İletişim & Medya

Değişen dünyamızda iletişim artık sadece dil ile değil, teknoloji kullanılarak sağlanan bir araçlar bütünüdür. Teknolojisini takip ettiren ülkeler bu alanlarda eğitimlerini de güncellemişler ve tüm dünyadan öğrencilere üniversitelerinde son teknolojiyi aktarmaktadırlar. Bilgisayar çağından önce İletişim bilimleri ve Medya denilince akla ilk gelen iletişim aracı gazete olmuştur. Gazetelerin dışında kitaplar, dergiler, magazinler de insanların olan bitenden haberdar olması için kullanılmıştır. Ancak eski teknolojiler, yetişmiş insan eksikliği, okur-yazarlığın kısıtlı olması gibi sebeplerle bu araçlara ulaşan insan sayısı da sınırlı olmuştur. Bilgisayar çağının başlamasıyla iletişim alanında çok farklı kanallar açılmış, insanlar kablolar ve sinyaller üzerinden iletişmeye başlamış, medya denilen olgu kendini tamamen yenilemiştir.

Bugünkü dünyada hemen hemen her sene farklı bir iletişim modelinin ortaya çıkması, insanları haberleşmenin kolaylığından ziyade içeriğine ve tasarımsal tarafına adapte etmiştir. Bugün hemen hemen tüm insanlar birbirlerine telefon, internet ve televizyon aracılığıyla saniyeler içerisinde ulaşmakta, görüntülü olarak iletişmektedir. Sosyoloji, Siyaset ve toplum bilimi gibi öğretileri teknolojiyle harmanlayan sektörde yaratıcı insanlar bugün dünyanın en zenginleri konumundadır. Bu sebeple İletişim ve Medya denilince aklımıza geleneksel bilimlerin yanında tamamen teknoloji sayesinde oluşmuş modern bilim ve bölümlerde gelmelidir.

ELT, anlaşmalı olduğu üniversiteler aracılığıyla onlarca öğrencisini görsel tasarım, gazetecilik, medya tasarımı, film yapımcılığı, prodüksiyon gibi bölümlere yerleştirerek bu alanda farkını ortaya koymuştur.

ÜLKE ÜNİVERSİTE BÖLÜM YILLIK EĞİTİM MALİYETİ
Macaristan Metropolitan Üniversitesi İletişim ve Medya, Grafik Tasarım, Sanat ve Tasarım Yönetimi 4.200 – 5.400 Euro
Polonya Wroclaw Üniversitesi Gazetecilik ve Sosyal İletişim, Kültürel İletişim, Görüntü İletişim(Reklam, Halkla İlişkiler, Marka) 3.200 Euro
Çekya Prag Film Okulu Film Yapımı, Oyunculuk, Belgesel Yapımcılığı 10.000 – 17.000 Euro
Ukrayna Kharkiv Karazin Üniversitesi Medya İletişimi, Gazetecilik 2.600 – 3.000 USD
Ukrayna Kiev Politeknik Üniversitesi Güzel Sanatlar 3.500 USD
Ukrayna Sumy Devlet Üniversitesi Gazetecilik 2.500 USD
Ukrayna Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Uluslararası Gazetecilik, Gazetecilik 2.500 – 3.000 USD
Letonya Riga Teknik Üniversitesi Telekomünikasyon 3.900 Euro
İngiltere Bournemouth University Medya İletişim 14.500£
Almanya Bochum Üniversitesi Medya Bilimleri 250 – 500 Euro
Almanya Paderborn Üniversitesi Medya Bilimleri 250 – 500 Euro
İrlanda Technological University Dublin Görsel İletişim, Yaratıcı Yeni Medya, Dijital Oyunlar, Dijital Pazarlama 13.500 €
İrlanda Dublin City University Dijital Pazarlama, Sosyal Medya İletişimi, Gazetecilik, 14.000€ – 16.000€
İrlanda Maynooth University Medya Çalışmaları 14.000€
feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef