

Hotel konaklama seçeneği ile mahremiyetine önem veren ve bağımsız konaklama tercih eden öğrencilerin tercihidir. Otel konaklaması size temizlik gibi konular hakkında endişe etmeden otelin konforunun tadını çıkarabilirsiniz.

SIENA ŞEHRİ

Toskana bölgesinde orta İtalya’nın coğrafi olarak en güzel şehirlerinden beri Siena, kahverengimsi kızıl taş evleriyle ve parke döşeli uzun ve dar sokaklarıyla adeta masalsı bir şehirdir. 14. yüzyılda yaşanan ve “Kara ölüm” olarak adlandırılan veba salgınının hüzünlü izlerini tarihi yapılarında yansıtan şehir, çokça katedrali, ortaçağ görüntüsü, sergilenen sanat eserleriyle, müzeleri ve geniş mutfağıyla İtalya’nın en çok turist çeken lokasyonudur. Yüzölçümü bakımından küçük olması her yere yürünerek gidilebiliyor olması avantajıyla ulaşıma fazla ihtiyaç doğmamasına sebebiyet vermektedir.

Scuola Leonardo Da Vinci Siena’da dil eğitimi almayı düşünüyorsanız diğer şehirlere göre daha turistik

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Scuola Leonardo Da Vinci Dil Okulları, İtalya’nın en iyi eğitim veren İtalyanca Dil Okullarından biri olması özelliğiyle Dünya’nın her yerinden İtalyanca dilini öğrenme arzusuyla bünyesinde gelen öğrencileri sayesinde çok uluslu bir yapıya sahiptir. Farklı kültürleri çatısında buluşturan okulda Türk öğrenci oranı ise sadece %3 ile sınırlıdır. Türk öğrenci oranının azlığı, İtalya’da İtalyanca dilini geliştirmek isteyen Türk öğrenciler için sosyalleşme ve kültüre entegre olma açısından büyük bir avantaj sağlamaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA