GBSB Global Business School

GBSB Global Business School, İspanya’nın başkenti Madrid ve bir diğer önemli şehri Barcelona’da kampüsleri bulunan özel bir işletme okuludur. İspanya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim imkanı sunan GBSB’nin 85 farklı ülkeden yüzlerce uluslararası öğrencisi bulunmaktadır.

GBSB, işletme eğitiminde ASIC, ECBE, ACBSP, ACCA gibi birçok uluslararası akreditasyon kurumu tarafından onaylanan yüksek standartları destekliyor. Kurum, öğrenme sürecinde yaparak öğrenme, tasarım düşüncesi, simülasyon iş oyunları ve pratik şirket ziyaretleri gibi metotları ve birçok yenilikçi yaklaşım uygulamaları kullanması sayesinde işletme okulları arasında popüler hale gelmiştir.

GBSB’den mezun olan öğrencilerin %75’i okulu bitirdikten sadece 1-3 ay içerisinde iş bulabiliyor. Bu mezunlar, Apple, Deloitte, Booking.com ve Fortune dergisinde yer alan 500 global şirketin birçoğunda çalışma şansına sahip olabiliyor.

GBSB’nin en büyük avantajlarından biri de tüm bölümlerde İngilizce dilinde eğitim veriyor olmasıdır. Bunun yanında okulun, İspanya’da Microsoft tarafından akredite edilen ilk ve tek yükseköğrenim kurumu olduğunu belirtmekte fayda var. İspanya’da üniversite okumak isteyen adayların başvurabileceği güncel ve popüler birçok bölüme sahip okulun yıllık harç ücretleri de kalitesine rağmen diğer üniversitelere göre çok daha uygundur.

KAMPÜSLER

GBSB Global Business School Kampüsleri

GBSB Global Business School Barcelona’daki kampüsü, şehrin merkezinde oldukça hareketli bir bölge olan Eixample’de yer alıyor. Kampüs, etkili ve konforlu öğrenmeyi sağlamak için modern ve özel binalardan oluşan bir alan üzerine inşa edilmiştir. Ayrıca, şehirdeki birçok önemli merkeze yürüme mesafesinde veya toplu taşıma ile çok kısa sürede ulaşılabilecek bir lokasyondadır.

Madrid’deki kampüs ise UNESCO tarafından dünya mirası olarak tescillenen bir bölge olan Alcalá Tarihi Merkezi’nden sadece 10 dakika uzaklıkta bulunuyor. Kampüs, 260.000 metrekarelik yeşil alana sahiptir ve 120.000’in üzerinde tür içeren bir botanik bahçesine ev sahipliği yapmaktadır.

BARCELONA & MADRİD HAKKINDA

GBSB Global Business School, kaliteli eğitimi yanında, bulunduğu şehirler ile de adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Zira, Madrid ve Barcelona, sadece Avrupa’nın değil, tüm dünyanın gözdesi olan iki büyük ve önemli şehirdir. Tarihe tanıklık eden yapıları, doğal güzellikleri, kültür ve sanat merkezi olmaları ve özellikle sportif faaliyetlerdeki başarısı ile bir üniversite öğrencisinin yaşamak istediği şehirlerin kesinlikle en başında gelmektedir.

GBSB, hem kampüs içi hem de kampüs dışı imkanları ile öğrenciler için muhteşem bir üniversite deneyimi sunuyor. Okul, öğrenciler için Madrid ve Barcelona şehirlerinin çevresinde rehberli turlar düzenleyerek öğrencilerin her anlamda kendilerini geliştirmelerine olanak tanıyor. Öğrencilerin İspanya’da üniversite eğitimi almalarının en büyük avantajlarından biri de kuşkusuz İspanyolcayı çok rahat bir şekilde öğrenmeleri olacaktır.

Global Business School Bölümler ve Fiyatları

Global Business School’da eğitiminize yıl içerisinde 3 farklı dönemde başlayabilirsiniz. GBSB eğitim başlangıç ayları;

 • Ekim
 • Ocak
 • Nisan

Başvuru Ücreti: 200 €
Kayıt Ücreti: 950 €

Bölümler (İngilizce)SömestrYıllık Eğitim Harcı
Lisans Bölümleri
Entrepreneurship (Girişimcilik)6€8.750
PR & Communication (PR & İletişim)6€8.750
Management (Yönetim)6€8.750
Marketing (Pazarlama)6€8.750
Digital Business (Dijital İşletme)6€8.750
Fashion & Luxury Business6€8.750
Finance (Finans)6€8.750
Sport Management (Spor Yönetimi)6€8.750
Yüksek Lisans Bölümleri
Fashion & Luxury Business Management2€9.900
Tourism and Hospitality Management (Turizm ve Otel Yönetimi)2€7.900
Communications and Future Marketing (İletişim ve Gelecek Pazarlama)2€8.900
Business Innovation (İşletme Geliştirme)2€8.900
Finance (Finans)2€13.490
Financial Management, Digital Banking and Internet Finance (Finansal Yönetim, Dijital Bankacılık ve İnternet Finans)2€13.490
Marketing Management (Pazarlama Yönetimi)2€13.490
Digital Marketing and E- Commerce (Dijital Pazarlama ve E – Ticaret)2€13.490
International Business Management (Uluslararası İşletme Yönetimi)2€13.490
Entrepreneurship (Girişimcilik)2€13.490
Operations and Supply Chain Management (Operasyon ve Tedarik Zincir Yönetimi)2€13.490
Digital Business (Dijital İşletme)2€13.490
MBA in Entrepreneurship2€15.050
MBA in International Business2€15.050
MBA in Operations and Supply Chain Management2€15.050
MBA in Marketing Management2€15.050
MBA in Finance2€15.050

GBSB Uluslararası Akreditasyonlar

GBSB Global Business School İngilizce Hazırlık Programı

Üniversite istediğiniz bölüme başlayabilmek için IELTS minimum 6.0 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. İngilizce seviyesi doğrudan bölüme başlamak için yeteri olmayan öğrencilerimiz okulun İngilizce hazırlık programını tamamladıktan sonra lisans ya da master düzeyinde eğitim alacakları bölüme geçebilirler.

GSBS Foundation, yani İngilizce hazırlık programı Barcelona kampüsünde mükemmel bir merkezde verilmektedir. İngilizce hazırlık programı 1 dönem (10 hafta) ya da 1 yıl (20 hafta) olarak alınabilir. İngilizce seviyenize göre 1 ya da 2 dönemlik hazırlık programlarından birine katılarak yoğun İngilizce ve Akademik İngilizce eğitimi alabilir, bölümünüze çok daha güçlü bir dil altyapısıyla başlayabilirsiniz.

KONAKLAMA

GBSB Global Business School Konaklama Seçenekleri

İspanya’da üniversite okumak için GBSB’ye geldiğiniz zaman, konaklama konusunda da sıkıntı yaşamayacaksınız. Zira, hem Barcelona hem de Madrid’de kısa veya uzun vadeli kiralık yerler bulmak oldukça kolay. GBSB, öğrencilerin konaklama birimlerini araştırmalarına yardımcı olmak için çeşitli kaynaklar da sunuyor. Konaklama konusunda, taleplerinize ve ihtiyaçlarınıza göre, çeşitli seçenekler mevcut durumda. Okul, ayrıca, birçok konaklama merkezi ile de öğrencileri için anlaşma yapıyor. GBSB’den kabul aldıktan sonra, Barcelona ve Madrid’deki yeni odanızı, dairenizi veya evinize yerleşmek için okul tarafından öğrencilere her bir detayı anlatan bir konaklama rehberi veriliyor.

Konaklama rehberi içerisinde şu kısımlar yer alıyor;

 • Öğrenci yurtları
 • Online arama platformları
 • Özel oda veya daire bulma yardımı
 • Diğer öğrencilerle paylaşılan daireler

BAŞVURU ŞARTLARI

GBSB Global Business School Başvuru ve Kabul Şartları

GBSB’ye başvuru aşamasında ELT danışmanınız başvuru evraklarının hazırlanması ve okul başvurunuzun yapılması konusunda size profesyonel destek verecektir. Üniversiteye başvuru evrakları aşağıdaki gibidir;

 • Pasaport fotokopisi
 • İngilizce yeterliliği
 • TOEFL (Bilgisayar tabanlı en az 213; internet tabanlı en az 79/80 veya yazılı sınavda minimum 550 puan)
 • IELTS (En az 6.0 puan)
 • Master bölümleri için lisans; lisans bölümleri için lise diploması
 • Transkript
 • Niyet mektubu

GBSB Global Business School Başvuru Tarihleri

GBSB Global Business School yıl içerisinde 3 farklı dönemde eğitime başlamaktadır. Öğrencilerimiz kendilerine en uygun dönemi seçip başvurularını yapabilirler. Ekim, Ocak ya da Nisan başlangıçlı programlar için eğitim başlangıç tarihinden minimum üç ay önce başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz.

İspanya’da üniversite eğitimi almak isteyenler için birçok konuda muhteşem fırsatlar sunan GBSB’ye yapacağınız başvurularda ELT, size her konuda destek olacaktır. Başvuru süreci, kayıt işlemleri, konaklama ve daha birçok konuyla ilgili anlaşılmayan her detay için ELT’nin size özel atadığı danışmanlardan istediğiniz zaman yardım alabilirsiniz. ELT sayesinde, başvurunuzun ilk adımından İspanya’ya varışınıza kadarki geçen bütün süreç en profesyonel şekilde organize edilebilmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA