GENEL BİLGİLER

İngiltere, Almanya ve Kanada’da butik okulları olan zincir eğitim kurumu The Language Gallery’nin bir şubesi de Manchester’da bulunmaktadır. Okul şehrin tam kalbinde Picadilly Bahçeleri’ne 3 dakika yürüme mesafesinde ve oldukça hareketli bir alışveriş bölgesine çok yakındır. Toplu taşıma okula ulaşımı hızlı ve kolay hale getirir.

TLG’nin Manchester okulu 2010 yılında eğitim vermeye başlamıştır, 6 adet sınıf bulunmaktadır, en yoğun dönemde sınıflardaki maksimum öğrenci sayısı 15 olur. Minimum 16 yaşındaki öğrencileri programlarına kabul eden TLG’de girişte bulunan resepsiyon ile bütün ihtiyaçlarınız konusunda iletişime geçebilirsiniz. Okulda öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri bir dinlenme alanı vardır, burada aynı zamanda bir oyun alanı da mevcuttur. Okulda rahatlıkla kullanılabilecek hızda bir internet bağlantısı vardır, bir de öğrencilerin sabahları ve öğlenleri kendi yiyeceklerini hazırlamak için kullanabilecekleri ortak mutfakları bulunur.

Öğrenci sayısı diğer okullara nazaran daha az olan ve butik bir şekilde eğitimlerini devam ettiren TLG’nin eğitim kadrosuna çok önem verilir, tüm eğitmenleri CELTA, DELTA, TESOL gibi uluslararası öğretmen eğitimlerinden geçmiş, akredite olmuş nitelikli kişilerdir. Neredeyse öğrencilerini isim isim tanıyan eğitmenler, yakinen her biriyle ilgilenerek dilsel ve kişisel gelişimlerini takip ederler.

TLG British Council tarafından akredite edilmiştir ve bir English UK üyesidir.

TLG MANCHESTER DİL OKULU FİYATLARI

TLG sene boyunca farklı dönemlerde Türk öğrenciler için belirli oranlarda indirimler yaparak kampanyalar organize eder. Aşağıda okulun liste fiyatlarını görebilirsiniz, aktif geçerli promosyonunu öğrenmek içinse size en yakın şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

SUNULAN PROGRAMLAR

General English (Genel İngilizce): TLG’de bir ders saati 45 dakika sürer. Eğitimlere katılmak için öğrencilerin minimum 16 yaşında olması gerekmektedir. Resmî tatillere denk gelmediği sürece her pazartesi yeni grup başlangıçları vardır. Genel İngilizce programları dilde akıcılık isteyen, temel okuma, yazma, dinleme ve yazma yeteneklerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmış eğitimlerdir. Öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda haftada 15, 19 ve 21 derslik farklı yoğunluklarda derslere katılım sağlanabilmektedir.

IELTS Preperation (IELTS Hazırlık)

Sınav hazırlık programları dahilinde bu gruba katılmak isterseniz, İngilizce seviyenizin hali hazırda en az Intermediate (Orta) düzeyinde olması gerekmektedir, bu okulun ilettiği online bir seviye belirleme sınavı ile ölçülür. Yine bu programlar da her pazartesi başlar, katılım için en az 16 yaşında olunması gerekir ve haftada 15 ders olarak sunulur.
One-to-one English Courses (Birebir İngilizce Kursları): İçerik, süre, başlangıç tarihi ve haftalık alınacak ders sayısı tamamen öğrencinin talebi doğrultusunda oluşturulan bu dersler TLG tarafından yalnızca Manchester’da değil tüm lokasyonlarında verilmektedir. Dilerseniz tüm eğitiminizi bu şekilde alabilirsiniz, dilerseniz de katıldığınız gruplara ek olarak spesifik talepleriniz için dilediğiniz kadarıyla takviyeler edinebilirsiniz.

Group Courses (Grup Kursları)

TLG profesyonel çalışanlardan da, henüz çalışmaya başlamamış üniversite öğrencilerden de, kendi alanlarına özel oluşturulmuş bir içerik ile ders almak isterlerse, minimum 6 kişi olduğunda grup dersleri yapabilmektedir. İhtiyaca göre süreç değişiklik göstermekle birlikte, sınıf dinamiğini sağlamak adına, öğrencilerin İngilizce seviyelerinin mümkün olduğunca aynı olması istenmektedir. Özelleştirilmiş gruplara birkaç örnek şu şekildedir; Law (Hukuk), Oil and Gas (Petrol ve Gaz), Finance (Finans), Engineering (Mühendislik), Automotive Industry (Otomotiv Endüstrisi), Aviation (Havacılık), Media (Medya), Medical English (Tıp İngilizcesi), Advertising and Marketing (Reklam ve Pazarlama), Human Resources (İnsan Kaynakları)

University Pathway Programme (Üniversite Hazırlık Programı)

Minimum 8 hafta katılım sağlanabilen bu eğitimlere her seviyeden başlangıç yapılabilir, fakat öğrencinin hali hazırda olduğu seviyeye göre eğitimini tamamlaması süreyi kısaltıp uzatabilir.

English Electives (İngilizce Seçmeli Dersler)

Alınan genel İngilizce eğitimlerine ek olarak, daha hızlı ilerleme ya da kişisel olarak eksiklik hissedilen alanlarda, haftada bir ya da iki tane seçmeli ders ile eğitiminizi şekillendirebilirsiniz. TLG’nin sunduğu seçmeli derslerden bazıları şöyledir; Write (Yaz), Grammar Club (Dilbilgisi Kulübü), English in the City (Şehirde İngilizce), Pronunciation Clinic (Telafuz Kliniği), Business (İşletme), Film Club (Film Kulübü).

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Uzman eğitmenlerden, teknolojik alt yapı ile hazırlanmış sınıflarda alınan eğitim kısa süreçlerde mümkün olan en yüksek verimleri almayı hedeflese de ders dışında öğrencilerin bir araya gelebileceği, ilgilerini çeken ve motivasyonlarını yüksek tutan sosyal aktiviteler olmadan bütün bir dil eğitimi düşünülemez. TLG öğrencileri için haftanın neredeyse her günü kültürel, sportif, akademik etkinlikler gerçekleştirir. Bunların bir kısmı ücretsiz olmakla birlikte özellikle okul dışında yapılan etkinliklerin belli katılım bedelleri olmaktadır.
The Northern Quarter, Canal St. Deansgate, Oxford Road ve the Printworks’teki hareketli gece hayatını keşfetmek adına yapılan kafe, bar, restoran buluşmaları, Manchester United ve Manchester City’nin evi olan şehirde gerçekleşen Premier League futbol maçlarına gidilmesi, Arndale Centre ya da the Trafford Centre’de alışveriş günleri, müze ziyaretleri, film geceleri, yakın şehirlere günü birlik geziler vazgeçilmeyen aktivitelerdendirler.

KONAKLAMA

The Language Gallery öğrencilerinin konaklama süreçleri ile de ilgilenir ve değişik alternatifler sunar. Aile yanı konaklamalarda tek kişilik ve çift kişilik seçenekler mevcuttur fakat öğrencilerinin memnuniyetini mümkün olduğunca üst düzeyde karşılamak adına, birbirini tanımayan kişilerdense, beraber eğitimlerini ve konaklamalarını planlayan kişilerin çift kişilik taleplerini karşılar. Konaklamalar boyunca yalnızca kahvaltı ya da yarım pansiyon (sabah kahvaltı ve akşam yemek) seçenekleri de seçilebilir. Öğrencilerin yanlarında konaklayacakları aileler özenle seçilmiş, yıllardır birlikte çalışılan ve evlerinin okula 30 ila 40 dakika mesafede bulunan ailelerdir.

Aile yanı konaklamalar dışında bir de öğrenci yurdu alternatifi mevcuttur. Bir aileye bağımlı olmadan, kendi düzenini kurmak isteyen kişiler için idealdir. Okula yürüme mesafesindedir ve ensuite odaları vardır, banyoları odanın içerisindedir. Dünyanın pek çok değişik yerinden Manchester’a eğitim almak için gelmiş öğrencilerin bir arada yaşadığı bu yurtta, aynı anda farklı kültürleri, milletleri tanıyabilir, okulda içinde bulunacağınız uluslararası ortamı, yaşam alanınıza da yansıtmış olursunuz.

MANCHESTER ŞEHRİ

İngiltere’nin kuzey batısında bulunan Manchester, hem ülke hem de dünya tarihinde kilit rol oynayan şehirlerden bir tanesidir; Sanayi Devrimi’nin başladığı kent olarak bilinen Manchester’da günümüzde de sanayi, üretim, finans, ekonomi gibi alanlarda öncü kuruluşlar mevcuttur. Zamanla aldığı göç ile nüfusu karma bir hal alan ve çok kültürlü bir yaşam sürdüren şehirde, eğitim de ülkenin önde gelen yüksek öğrenim kurumları sayesinde göze çarpan, bahsedilmesi gereken bir alandır. Hem üniversite hem de dil eğitimi için binlerce uluslararası öğrenci burayı tercih etmektedirler.

Mimarisinin de çarpıcı olduğu Manchester’da opera, tiyatro, bale gibi görsel sanatlar çok popülerdir. Manchester Arena Avrupa’nın en büyük kapalı spor salonudur ve burada konserler, farklı etkinlikler ve eğlenceler düzenlenmektedir. Tüm bunların yanı sıra şehrin iki gözdesi, Manchester United ve Manchester City’nin Premier League’de yıllardır sürdürdüğü başarıları takdire şayandır, belki de şehrin adı söylediğinde akla ilk gelenlerdir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA