GENEL BİLGİLER

British Study Centers Manchester, şehir merkezinde oldukça hareketli bir lokasyonda 4 katlı büyük bir Victora tarzı binada hizmet vermektedir. Manchester’da 1992 yılında kurulan okul şehrin en eski dil okullarından biridir ve hala biriktirdiği 30 yıllık deneyimi ile yeni öğrencilerine eğitimler vermeye, hayatlarında çok önemli bir rol oynamaya devam ediyor. Sınıfları ferah ve teknolojik donanımlıdır, interaktif sistemi ile öğrencilerin kısa süreçlerde alınabilecek en yüksek verimliliği almaları sağlanmaya çalışılır.

Eğitmen kadrosu BSC için çok önemlidir, öğretmenleri uzun yıllardır kendileri ile çalışan, eğitmenlik sertifikaları ve akrediteleri mevcut kişilerdir.
Okuldaki dinlenme alanı öğrencilerin boş zamanlarında ve ders aralarında zaman geçirebilmeleri için tasarlanmış, rahat, renkli, motive edici bir yaşam alanıdır. Bilgisayar odasında öğrenciler bireysel çalışmalarını, araştırmalarını, ödevlerini yapabilirler. Genel olarak dil eğitimi alınan süreçte öğrencileri sıkmayan, motivasyonlarını ve heyecanlarını kırmayan bir ekip, bir bina ve sosyal olanaklara sahiptirler.

BSC Manchester, Cambridge sınav değerlendirme merkezidir. Öğrenciler Cambridge sınavlarına burada hazırlandıktan sonra, alışkın oldukları okullarında sınava girebilir, kendilerini daha rahat hissedecekleri bir ortamı yakalayabilirler.
BSC Manchester, şehirdeki tek Eaquals akreditesi olan kurumdur. Bunun yanı sıra British Council tarafından da akreditedir, English UK ve ALTO üyesidir. Bu değerli iş birlikleri kurumun çalışmalarının uluslararası platformda da kabul gördüğünün göstergesidir.

BSC MANCHESTER DİL OKULU FİYATLARI

BSC köklü geçmişi ve verdiği eğitimin, sunduğu hizmetin kalitesinden kaynaklı diğer zincir okullar gibi sıklıkla kampanyalar yapmayı uygun görmeyen okullardan bir tanesidir. Aşağıda okulun güncel liste fiyatlarını görebilir, almayı planladığınız eğitim için doğru hesaplama yapabilmek adına size en yakın şubemize danışıp yardım alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

General English (Genel İngilizce)

Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyede öğrencinin katılabileceği, dili aktif olarak kullanabilme üzerine çalışmaların yapıldığı eğitimdir. Her pazartesi yeni gruplar başlar, bir ders saati 50 dakikadır ve en az 2 hafta katılım sağlanır. Manchester’da haftada 20 ders saati, 25 ders saati ve 30 ders saati olarak yoğunluklarını tercih edebileceğiniz genel İngilizce programları vardır. 30 ders saati söz konusu olduğunda 20 ders genel İngilizce çalışmalarının yanı sıra öğleden sonraları 10 derste ‘Skills for Career Success’ (Kariyer başarısı için yetiler) ve ‘Skills for Academic Success’ (Akademik başarı için yetiler) başlıklarında seçmeli dersler alınır. Öğrenciler hangisini tercih ederse ona göre ders içerikleri değişiklik gösterir.

IELTS Preperation (IELTS Hazırlık)

Bu sınav hazırlık programına katılmak için öğrencilerin hali hazırda en az B1 seviyesinde olmaları gerekir. En az iki hafta eğitim alınabilen hazırlık programında haftada 20 ya da 30 ders saati sunulan yoğunluklar arasından tercih yapabilirsiniz. 30 ders saati seçildiğinde 20 ders IELTS hazırlık yanı sıra 10 saatte ‘Skills for Academic Success’ (Akademik başarı için yetiler) dersi eklenir. IELTS hazırlık programlarına BSC’de hazırlanan öğrenciler eğer 24 hafta ve üzerinde bu programdan faydalanıyorlarsa, IELTS sınav ücretleri okul tarafından hediye ediliyor.

Cambridge Exam Preperation (Cambridge Sınav Hazırlık)

Cambridge sınav hazırlık programlarının sene içerisinde belirli başlangıç tarihleri vardır, okulun akademik takvimi kontrol edilmelidir. 4 ya da 6 hafta süren eğitimler hangi sınava girilecekse, var olan dil seviyesi ne ise ona göre seçilir.
FCE (First Certificate) için gerekli seviye B2, CAE (Cambridge English Advanced) için ise C1’dir. Cambridge hazırlık programlarında haftada 25 ders alınır. Öğrenci okula gitmeden önce bir online pre-arrival (varış öncesi) dersi yapılır. Program bittikten sonraki hafta sınavlar olur, bu yüzden öğrencilerin bir hafta daha uzun bir konaklama organizasyonu yapması tavsiye edilir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

British Study Centres Manchester şubesinde, şehrin hareketliliğinin verdiği heyecanı öğrencilerine yansıtabilmek adına, dil eğitimlerini alırken ve yeni arkadaşlar edinirken, onlar için hazırlanan sosyal aktivite programları oldukça aktif kullanılır. Buradaki asıl amaç, öğrencilerin Manchester’da geçirdikleri süreyi mümkün olan en verimli şekilde geçirmelerini sağlamak, dersler boyunca sınıf içerisinde öğrenilenleri, ders dışında da pratikte kullanabilmelerine ortam hazırlamak ve öğrenimi mümkün olduğunca edinime dönüştürmeye çalışmaktır.

BSC her hafta yerel bir kafede conversation club (konuşma kulübü) düzenler. Daha rahat bir ortamda, yeni bir araya gelinen kişilerle iletişim becerileri geliştirilir. Okula birkaç dakika yürüyüş mesafesindeki National Football Museum (Ulusal Futbol Müzesi) ziyareti olmazsa olmazlardandır zira müze dünyanın en büyüklerinden bir tanesidir. Film geceleri, bowling turnuvaları, galeri ve müze ziyaretleri, yakın şehir ve bölgeleri keşif gezileri hafta boyunca devam eden, öğrencileri sürekli hareketli kılan ve çalışmalarını destekleyen sosyal aktivitelerdendir.

KONAKLAMA

British Study Centres Manchester, eğitim aldıkları süre boyunca öğrencilerine konaklama alternatifleri ile de yardımcı olmakta, onlara kendilerini rahat ve güvende hissetmeleri için kişisel tercihlerini göz önünde bulundurarak en uygun seçeneğe yönlendirmektedir. Aile yanı konaklamalar her zamanki gibi en çok tercih edilen alternatiflerin başında geliyor. BSC tek kişilik ve çift kişilik odalarda, istenirse self-catering (yemekleri kendi yapan) istenirse bed and breakfast (konaklama yanında yalnızca kahvaltı) ya da istenirse yarım pansiyon (sabah kahvaltı ve akşam yemek) şeklinde yeme-içme seçenekleriyle aile yanı konaklamalar sunar.
Bunun dışında diğer öğrencilerle birlikte ev arkadaşlığı yapacak şekilde öğrenci evleri de tercih edilebilir. Burada tek kişilik standart, tek kişilik özel banyolu ve çift kişilik özel banyolu seçenekler vardır. Daireler okula 15-20 dakikalık mesafededirler.

Özel rezidanslarda da tek kişilik özel banyolu odalar seçilebilir. Wilmslow Park yıl boyunca tercih edilebilen bir alternatif iken Summer Residence yalnızca yaz döneminde hizmete girer. Her ikisi de okula 15-20 dakika mesafededir ve pek çok kafe, bar, restoran, markete yakın lokasyonlardadırlar. Rezidanslarda konaklamak için öğrencilerin minimum 18 yaşında olmaları gerekmektedir. Buralarda da herhangi bir yeme-içme hizmeti sunulmamaktadır, öğrenciler kendi yemeklerini kendileri yapmaktadırlar.

MANCHESTER ŞEHRİ

Okyanus ılıman ikliminin hâkim olduğu Manchester şehri Birleşik Krallığın kuzey batı bölgesinde yer almaktadır. Spor kulüpleriyle de adından sıkça bahsettiren Manchester, medya, müzik sahnesi, görsel sanatlar, mühendislik, sosyal etkinlikler ve kültür alanlarında da oldukça başarılı bir konumdadır. Sanat alanındaki etkinliklerle hareketlenen şehrin aynı zamanda canlı bir gece hayatı vardır. Canal Street adını alan merkez, boş zamanlarını renkli mekanlarda geçirmeyi sevenler için popüler bir yerdir.
Dünya edebiyatının seçkin isimleri tarafından yazılan edebi eserlerde mekân olarak kullanılan Manchester kuzeybatı bölgesinin kültür merkezidir. Konserler ve eğlenceler için inşa edilmiş Manchester Arena birçok ziyaretçiyi kabul ederken, tiyatro, bale gibi görsel sanat etkinlikleri de oldukça yoğun seyirci toplar. Şehirde bulunan Antik Roma döneminden günümüze kadar olan tarihi dokuyu görmek için, kentte bulunan çok sayıda müze ve galeriyi ziyaret ederek keyifli ve kaliteli zaman geçirmeniz mümkündür.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA