Malta’da Dil Okulu

Malta’da Dil Okulu

Malta Dil Okulları: Uygun Fiyatla İngilizce’nin Merkezi

Malta dil okulu fiyatları, diğer ülkelerdeki dil okulları ile karşılaştırıldığında daha uygun olması  nedeniyle son yıllarda İngilizce öğrenmek isteyenler tarafından çokça tercih edilmektedir. EC Malta Dil Okulu, EF Dil Okulları, ESE, Linguatime, Sprachcaffe, Clubclass gibi bir çok dil okulunu barındıran Malta adası, İngilizce öğrenmek isteyenler için başlangıç seviyesinden üst seviyelere kadar her öğrenci için seçenekler sunar.

Malta’da İngilizce Eğitiminin Avantajları

Malta adası, İngilizce öğrenmek isteyenler için önemli bir seçenek olması nedeniyle ada için önemli bir ekonomik kaynak oluşturur. Bu da, İngiltere, Amerika gibi ülkelerde verilen dil eğitimiyle öğrencilerin lehine sonuçları olan kıyasıya bir rekabet ortamına neden olmuştur. Eski bir İngiliz sömürgesi olan ve hemen tüm İngiliz okullarının şubelerine ev sahipliği yapan ülkede İngiliz eğitim sistemi uygulanmaktadır. Dolayısıyla, İngiltere’yle aynı standartlardaki eğitimi daha uygun şartlarla sunduğu için her yıl artan bir öğrenci talebiyle karşılaşmaktadır.

Şu anda kampanyalı dahilinde sunduğumuz Malta dil okulları fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Malta dil okulları geniş bir eğitim içeriği sunuyor

Maltada İngilizce eğitimi veren okullar farklı alternatifler sunuyor. Genel İngilizce eğitiminin yanı sıra TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlanmak isteyen veya akademik amaçlı eğitim almak isteyen öğrenciler gibi İş İngilizcesi konusunda gelişim sağlamak isteyen öğrenciler de Malta’nın kaliteli okullarında eğitim seçeneklerini değerlendirebilir.

Konaklama

Malta’da bir çok dil okulu, kendine ait otel ya da öğrenci yurtlarıyla konaklama konusundaki sıkıntı yaşama ihtimalini kaldırmaktadır. Bu nedenle, Malta’da en çok tercih edilen konaklama seçeneği, öğrenci yurtları, oteller ve apart dairelerdir. Bu seçeneklerin kalite ve fiyatı sizin tercihlerinize göre şekillenir. Dileyen öğrencilere aile yanı konaklama seçenekleri de sunulmaktadır.

Malta’da İklim

Malta, yumuşak kış ayları ve sıcak yaz sezonuyla herkesi memnun edecek bir iklime sahiptir. Sert esen rüzgarlar, kar, don ve sis gibi kavramlar Malta’da bilinmez. Nisan ayından itibaren neredeyse hiç rastlanmayan yağışlar en çok Eylül ile Nisan arasında görülür.

Sıcaklık ise Kasım – Nisan aylarında ortalama 14°C, Mayıs- Ekim arasındaysa ortalama olarak 32-3°C civarındadır. Malta, sıcak yaz aylarında denizden esen serin meltemlerle, Temmuzdan Eylül ortasına kadar devam eden sıcaklığın yüksek olduğu dönemlerde bile, seyrek olarak aşırı sıcaklara maruz kalır.

Malta’da Yapılacak 5 Şey

Valletta’yı Keşfet: Çoğu başkent gibi Valletta da hareketli bir yaşantıya sahip. Kendine has bir karakteri ve atmosfere sahip şehir, öğrenciler için her türlü olanağı sunuyor.

Gozo ve Comino: Malta’nın daha küçük olan bu yavru adaları, oldukça farklı bir deneyim vaat eder. Bisikletinizi sürmekten yorulursanız kendinizi eşsiz güzellikteki sahillerine bırakabilirsiniz. Truva filminin çekildiği bu adalardan ayrılmak istemeyeceksiniz.

Tapınakları Görün: Piramitlerden bile daha eski bu tarih öncesi Malta tapınakları kesinlikle görmeye değer. Beş tapınağın tamamı UNESCO’nun Dünya Mirasları arasında sağlam bir yere sahiptir. Adanın geçmişine ışık  tutan bu tarih yolculuğunu kaçırmamalısınız.

Bir Köy “Festa”sına Katılın: Adanın “koruyucu azizleri”nin anıldığı bu festivallere katılarak gerçek bir Akdeniz deneyimi yaşayın. Bu festivaller tüm yaz boyunca düzenlenir ve yıldızların altında harika bir zaman geçirme fırsatı verir.

Mdina Turu: Başka bir UNESCO Dünya Mirası olan Mdina şehrinin sessiz arka sokaklarına kendinizi bırakarak geçmişte bir yolculuk yapın.