Bilgi İste

Yurtdışında yüksek lisans ücretleri

Yurtdışında yüksek lisans ücretleri

Yurtdışında yüksek lisans yapmak istiyorsanız ELT size, hedeflerinize ve bütçenize göre farklı seçenekler sunuyor. Herkes için uygun maliyetlerle yurtdışında yüksek lisans eğitimi seçeneği bulunmakta.

Yurtdışında yüksek lisans eğitimi almanın yıllık ücreti gidecek olduğunuz ülke, üniversite, program, konaklama ve yaşam giderlerine göre 20.000 TL ile 150.000 TL arasında değişebilir. Bu kadar geniş bir yelpazede size en uygun seçeneklerin bulunması profesyonel bir akademik danışmanlık gerektiriyor.

İngiltere, ABD, Kanada prestijli üniversitelerde yüksek lisans eğitimi sağlarken, maliyetleri diğer seçeneklere göre yüksektir. Almanya, Avusturya, Polonya ve Macaristan gibi Avrupa Birliği ülkelerinde yüksek lisans olanakları, hem ekonomik oluşları hem de üniversitelerin çok köklü ve prestijli olmaları bakımından gittikçe daha cazip hale geliyor. Öte yandan yüksek eğitim kaliteleri, güçlü akademik kadroları ve çok ekonomik eğitim olanaklarıyla Rusya ve Ukrayna da yüksek lisans için tüm dünyadan adayları kendine çekmektedir. Bu ülkelerin tümündeki yüksek lisans olanakları hakkında detaylı bilgilere yüksek lisans sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yurtdışında yüksek lisans ücretleri – Karşılaştırmalı Referans Tablo

(Ücret tablosunu büyütmek için resmin üzerine tıklayınız.)
Master Maliyet Tablosu