Almanya'da Master

Almanya’da yüksek lisans eğitimi seçkin bir kariyerin kapılarını açıyor!

Almanya prestijli üniversiteleri, mükemmel staj olanakları ve ücretsiz eğitimiyle dünyanın en avantajlı yüksek lisans seçeneklerinden biri.

Almanya’da yüksek lisans tüm dünyada ilgi çekiyor!

Almanya’da yüksek lisans tüm hayatınızın akışını değiştirecek, size güvenli ve nitelikli bir gelecek sağlayacak olan doğru bir seçim. Tüm dünyaca saygı duyulan, prestijli Almanya üniversiteleri master yapmak isteyen uluslararası öğrencilere kucak açıyor. Siz de master eğitiminizi Almanya’da alabilirsiniz ve bu aslında hem çok kolay hem de çok ekonomik.

Prestijli bir master diplomasına ücret ödemeden sahip olun!

Sahip olacağınız bir Alman yüksek lisans diploması, yapacak olduğunuz iş başvurularında çok daha öncelikli olarak değerlendirmeye alınmanızı ve tercih edilmenizi sağlayacak. Sizinle aynı ya da benzer bölümlerden mezun olmuş olan binlerce rakibinize büyük üstünlük sağlayabileceksiniz. Üstelik Almanya’da master eğitimi devlet tarafından destekleniyor ve üniversitelerin büyük bir bölümünde eğitim ücretsiz. Yaşam giderleri ise Türkiye’de eğitim almaktan çok da farklı değil!

Yabancı Dil Avantajı

Almanya’da yüksek lisans programları İngilizce’dir. Yüksek lisans için Almanya üniversitelerini tercih ettiğinizde İngilizcenizi çok aktif olarak kullanacaksınız. Bunun yanında Almanya’da kaldığınız sürece sürekli Almanca ile karşılaşacak, Avrupa’nın ikinci en çok konuşulan ve aynı zamanda dünyanın en önemli ticari dillerinden biri olan Almanca’yı da öğreneceksiniz. Böylece iki yabancı dil yeterliliğine sahip olarak, büyük bir avantaj elde etmiş olacaksınız.

Mezuniyet Sonrası İki Yıl Çalışa İzni

Avrupa’nın dev şirketlerinde çalışma olanaklarından yararlanacaksınız:

Almanya’da yüksek lisans eğitimini cazip kılan en önemli etmenlerden biri de dünyanın en önde gelen sanayi ve teknoloji şirketlerinin bir çoğunun bu ülkede bulunması ve Alman üniversitelerinin bu şirketlerle koordinasyonlu olarak faaliyet göstermesidir. Yüksek lisans eğitiminizi bu sanayi kuruluşlarında yapacağınız çalışmalar ve referansla pekiştirebilecek, çok önemli bir deneyi edinebileceksiniz.

Yüksek lisans sonrasında iki yıl çalışma ve ikamet izni hakkınız var.

Almanya’da yüksek lisans eğitiminizin ardından iki yıl süreyle tam zamanlı ve profesyonel olarak master yaptığınız alanda çalışabilecek, hem deneyim elde edip hem de eğitim maliyetinizi geri kazanabileceksiniz. Yapacak olduğunuz bu çalışma dilerseniz size Avrupa Birliğinde farkı kariyer seçeneklerine de kapı açabilir. Almanya’da yüksek lisans yapmak size ve gelecek planlarınıza boyut kazandıracak.

Başvuru ve Kabul İşlemleri

Başvuru ve kabul işlemlerini ELT ile kolaylıkla tamamlayacaksınız.

ELT ile çok sayıda prestijli Alman üniversitesine yüksek lisans başvurunuzu başarıyla gerçekleştirebilir, dilediğiniz alanda eğitim alabilirsiniz. ELT akademik danışmanları size ve tercihinize en uygun yüksek lisans programlarının tespiti yapmakta, başvuru ve kabul süreçlerinizi bu çalışma kapsamında tamamlamaktadır. ELT ile Almanya’da yüksek lisans hedefinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Almanca bilmiyorsanız üzülmeyin! Almanca dil hazırlık programımıza katılın.

Almanya’da yüksek lisans eğitimi almak istiyor ama Almanca bilmiyorsanız bu bir sorun değil. ELT sizin için önce tercih ettiğiniz bir üniversiteden gideceğiniz yüksek lisans programına yönelik şartlı kabul alıyor ve daha sonra sizi Almanca eğitiminizi alacağınız akredite Almanca kursuna yerleştiriyor. 1 yıl sürecek olan Almanca eğitiminize giderken, hangi üniversitede yüksek lisans alacağınızı bilmenin ve o üniversitenin size vereceği şartlı kabul belgesine sahip olmanın güvencesini yaşayacak, dil eğitiminizin ardından Almanya’da yüksek lisans eğitiminize başlayabileceksiniz.

Kimler başvurabilir?

Almanya’da yüksek lisans başvurusu yapmak için lisans mezunu olmanız yeterli. Mezun olduğunuz bölüm ya da ilgili bir alanda yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Bunun için Türkiye’de ALES sınavına girmeniz ya da bir puan almanız gerekmiyor.

Ne zaman başvuru yapılır?

Eğer önce Almanca dil eğitimi almanız gerekiyorsa yıl boyu başvuru yapabilirsiniz. Almanca biliyor ve yüksek lisansa doğrudan başvuru yapmak istiyorsanız, lisans diplomanızı (ya da çıkış belgenizi) alır almaz işlemlere başlayabilirsiniz.