GENEL BİLGİLER

1953 yılında kurulan International House dil okulu, dünyadaki en büyük ve en eski dil okullarından birisidir. 50’den fazla ülkede 160 dil okulundan oluşan küresel bir ağa sahiptir. Okullar İngilizce, İspanyolca, Almanca, Fransızca gibi çeşitli dillerde eğitim vermektedir.
International House Manchester, kozmopolit üniversite şehri Manchester’ın tam merkezinde bulunan modern ve aydınlık bir okuldur ve 2006 yılında eğitim hayatına başlamıştır. Manchester şehir merkezinin prestijli iş bölgesinde yer almaktadır. Otobüsler, trenler ve tramvaylar için ulaşım merkezi olan Piccadilly Bahçeleri’ne sadece 2 dakikalık yürüme mesafesindedir.
Maksimum 15 kişilik sınıfları, ortak dinlenme odası, ücretsiz internet erişimi, kütüphanesi ve online eğitim merkezi vardır. Uzman öğretmenleri ve personeli sizi desteklemeye ve öğreniminizi takip etmeye her zaman hazırdır.

IH MANCHESTER DİL OKULU FİYATLARI

International House dil okulu, dünya çapında en eski dil okullarından birisidir. 70 yıllık deneyimiyle öğrenciler için kaliteli bir eğitimi, uygun bir fiyata sunmaktadır. Manchester’da dil okulu ücretleri diğer İngiltere şehirlerine nazaran daha ekonomiktir. International House dil okulu ücretleri, program ve süre bazında değişkenlik göstermektedir. Bazı dönemlerde kampanyalı fiyatlar uygulamaktadır. Aşağıda okulun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretlerine sizin için hazırladığımız tablodan ulaşabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

International House Manchester dil okulu, dil gereksinimlerinize ve hedeflerinize göre çok çeşitli programlar sunmaktadır. Eğitiminize başlamadan önce 25 dakikalık çevrimiçi İngilizce seviye belirleme sınavına girebilir, seviyenize göre bir sınıfa yerleşebilirsiniz.

Genel İngilizce Kursu

Genel İngilizce kursu; İngilizcelerini geliştirmek isteyen, dil seviyesi fak etmeksizin tüm öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğretmenler İngilizce konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini geliştirmeye yardımcı olur. Haftada 15 saat ders veren program 16 yaş ve üzerindeki öğrencileri kabul etmektedir.

Yoğun ve Süper Yoğun İngilizce Kursu

Yoğun İngilizce kursları, daha fazla öğrenme odaklıdır. Yoğunluklarına göre haftada 21 veya 25 saat eğitim verilmektedir. Kurs programı esnektir, kişiselleştirilebilir ve her seviyeden öğrenci için uygundur. İngilizce konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerinizi interaktif derslerle geliştirebilirsiniz.

Birebir İngilizce Kursu

Hepimiz farklıyız ve kişisel hedeflerimiz de birbirinden farklı. Birebir İngilizce kursu ile kişisel, profesyonel veya eğitimsel ihtiyaçlarınıza odaklanabilir ve ilerlemeyi çok daha hızlı yapabilirsiniz. Kişisel öğretmeninizle birlikte daha kapsamlı ve ayrıntılı çalışabilirsiniz!

IELTS Sınav Hazırlık Kursu

Kurs haftada 21 veya 25 saatlik derslerden oluşmaktadır. Bu dersler Genel İngilizce ve özel IELTS sınav hazırlık sınıflarının bir kombinasyonudur. Program, öğrencileri sınav formatına alıştırmayı, onlara iyi performans göstermeleri için ihtiyaç duydukları strateji ve teknikleri öğretmeyi ve genel İngilizce seviyelerini yansıtan bir puan aldırmayı amaçlar.

IH Manchester Uluslararası Futbol Akademisi

Manchester, dünyaca ünlü iki Premier Lig takımı Manchester United ve Manchester City futbol kulüplerine ev sahipliği yapmaktadır. 2006 yılında kurulan Akademi, 11 yaş ve üstü öğrencilere İngilizce dil eğitiminin ve futbol koçluğunun yer aldığı çeşitli programlar sunmaktadır. UEFA nitelikli eski profesyonel oyuncu koçları eğitim vermektedir.

SOSYAL AKTİVİTELER

International House Manchester dil okulu, yıl boyunca öğrenciler için sosyal etkinlikler ve geziler düzenlemektedir. Sosyal etkinliklere katılmak; yeni arkadaşlıklar kurmanıza, Manchester’ı keşfetmenize, İngilizce konuşma akıcılığınızı geliştirmenize ve kelime dağarcığınızı artırmanıza yardımcı olur.

Manchester’da her hafta farklı öğleden sonra ve akşam etkinlikleri düzenlenmektedir. Düzenli aktiviteler arasında müzeler, şehir turları, ikindi çayı, karaoke, uluslararası yemek partileri, pub geceleri, sinema akşamları, konserler ve daha fazlası bulunmaktadır. Yıl boyunca her cumartesi Liverpool, Chester, York, Blackpool ve Göller Bölgesi gibi yerlere günlük turlar yapılmaktadır. Manchester tüm dünyada spor, özellikle futbol takımlarıyla bilinir! Badminton, squash, futbol, voleybol oynayabilir, tırmanışa, buz patenine ve yüzmeye gidebilirsiniz.

KONAKLAMA

International House dil okulu, Manchester’da öğrencilerini rahat ve güvende hissettirebilmek için farklı konaklama seçenekleri sunmaktadır. Öğrenciler, İngiliz bir ailenin yanında veya öğrenci rezidanslarında kalabilirler.

Manchester’da İngiliz bir ailenin yanında kalarak, İngiliz dilini ve kültürünü daha yakından deneyimleyebilirsiniz. Anadili İngilizce olan aile bireyleri ile pratik yapabilir, yaşam tarzları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Yemek öğünleri pazartesiden cumaya yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği), hafta sonu tam pansiyon (öğle yemeği de dahil) olarak sunulmaktadır. Aileler özenle seçilmiştir, düzenli aralıklarla denetlenmektedir. Ücretsiz Wi-Fi erişiminin olduğu evler, okula 20-40 dakika seyahat mesafesinde bulunmaktadır.

Öğrenci rezidansı konaklaması daha bağımsız hareket etmek isteyen öğrenciler için idealdir. Manchester’ın popüler öğrenci bölgesi Salford’da yer almaktadır. Okul ve şehir merkezine 10-20 dakika gibi kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Mağazalara, barlara, kafelere ve restoranlara yakın konumdadır. Özel banyolu tek kişilik odalarda kalabilir, mutfak ve oturma odası gibi ortak alanlarda diğer uluslararası öğrencilerle sosyalleşebilirsiniz.

International House Manchester dil okuluna başvuru yaparken, ELT’nin profesyonel desteği ile hayallerinizdeki eğitim ve yurtdışı tecrübesine sahip olabilirsiniz. ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile başvuru işlemleri beraber yürütebilirsiniz. Başvurudan İngiltere’ye gidene kadarki sürecin tamamında ve eğitiminiz esnasında ELT size her zaman destek olacaktır.

MANCHESTER ŞEHRİ

Birleşik Krallık ’ta Londra’dan sonra en büyük ikinci şehir olan Manchester, İngiltere’nin kuzeybatısında yer almaktadır. Günümüzde büyük bir üniversite, sanat, medya, yüksek öğrenim ve ticaret merkezidir. Manchester için “İlklerin şehri” demek de mümkündür. Atom ilk kez bu şehirde parçalandı. İlk sanayileşme bu şehirde gerçekleşti ve ilk demir yolu burada yapıldı. Sakin ve huzurlu atmosferi, kalabalık ve kozmopolit şehirlerden kaçanlar için oldukça idealdir.

Trenler, otobüsler ve metro tramvay sistemi dahil olmak üzere harika bir ulaşım sistemi ile şehrin etrafında dolaşmak kolaydır. Havalimanı şehir merkezine 15 dakika uzaklıktadır. Londra’ya trenle 2 saatte ulaşabilirsiniz. Manchester’da yaşamanın maliyeti diğer İngiltere şehirlerinden çok daha düşüktür. Öğrenciler canlı gece hayatının, harika alışveriş fırsatlarının, galeriler, müzeler, tiyatrolar ve müzik mekanları dahil çeşitli sanatsal ve kültürel aktivitelerin tadını çıkarabilirler. Arndale adlı Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi de bu şehirdedir. Manchester aynı zamanda Premier Lig’in önde gelen iki futbol takımına ev sahipliği yapmaktadır. Futbolu seviyorsanız ve ilginiz varsa, Manchester’a mutlaka gelmelisiniz. Manchester United ve Manchester City futbol kulüplerinin maçlarını canlı izleyebilir, ünlü Old Trafford Stadı’nın atmosferini hissedebilirsiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

International House, 1953 yılından beri birçok ülkede farklı dillerde eğitim veren, dünyanın en köklü dil okullarından birisidir. Manchester merkezi de dahil olmak üzere her yıl binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 2018-2019 Eylül ayları arasında, Manchester’da 62 farklı milletten öğrenci eğitim almıştır. Bu dönemde IH Manchester dil okulu öğrencileri Suudi Arabistan, İtalya, İspanya ve İsviçre ülkelerinden yoğunluklu olarak gelmiştir. %1 ile Türk öğrenci yoğunluğunun çok düşük olduğu bir okuldur. Dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrencilerle heyecan verici bir dil eğitiminden keyif alacaksınız.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA