Bilgi İste

The English Studio Dublin

The English Studio Dublin

The English Studio Dil Okulu Dublin

1997 yılında Mairead Fanning tarafından Londra’da kurulan The English Studio Language School, günümüzde tüm dünyada dil eğitimleri veren uluslararası bir okul haline gelmiştir. 2003 yılında British Council tarafından tanınan okul, ACELS, Marketing English in Ireland, ALTO, Trinity College ve Comodo Secure ile iş ortaklığına sahiptir.

Dublin’de yer alan English Studio şubesi County Dublin’de yer almaktadır. County Dublin, Viking ve ortaçağ mirasını devam ettiren, Dublin Kalesi, Christ Church gibi tarihi yerleri de içinde barındıran oldukça eski bir şehirdir. Okulun çevresinde kafeler, barlar ve alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Zümrüt Adası okuldan kolayca ulaşabileceğiniz bir başka Dublin güzelliğidir.

English Studio Dublin Dil Kursları

Genel İngilizce Kursları
İnsanların günlük hayatta kullandıkları İngilizceyi geliştirmeleri hedeflenmektedir. Genel İngilizce kursuna hiç İngilizce bilmeyen öğrenciler dahi katılabilecektir. Öğrencilere eğitime başlamadan önce seviye tespit sınavı yapılacaktır. Daha sonra öğrenciler ihtiyaçlarını karşılayacak en uygun sınıfa yerleştirileceklerdir. Genel İngilizce sınıflarında haftada 15 ila 20 saat aralığında eğitim almak mümkündür. Genel İngilizce sınıfları konuşma, gramer, telaffuz ve yazma konularında öğrencilere eğitim vermektedir.

Mesleki İngilizce Kursları
Haftada 15 ila 25 saat aralığında ders alabileceğiniz bu kurslarda öncelikli amaç öğrencinin kariyerinde bir basamak görevi görebilmektir. Hangi meslekten olursanız olun icra ettiğiniz mesleğe yönelik bir İngilizce dersi alırsınız. Derslerde CV yazma, sunum yapma, müşteri iletişimi, e-posta yazma ve cevaplama, mülakatlar vb. konularda eğitimler verilmektedir. Mesleki İngilizce kurslarına katılabilmeniz için en az A2 seviyesinde İngilizce bilmeniz gerekmektedir.

Yoğun İngilizce Kursları
Kısa sürede çok şey öğrenmek isteyen öğrenciler için gereken eğitimlerdir. Bu kurslarda öğrenciler başlangıç seviyesinden itibaren eğitim alabilirler. Haftada en az 25 saat ders verilmektedir. Seviye tespit sınavından sonra öğrenciler aktif olarak bir sınıfa dahil edileceklerdir. Ara sınavlar sayesinde ilerlemeleriniz kayıt edilir ve kolayca ilerleme sağlanır.

İngilizce Yeterlilik Sınavlarına Hazırlanma
English Studio Dublin, dil yeteneklerini kanıtlamak için önemli olan IELTS, Cambridge FCE, Cambridge CAE gibi sınavlara öğrenci yetiştirmektedir. Öğrenciler sınav tarihine uygun bir tarihte kurslara başlarlar. Kurslar öğrencilere girecekleri sınavın özelliklerine göre verilir. Ara sınavlar sayesinde öğrencilerin hangi alanlarda yardıma ihtiyaçları olduğu belirlenerek uygun ders programları çıkartılmaktadır. Bunun yanı sıra öğrenciler geçmiş sınavların soruları üzerinden çalışmalara katılarak neler ile karşılaşabilecekleri konusunda deneyim kazanırlar.

Bireysel İngilizce Dersleri
Öğrencilerin diğer sınıflara ek olarak alabilecekleri bu derslerde öğrencilere kişisel ihtiyaçlarına yönelik eğitimler verilmektedir. Dersler öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun olarak verilmektedir. Zamanlama öğrenciye en uygun olacak şekilde ayarlanarak öğrencinin çalışma ve okul hayatına engel teşkil etmeyecek şekilde zamanlandırılır.

Staj Programı
English Studio Dublin, kurulduğu günden bu yana iş birliği içerisinde olduğu işverenler ile birlikte öğrencileri çalışma hayatına hazırlıyor. Öğrenciler ilerleme kat edecekleri bir süre boyunca genel İngilizce dersleri aldıktan sonra okulun kendileri için ayarladığı staj yerlerinde çalışmaya başlayarak kendilerini geliştiriyor ve kariyerlerinde hızla ilerliyorlar.

English Studio Dublin Konaklama

Dil eğitimi için English Studio’yu tercih eden öğrenciler, okul yurdu, aile yanı veya stüdyo dairelerde konaklama yapabileceklerdir. Öğrenci yurdu okul tarafından denetlenen ve temizlik işleri yürütülen düzenli bir seçenektir. Ancak dil konusunda ilerleme kat etmek isteyen öğrencilerin aile yanı konaklamayı tercih etmeleri daha faydalı olacaktır. Öğrencilere konaklama sağlayan aileler okul tarafından sürekli denetlenmektedir. Aile yanında konaklama öğrenciye hem alışık olduğu ev hayatını hem de sürekli pratik yapma fırsatını sunacaktır. Aile yanı konaklama seçeneklerine kahvaltı ve akşam yemeği de dahildir. Evlerde öğrenciler evin düzenine uymak ve kendi yaşam alanlarını temiz tutmak zorundadırlar.