Western Town College

Western Town College

Western Town College Dil Okulu

2000 yılında kurulan Western Town College, dünyanın birçok noktasından öğrenci kabul etmektedir. 16 yaşından büyük her öğrencinin okula kayıt yaptırması mümkündür. Okulun merkezi Toronto’da yer almaktadır. Bulunduğu noktadan alışveriş merkezleri ve toplu taşıma araçları 4 dakika uzaklıktadır. Okul kampüsünde ve çevresinde öğrencilerin hizmetine sunulan bilgisayarlar, kafeterya, 20 sınıf, öğrenci salonu, ücretsiz internet bağlantısı, sinema odası, banka, restoran ve metro istasyonu bulunmaktadır. Western Town College, Imagine, Suudi Arabistan Kültür Ofisi, Langues Canada ve Ontario MTCU tarafından akredite edilmektedir.

Öğrenciler gün içerisinde kurslara katıldıktan sonra, yemek pişirme, şehir turları ve uluslararası turlara katılırlar. Western Town College öğrencileri, aile yanında konaklama yapabilirler. Öğrencilere sunulan evlerde tek kişilik özel odalar bulunmaktadır. Böylelikle öğrenciler rahatça dinlenip ders çalışabilirler. Öğrenciler beraber yaşadıkları ailelerden Kanada kültürünü ve tarihini öğrenirler. Bunun yanı sıra sürekli pratik yapma imkânı da oldukça cezbedicidir.

Toronto Şehri Hakkında

Toronto, büyük bir şehirdir. Eğitim, teknoloji ve ticaret alanlarında ünlü bir şehirdir. Ontario Gölü’ne ev sahipliği yapar. Ülkemizde olduğu gibi Toronto’da da dört mevsim yaşanmaktadır. Ulaşım sistemi gelişmiş ve moderndir. Toronto güvenli bir şehirdir. Dünyanın en uzun caddelerinden biri olan Yonge Caddesi Toronto’da yer alır. Kanada’nın en büyük şehri olan Toronto’da nüfusun %30’dan fazlası birden fazla dili aktif olarak konuşmaktadır. CN Kulesi, Toronto Hayvanat Bahçesi, Ripley Akvaryumu, Royal Ontario Müzesi, Kensington Pazar’ı, Distillery District en ünlü bölgeleridir.

Western Town College Dil Eğitimleri

Genel İngilizce Kursları
öğrencilere iletişim kurabilmek için gerekli becerilerin kazandırıldığı bu kursta öğrenciler 7 seviyede eğitim görmektedirler. 1. Düzeyden 7. Düzeye kadar öğrenciler dilbilgisi eğitimi alırlar. 7. Seviye ve sonrasında öğrenciler Power Talk, Sınavlara hazırlık, İş İngilizcesi gibi özel eğitimlere katılacaklardır.  Öğleden sonra yapılan kurslarda öğrencilere kelime, okuma, konuşma, İngilizce aktiviteler, iş dünyası gibi seçmeli dersler üzerinde eğitim verilmektedir. Aynı zamanda gün içerisinde ücretsiz olarak katılabileceğiniz telaffuz ve konuşma sınıfları da bulunmaktadır.

Power Talk Master
Öğrencilerin gayri resmi ve profesyonel konuşma becerilerini geliştirme amaçlı tasarlanmış toplamda 2 ay süren konuşma sınıflarıdır. Sınıflarda sohbet ve sunumlar üzerinden dersler devam ettirilmektedir. Güncel konuşma dilini, kelimeler, deyimleri ve ifadeleri öğretmek öncelikli hedeftir. Öğrenciler her sabah kendi seçtikleri bir konu üzerinden sunum yapacaklardır. Program toplamda 8 hafta sürmektedir.

IELTS Uzmanlık 6.5 Programı
Öğrencilerin Kanada ve ABD’de üniversite ve kolejlere kayıt olabilmesi için 6.5 ve üzeri IELTS puanına sahip olmaları gerekmektedir. Bu programda öğrenciler okuma, yazma ve konuşma becerileri üzerinde çalışırlar. Test tekniği gelişen öğrenciler, sınava sistematik bir biçimde hazırlanmaktadırlar. Öğrenciler program boyunca takip edilmektedir.

Üniversiteye Hazırlık
Bu kurslar 12 veya 16 hafta süresince devam etmektedir. Öğrenciler okuma, yazma, konuşma ve dinleme konularında derslere katılırlar. Öğrenciler üniversite hayatlarında karşılarına çıkacak makale yazımı, akademik araştırma, akademik sunum gibi konularda eğitim almaktadırlar. Öğrenciler bu programı başarı ile tamamlamaları halinde kolej ve üniversitelere katılabilmek için gerekli şartları yerine getirmiş olurlar. Acadia University (Canada), Algoma University (Canada), Bishop’s University (Canada), Centenary University (USA), Confederation College(Canada), Georgian College (Canada), King’s University College (Canada), Mount Saint Vincent University (Canada), Niagara College (Canada), Sault College (Canada), Seneca College (Canada), St. Lawrence College (Canada), University of PEI (Canada), University of Regina (Canada), University of Wisconsin – Milwaukee (USA), CCLCS (Canada) gibi üniversiteler Western Town College’de eğitimi tamamlamanız halinde sizi sınavsız olarak lisans programlarına başlatmaktadırlar.