Akademik Yıl Kursları Kanada

Akademik Yıl Kursları Kanada

Uzun dönemli İngilizce Eğitimini, Daha Ekonomik Maliyetlerle Alın!

Dil eğitiminiz için 6- 9 ay süreli uzun bir program tercih ediyorsanız, o zaman dil okullarının çoğunun sağladığı uzun dönem akademik yıl ya da akademik sömestr programlarına katılmanızı tavsiye ediyoruz. Standart kurs programlarından farklı olarak yılın belirli dönemlerinde açılan bı gruplarda, daha yoğun bir eğitimi %20-30 civarında daha az para ödeyerek alabilirsiniz. Kapsamlı Akademik Yıl ve Akademik Sömestre programları yoğun İngilizce eğitimini seçmeli dersler, staj olanakları, uluslar arası kabul gören test hazırlık programları ve aktif sosyal programlarla birleştirir. Okulda ne kadar çalışmak istediğiniz ve seçtiğiniz okulun yerine bağlı olarak haftada 24 ya da 30 saatlik programlardan birisini seçebilirsiniz.

Akademik yıl kursların ilk dönemi; Genel İngilizce programların içeriğiyle aynı olup , bu süreçte öğrencinin dil bilgisi, konuşma, yazma, okuma ve dinleme yeteneklerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılır. Akademik yıl programlarında diğer bir amaç ise katılımcıyı lisans veya yüksek lisans eğitimi yapabilecek dil düzeyine ulaştırmak ve üniversitelere yerleştirmektir. Bu nedenle kursun ikinci döneminde Akademik ağırlıklı dersler izlenebilir. Öğrenci ayrıca Cambridge, IELTS, TOEFL hazırlık kursları yanı sıra iş İngilizcesi, staj gibi programları da seçebilir.

Akademik dil kurslarına bazı okullarda her ay başlanabildiği gibi diğer bazı okullarda senede 4 defa başlanır. Genelde Ocak, Nisan, Temmuz ve Eylül ayları akademik sömestr veya yıl kursları başlangıç tarihleridir. Akademik dönem dil kurslarını seçen öğrencilerin büyük kısmı, Türkiye’de veya yurtdışında İngilizce eğitim veren bir üniversitede eğitim yapacak öğrencilerdir.

Birçok dil okulunda Akademik yıl programlarında Genel İngilizcenin yanı sıra farklı konularda seçenekler sunulmaktadır. Okuldan okula değişmekle birlikte Akademik yıl Kurslarında Genel İngilizcenin yanı sıra Ticari İngilizce, Uluslararası Pazarlama, Akademik Amaçlı İngilizce, Medya, Turizm, Bilgisayar Uygulamaları gibi farklı konularda ek seçenekler sunulabilmektedir. Kimi okullar Akademik Yıl kursu diplomasına ek olarak seçilen derslerle ilgili ek diploma da verebilmektedir.

Akademik Yıl Programlarının avantajları şunlardır:

  • Ekonomik olması
  • Uzun dönemde mükemmel dil öğrenme fırsatı
  • Uzun bir süre aynı ailede veya yurtta yaşama olanağı
  • Çok farklı ve zengin sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler
  • Üniversiteye yerleştirme hizmetlerinden yararlanma
  • 6 veya 8 ay içerisinde – 3 farklı merkezde veya ülkede eğitim olanağı
  • Genel İngilizcenin yanı sıra akademik sınav, iş İngilizcesi veya staj programlarına katılma fırsatı

Akademik Yıl Kursları Özellikle Türkiye’de Hazırlık sınıfı okumanın en mantıklı alternatifidir!

Türkiye’de İngilizce eğitim veren özel bir üniversite kazanan öğrenci bir akademik yıl için sadece eğitim ücreti olarak 10.000-15.000 dolar arası ücret öderken, aynı ücret ile yurtdışında hem eğitim hem de konaklama dahil kalabilmekte ve en önemlisi, Türkiye’de ki gelebileceği dil düzeyinin çok üzerinde bir dil bilgisine sahip olabilecektir. Bu program sonrasında öğrenci mutlaka IELTS veya TOEFL sınavlarına girecek ve Türkiye’de İngilizce eğitim veren üniversitelerin istemiş olduğu seviyede İngilizce öğrenecek ve Türkiye’de üniversitenin 1. sınıfından eğitime devam edebilecektir.
Yurtdışında akademik hazırlık eğitimi hakkında daha fazla detay için tıklayınız.