New European College

Münih’de bulunan New European College, uluslararası alanda eğitim sunan bir üniversitedir. Lisans, yüksek lisans ve MBA programlarında tamamen İngilizce eğitim veren New European College, Almanya’da İşletme eğitimine yönelik en modern ve ileri yaklaşımlar sunan okullardan biridir.

New European College, yalnızca teorik bir eğitim vermek kalmaz, iş hayatında pratik yapabilme fırsatı da sunmaktadır. Öğrencinin gelecekteki başarısına yönelik çalışmalar yürüten okul, öğrencilerini iş dünyasındaki zorluklara hazırlamaktadırlar. Öğrenci sayısının az tutulduğu sınıflarda, alanında uzmanlaşmış öğretim üyeleri tarafından verilen dersler sayesinde eğitim başarısı garanti edilmektedir.

Başvuru ve Kayıt Şartları

New European College kayıt için bir takım koşullar öne sürmektedir. Pathway programına katılacak öğrencilerin ortaöğrenimi tamamlamış olmaları gerekmektedir. Lise transkripti ve dil sınavlarından aldıkları dereceler ile okula başvuruda bulunabilirler. Pathway programına katılacak olan öğrencilerin, TOEFL sınavından en az 64 puan, IELTS sınavından ise en az 5.0 derece almış olmaları gerekmektedir. Bu koşulları yerine getirebilen öğrenciler değerlendirme sınavı ve mülakata girerek okula katılmaya hak kazancaklardır.

New European College Programları

New European College Lisans Programları için başvuruda bulunacak olan öğrencilerin, bitirdikleri lise eğitiminin uluslararası yeterlilikte bir liseden tamamlanmış olması gerekmektedir. Bunun dışında bir IB (Uluslararası Bakalorya) diplomanız bulunuyorsa lisans programlarına başvuru yapmak için ilk koşulu yerine getirmiş sayılacaksınız. Lisans programlarına başvuru yapabilmeniz için TOEFL sınavından 80 puan, IELTS sınavından 6.0 derece, CAE veya CPE yeterlilik belgelerinden birine sahip olmanız gerekmektedir. Koşulları yerine getirebilen öğrencilerden değerlendirme sınavı ve mülakat şartlarını da yerine getirmeleri istenecektir.

New European College Eğitim Programları:

  • Uluslararası Yönetim Lisans Programı
  • Uluslararası Yönetim Master Programı
  • İşletme Dışı mezunlar İçin Master
  • Uluslararası İşletme MBA programı
  • Hızlandırılmış MBA
  • Lisans geçiş programları

New European College YÖK denkliği belgesini indirin!

New European College Master Programına katılacak olan öğrencilerin, işletme ile ilgili alanlardan alınmış bir lisans derecesine ihtiyaçları olacaktır. Transkriptte yer alan not ortalamalarının en az 3.0 ve yukarı olması gerekmektedir. GMAT sınavından 500 puan, TOEFL sınavından 80 puan veya IELTS sınavından 6 ve yukarı derecelerde başarı elde etmiş olmaları gerekecektir. Daha sonra okul tarafından yapılan kabul görüşmesine davet edilmeniz gerekmektedir.

 

New European College’in en beğenilen programlarından biri olan Hızlandırılmış MBA programlarına kabul edilebilmek için, iyi bir lisans derecesine sahip olmanız ve o lisans bölümünde en az 2 yıl süre ile deneyim kazanmış olmanız gerekmektedir. Dil yeterliliklerini yerine getirmeniz için TOEFL sınavından en az 80, IELTS sınavından ise 6 derece yapmış olmanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda GMAT sınavından minimum 500 puan almanız gerekmektedir.

New European College Lisans ve Yüksek Lisans Bölümleri ve Eğitim Ücretleri

BölümSüreÜcret (dönemlik)
Uluslararası Yönetim Lisans Programı6 dönem€ 6.150
Uluslararası Yönetim Master Programı4 dönem€ 6.390
İşletme Dışı Mezunlar İçin Master Programı5 Dönem€ 6.390
Uluslararası İşletme MBA Programı3 dönem€ 6.990
Hızlandırılmış MBA2 dönem€ 8.590
Lisans Geçiş Programları2 dönem€ 5.900

Münih Şehri Hakkında

New European College, Münih’te yer almaktadır. Münih, Almanya’nın en büyük üç şehrinden biridir. Münih’de yaşam standartları oldukça yüksektir. Bu sebeple pahalı bir şehir olduğunu belirtmekte fayda var. Münih’de yazlar serin kışlar ise soğuk geçmektedir. Şehre gelen öğrenciler, kendi evlerini tutabilirler. Aynı zamanda apart daireler ve konukevleri gibi seçenekler de mevcuttur. Avrupa’nın birçok şehrinde olduğu gibi Münih’te bisiklet kullanmaya uygun bir şehirdir. Şehre gelen öğrenciler ulaşımlarını bisiklet ile sağlayabilecekleri gibi sezonluk ulaşım biletlerinden de edinebilirler. Şehirde metro, tren, tramvay, otobüs ve taksi ile ulaşım sürdürülebilir. Trafiğin sıkıntı olmadığı az sayıda şehirden biridir. Eğlence, Kultfabrik ve Maximilianstrabe bölgelerinde yoğun bir şekilde devam etmektedir. Kultfabrik bölgesi daha uygun fiyatlara eğlenilebilecek bir bölgedir. Öğrenciler Münih’de birçok Türk restoranı ve mağazası ile karşılaşacaklardır. Bilinen birçok kıyafet mağazası Münih’te de yer almaktadır. Münih, sanat, teknoloji, turizm ve eğitim konusunda önde gelen şehirlerden biri olduğu için gelen öğrenciler boş vakitlerini şehri gezerek değerlendirebilirler. İş bulma konusunda avantajlı şehirlerden biri olduğu için ğrenciler okurken çalışma fırsatına da sahiptirler.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA