GENEL BİLGİLER

Berlitz Dil Okulları, İngiltere’deki tüm dil eğitimi veren kurumları göz önünde bulundurduğumuzda en köklülerinden biri olduğunu gördüğümüz bir eğitim kuruluşudur. 1900 senesinde Maximillan Berlitz tarafından kurulmuş ve o zamandan bu yana binlerce öğrenci ile yolları kesişmiş, hayatlarında iz bırakmıştır. Okulun temel amacı öğrencilerinin hedeflerine ve kariyerlerine yardımcı olabilmek adına dil eğitim süreçlerinde maksimum verimi sağlamaktır.

Berlitz Dil Okulları’nın Manchester şubesi hem şehirde yaşayanların hem de farklı sebeplerle şehre ziyarete gelenlerin çokça ziyaret ettiği, pek çok restoran, kafe, alışveriş dükkanlarının bulunduğu St. Peter’s Meydanı’na ve Albert Meydanı’na oldukça yakın bir konumdadır. Bu merkezi lokasyonundan kaynaklı öğrenciler tüm ihtiyaçlarını kolaylıkla giderebilirler.
Okulda 13 derslik mevcuttur, derslikler ferah ve çalışmaya oldukça uygun, öğrencilerin vakit geçirirken şikâyet etmedikleri ortamlardır, teknolojik donanımları vardır. Okulun girişinde resepsiyonun olduğu alanda bir de dinlenme alanı mevcuttur, öğrenciler burada boş zamanlarını ve ders aralarını değerlendirebilirler. Aynı yerde kullanabilecekleri, internet bağlantıları olan bilgisayarlar da vardır. Hepsinin dışında bir Learning Resource Center (Öğrenim Kaynakları Merkezi) mevcuttur, öğrenciler buradan kitap, audio gibi ekstra materyallerle çalışmalarını destekleyici aktiviteler yaratabilecek kaynakları edinirler.

Berlitz’in diğer okullara göre onu çok farklı kılan bir özelliği vardır; bu kurumun içerisinde 6 aylıktan 5 yaşa kadar çocuklarınızı bırakabileceğiniz bir kreş mevcuttur. Kreş hem öğrencilere hem de dışarıdan kişilere açıktır, tüm gün çocuklar güvenli ve sağlıklı bir şekilde zaman geçirirken aileleri derslerine girebilir, eğitim süreçlerini aksatmadan başarılı bir şekilde süreci götürebilirler.

BERLITZ MANCHESTER DİL OKULU FİYATLARI

Berlitz yıl boyunca öğrencilerinin eğitim süreçlerine destek olabilmek adına farklı oranlarda indirimler yaparak kampanyalar düzenler. Okulun liste fiyatlarını, aktif promosyonları ve indirimleri için size en yakın şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Berlitz sunduğu eğitim programlarında öğrencilerin ihtiyacı olan yoğunluklarda farklı ders saatleriyle programlamalarında yardımcı olur. Zaman kısıtlaması olan öğrenciler için diledikleri gibi değerlendirebilecekleri farklı seçenekleri şöyledir;

• Standart English (Standart İngilizce): Haftada 15 saattir.
• Intensive English (Yoğun İngilizce): Haftada 20 saattir.
• Super Intensive English (Super Yoğun İngilizce): Haftada 25 saattir.

General English (Genel İngilizce)

Resmî tatiller hariç her pazartesi yeni programlar başlar, bir ders saati 60 dakikadır ve minimum 2 hafta katılım sağlanır. Berlitz 18 yaşından itibaren öğrenci kabul eder. Standart, yoğun ve süper yoğun seçenekleri vardır.

IELTS Preperation (IELTS Hazırlık)

Her pazartesi başlangıç yaparak minimum 2 haftalık süreçte öğrenci kabul eder. Bu programa katılım için İngilizce seviyesinin hali hazırda B1 olması, minimum yaşın 18 olması gerekir. Standart, yoğun ve süper yoğun seçenekleri vardır.

IELTS Masterclass (IELTS Uzmanlık Sınıfı)

Yine her pazartesi başlangıç sunulur, minimum 4 hafta öğrenci alınır. Bu programa katılım için İngilizce seviyesinin hali hazırda B1 olması, minimum yaşın 18 olması gerekir. Yoğun (20+5) ve süper yoğun (25+5) seçenekleri vardır, programların içerisinde beşer saatlik kişiye özel odaklanma dersleri yani rehberlik dahildir.

Cambridge Exam Preperation (Cambridge Sınav Hazırlığı)

Proficiency (CPE), Advanced (CAE), First (FCE) ve Preliminary (PET) adındaki Cambridge sınavlarına hazırlık programlarıdır. Minimum B1 seviyesinde olunmalıdır, en az 2 hafta katılım sağlanır. Standart, yoğun ve süper yoğun seçenekleri vardır.

Academic English (Akademik İngilizce)

Her pazartesi yeni gruplar çalışmalarına başlar, en az B1 seviyesinde olunmalıdır. İçeriğinde not alma, sunum yetenekleri, rapor yazma, akademik metinleri anlama, özetleme, makale yazma gibi başlıklarda eğitim verilir. Yine standart, yoğun ve süper yoğun opsiyonları mevcuttur.

Foundation (Akademik Hazırlık)

İngiliz yüksek öğrenim sisteminde uluslararası öğrencilerin ihtiyaç duyduğu bir programdır, çoğunlukla üniversiteler bünyesinde verilir fakat Berlitz foundation eğitimi de verir ve bu eğitim üniversitedekilere nazaran daha uygun maliyetlidir. Okulun en üst katında diğer programlardan ayrı bir şekilde, apayrı bir iltimas ile öğrencileri programlarına devam eder.

Business English (İş İngilizcesi)

Eğitime minimum 2 hafta, en az B1 İngilizce seviyesi ile katılabilirsiniz. Berlitz iş İngilizcesi programlarını oldukça ciddiye alır ve alt gruplarına bile ayırır. Programda Harvard Business School’un eğitim materyalleri kullanılır ve üniversite profesörleri dersler verir. Diğer pek çok programında olduğu gibi burada da standart, yoğun ve süper yoğun eğitimleri vardır, özellikle gruplar oluşturarak ders verilen başlıklar şöyledir;
• English for Military (Askeri Personel için İngilizce)
• English for Lawyers (Avukatlar için İngilizce)
• English for Nurses (Hemşireler için İngilizce)
• English for Doctors (Doktorlar için İngilizce)
• English for Petroleum Engineering (Petrol Mühendisleri için İngilizce)
• English for Cabin Crew (Kabin Memurları için İngilizce)
• English for Aviation (Havacılık için İngilizce)

Teacher Training (Öğretmen Eğitimi)

Ocak, Mart, Temmuz ve Eylül aylarında başlangıç sunulur, haftalık 20 ders olarak planlanmıştır, minimum 2 hafta maksimum 8 haftalık programa katılım sağlanabilen minimum yaş 21’dir. Katılımcıların İngilizce seviyelerinin en az B2 olması gerekmektedir.
Demi- Pair Programme: Berlitz’in sunduğu özel programlardan bir tanesidir. Başlangıçları her hafta Perşembe günleridir, haftada 15 ders eğitim alan öğrenciler minimum 12 hafta katılabilir, en az 19 yaşında olmalılardır ve İngilizce seviyeleri hali hazırda en az B1 olmalıdır. Demi-pair’de öğrenci ailenin bir parçası oluyor, haftada 15 saat çöpleri dışarı çıkarma, köpek gezdirme gibi ufak tefek ev işlerine yardımcı oluyor, haftanın iki gecesi çocuk bakıcılığı yapıyor ve bunun karşılığında aileden ekstra bir para almıyor fakat konaklama ve yeme-içme parası ödemiyor. Bu programa katılmak isteyen adaylar özgeçmişlerini göndermeli, kendilerine uygun bir aile bulunmasını sağlamalılardır.
40 Plus Sport & Culture (+40 Spor & Kültür): Başlangıç seviyesinden itibaren değerlendirilebilen bu programda öğrencilerin minimum yaşı 40’tır, en az iki hafta katılım sağlanır. Özellikle sınıf dinamiğini ciddi anlamda etkileyen yaş ortalaması durumunu ortadan kaldırmak adına profesyonel yetişkinler için organize edilmiş bu eğitim içeriğinde golf ve tenis oynayarak, kültürel geziler ve aktivitelere katılarak eğitimlerini renklendirirler. Standart, yoğun ve süper yoğun seçenekleri vardır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

İngilizceyi öğrenirken, aynı zamanda sınıf içerisinde öğrenilen her türlü dil bilgisi, kelime, ses bilgilerini gündelik hayata yansıtabilmek, öğrenimi edinmeye çevirebilmek adına Berlitz de diğer okulların yaptığı gibi, ders sonraları ve hafta sonları aktiviteler organize eder. Sınıf arkadaşlarınızla Manchester’ı ve çevresindeki diğer şehirleri, başkent Londra’yı, İngiliz kültürünü, sanatını, müziğini ve sporunu keşfedebilirsiniz.
Aynı zamanda okulda da oluşturulan takımlarla gerçekleştirilen küçük turnuvalar öğrencilerin motivasyonlarını olumlu yönde etkilemektedir. Bowling turnuvaları, futbol maçları öğretmenler ile öğrencilerin arasındaki ilişkileri de sıcak tutan etkinliklerdir.

KONAKLAMA

Berlitz dil okulunda eğitim almak isteyen öğrencilerin, Manchester’da geçirecekleri süre boyunca, rahat ve güvenli bir konaklamada kalmalarını da kendi sorumluluğu olarak görür, onlara yardımcı olur, farklı seçenekler sunar. İlk alternatif tüm okullarda olduğu gibi aile yanı konaklamalardır, tek kişilik ya da çift kişilik opsiyonları vardır. Aile yanı konaklamalarda hafta içi okul zamanında sabah kahvaltı ve akşam yemek verilir, hafta sonları ise öğlen yemekleri de dahil edilir. Dilenirse özel diyet yemekler, inançlara uygun talepler de yerine getirilir. Aile yanındaki konaklamalar standart ve executive olarak ikiye ayrılırlar; standart odalarda öğrenci evin ortak banyosunu kullanırken, executive olanında kendi odasının içinde özel banyosu olmaktadır. Evlerde öğrencilerin tüm ihtiyaçları aileler tarafından karşılanmakta, hızlı bir internet bağlantısı, çamaşır yıkama gibi gereklilikler de sağlanmaktadır. Bu konaklama biçiminde evler okula ortalama olarak 30-45 dakika uzaklıkta olmaktadır.

Bir diğer seçenek diğer uluslararası öğrenciler ile bir arada, şehir merkezinde, okula yalnızca 15 dakika yürüme mesafesinde olan Piccadilly Point Student Residence isimli rezidanstır. Burada öğrencilere sunulan odalar ensuittir, yani banyosu içerisinde olan, modern tasarımlı ferah odalardır. Ortak mutfak ve dinlenme odalarında komşularınızla sosyalleşme imkanını yakalar, hoşça vakit geçirebilirsiniz. Rezidansın içerisinde bir gym salonu, bir de bisiklet deposu mevcuttur. 7 / 24 güvenlik ve destek ekibi bulunan bina şehrin tam kalbinde olduğundan tüm ihtiyaçlarınızın elinizin altında olması gibi büyük bir avantajınız da olmaktadır.
Son olarak Berlitz dileyen öğrencilerine ev kiralama hizmeti de sunar, talepleri doğrultusunda en mümkün olabilecek seçenekleri sıralayarak, öğrenci gitmeden önce yerini rezerve etmiş, hazırlamış olur. Bu seçenek daha çok uzun dönemde yani 6 ay ve üzerinde Manchester’da eğitim alacak öğrencilere tavsiye edilir ve onlar tarafından tercih edilir.

MANCHESTER ŞEHRİ

Liverpool şehri ile Kuzey Batı İngiltere’nin merkezi olarak kabul edilen Manchester şehri birçok ilkin gerçekleştiği şehirdir. Bilimsel çalışmalarda isminden başarıyla söz ettiren kent atomun ilk parçalandığı yerdir. Dünyadaki ilk demiryolunun kurulduğu bu güzel şehir aynı zamanda dünyanın ilk sanayi kenti olma özelliğini taşıyor.

Kültürel alanda da oldukça iddialı olan şehirde tarihe tanıklık edebileceğiniz birçok müze ve galeri bulunuyor. Görsel sanatlar ve müzik alanlarında düzenlenen etkinlikler halk tarafından oldukça ilgi görüyor. Bu etkinliklere ek olarak sanatseverler iki yılda bir düzenlenen Manchester Enternasyonel Festivalinde buluşuyorlar. Manchester Wheel, Trinity Köprüsü ve dünyanın ilk tren garını içinde bulunduran Bilim ve Sanat Müzesi yabancı turistlerin uğrak destinasyonlarından olan Machester’ın görülmeye değer yerlerinden bazılarıdır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA