Bouchereau Lingua International

Bouchereau Lingua International (BLI)

Bouchereau Lingua International (BLI) dil okulu, 1976’da Montreal – Kanada’da kurulan bir dil okuludur. Kuruluş amacı, çeşitli endüstrilerdeki ve uzmanlık alanlarındaki üst düzey yöneticilere ve yöneticilere iş eğitimini sunmak olan BLI, kısa süre sonra Fransızca ve İngilizce eğitimi veren bir dil okulu haline gelmiştir. Quebec ve Montreal olmak üzere iki yerde kampüsü bulunmaktadır.

Uzmanlık, inovasyon ve örnek müşteri hizmetlerini somutlaştıran bir şirket olarak itibarını kuran Bouchereau Lingua International, daha sonra dil hizmetlerine yönelik artan talebe cevap vermiş ve hükümet tarafından onaylanmış ofislerinden yerel ve uluslararası şirketlere en kaliteli çeviri hizmetlerini sunmaya başlamıştır. Kendine özgü ve tutkulu bir öğretim kadrosu ile birlikte samimi ve pozitif bir atmosferde eğitim imkânı sunan bir okuldur. Bouchereau Lingua International, günümüzde dünyadaki en tanınmış dil okullarından biridir. Farklı kültürlerden ve geçmişlerden öğrencilere özel çeşitli programlar sunmaktadır. Bu özellikleri ile Kanada’da dil okulu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir eğitim kurumudur.

BLI’ye başvurmak ve Yurt dışında İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, ELT’den danışmanlık hizmeti alabilir; başvuru, kayıt, konaklama ve buna benzer konulardaki işlemlerin yürütülmesini sağlayabilirsiniz. Bouchereau Lingua International  bünyesinde bulunan program ve kurslardan sizin için en uygun olanını ELT aracılığıyla belirleyebilirsiniz. Uzun yıllardır yurtdışı eğitiminde verdiği kaliteli hizmet ile yurt dışında dil kursu denilince akla ilk gelen kurumlardan biri olan ELT, kariyeriniz için en önemli kararları verirken her zaman sizin yanınızda olmaktan gurur duyar.

Québec Şehri

Québec, (veya Ville de Québec) Kanada’nın Québec eyaletinin başkenti olup 2005 yılı nüfus sayımına göre yaklaşık 1,5 milyonluk nüfusa sahiptir. Montreal’den sonra başkenti olduğu aynı adlı Québec eyaletinin ikinci büyük şehridir. Şehrin eski merkezi Vieux-Québec, Kuzey Amerika’da halen surları olan şehirdir ve de 1985’ten beri UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’nde yer almaktadır. Şehir Kuzey Amerika’nın en eski şehirlerinden olup 1608’de kurulmuştur.

Bouchereau Lingua International Quebec kampüsü, Quebec City’nin merkezindeki modern bir binanın iki katına yayılmış olup, toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşılabilir bir yerdedir. Turistik noktalara yürüme mesafesi yakınlıktadır.

Şehir, uluslararası alanda Kış Karnavalı ve de silueti ile kentle özleşmiş tarihi otel, Château Frontenac ile ünlüdür. Şehirdeki diğer görülmeye değer yerler arasında Montmorency Şelaleleri ve de Sainte-Anne-de Beaupré Bazilikası bulunmaktadır. Yaygın otobüs ağı ile şehir içinde seyahat etmek kolaydır. Kanada’da dil eğitimi alırken tercih edilebilecek güzel şehirlerden biridir.

ELT Tavsiyesi: Upper Town olarak da bilinen ve Quebec’in tepesinde bulunan Eski Quebec şehrine giderek gezmenizi tavsiye ederiz.

Montreal Şehri

Montreal,Quebec eyaletinin en büyük, Kanada’nın ise ikinci büyük kentidir. Kent, Paris’ten sonra dünyanın Fransızca konuşan en büyük ikinci kentidir. Kent merkezinin nüfusu 1,9 milyon olmakla birlikte, Montreal Metropolitan Bölgesinin nüfusu, 2012 yılı itibarıyla yaklaşık 4 milyon olarak belirlenmiştir. Quebec eyaletinin güneybatısında yer alan Montreal, eyaletin başkenti Quebec’in 270 km güneybatısında, federal başkent olan Ottawa’nın ise 190 km doğusundadır.

Kent, Ottawa ve Saint Lawrence Nehirleri’nin birbirine karıştığı noktada, Montreal Adası üzerinde bulunmaktadır. Dünyanın en saygın üniversitelerinden biri olarak kabul edilen McGill Üniversitesi ile dünyada en çok ziyaret edilen sanat müzelerinden biri olan Montreal Güzel Sanatlar Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. 1976 Yaz Olimpiyatları ve Expo 67 gibi birçok uluslararası organizasyon bu şehirde yapılmıştır.

Fransız ve İngiliz kültürlerinin buluştuğu bir şehir olan Montreal, her iki dili de öğrenmek için ideal bir yerdir. Bouchereau Lingua International Montreal kampüsü, hayat dolu bir alan olan Eski Montreal’in kalbinde, Montreal’deki tüm büyük alanların yakınında yer almaktadır. Ünlü Notre-Dame Bazilikası’na yakın bir miras binasında, Place-d’Armes metro istasyonundan sadece iki dakika uzaklıktadır.

Kanada’da dil kursuna giderken rahatça yaşayabileceğiniz şehirlerden biri olan Montrea’de şehir içi ulaşım oldukça kolaydır. Neredeyse şehrin her köşesinde bulunan metro ve otobüs durakları ile günün 24 saati şehir içi yolculuk yapabilirsiniz.

BLI Dil Okulu Programlar/ Kurs İçerikleri

Bouchereau Lingua International‘ın sunduğu kurs programları; İngilizce Programları, Fransızca Programları, Akşam Programları, Gençlik Programları, İlk Okul ve Lise Programları ve Sınav Hazırlık Programları olarak 6’ya ayrılmaktadır. İngilizce Programları ise 3 ana başlık altında incelenebilir. Bunlar;

  • Genel İngilizce; Temel Düzeyden İleri Düzey’e 12 eğitim seviyesinden oluşmaktadır. Sınıf başına öğrenci sayısı 12’dir. Tam zamanlı, yarı zamanlı, yoğun, süper yoğun ve tam gün iki dilli olmak üzere çeşitli programlarda eğitim verilebilmektedir. Seçilen kursların fiyatı programlara göre değişmektedir. En düşük ders sayılı kurs 18 ders, en yüksek ders sayılı kurs 42 ders içermektedir.
  • İş İngilizcesi; BLI İş İngilizcesi kursları; mesleki durumlarda İngilizce’yi kullanmak, sözcük dağarcığını arttırmak ve işlevsel dili öğrenmek isteyen öğrenciler için tasarlanmış entegre beceri kurslarıdır. Bouchereau Lingua Internationa’ın 9’uncu düzeyine gelen veya bu düzeyde olduğunu belgeleyen kişilerin katılabildiği kurslardır. Program Uzunluğu İki tam oturum ve 8 haftadır. Program akışı; tam zamanlı ve yoğun olmak üzere 2 çeşittir.
  • Sınav Hazırlığı; BLI’da, seçtiğiniz sınav aşamasında adım adım rehberlik etmeye hazır olan sınav hazırlık öğretmenleri tarafından verilir.  Puanınızı en üst düzeye çıkarmak ve sizi en iyi dereceye hazırlamak için yararlı ipuçları içeren kurslardır. Bouchereau Lingua International’ın 9’uncu düzeyine gelen veya bu düzeyde olduğunu belgeleyen kişilerin katılabildiği kurslardır. Program Uzunluğu İki tam oturum ve 8 haftadır. Tam zamanlı ve yoğun olmak üzere 2 farklı program akışı vardır.

BLI Dil Okulu Uluslararası Öğrenci Oranı

Bouchereau Lingua Internationa’ın kurslarına katılan her türlü ulustan insana rastlayabilirsiniz. Özellikle, Birleşmiş Milletler tarafından yapılan ve 170 ülkeyi kapsayan bir araştırmaya göre en yaşanabilir ülke seçilen Kanada, hem dil okulu hem de üniversite eğitimi açısından binlerce öğrencinin her yıl geldiği ülkelerden biridir.

BLI’nin son zamanlardaki kurslarına katılan öğrenciler arasında; Meksika, Güney Kore, Senegal, Brezilya ve Japonya’dan gelenler bulunmaktadır. Uluslararası öğrencilerin katılımı yılın belirli periyotlarına göre farklılık gösterse de genellikle uluslararası öğrencilerin sayısının yerel öğrencilere oranla fazla olduğu söylenebilir.

BLI Dil Okulu Konaklama

Yurt dışında İngilizce eğitimi almak için karar verilirken üstünde dikkatle durulan konulardan biri de konaklamadır. Bouchereau Lingua Internationa’ın sunduğu 3 çeşit konaklama imkânı bulunmaktadır. Bunlar dil okulu seçerken yapılacaklar listenizde bulunan Kanada’da konaklama maddesinin gerekliliklerini karşılayabilecek düzeydedir. Bu imkânlar;

  • Aile yanı Konaklama (Haftalık ücretler; 175 ila 250 CAD arasında değişebilmektedir)
  • Öğrenci Evi (Aylık ücretler; 950 ila 1350 CAD arasında değişebilmektedir)
  • Alternatif Konaklama (Ortak kullanımlı daireler ve stüdyo daireler gibi dairelerden oluşmaktadır. Aylık ücretler; 545 ila 650 CAD arasında değişebilmektedir)
feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef