Hansa Language Centre

Hansa Language Centre

Hansa Dil Okulu

Hansa Dil Okulları, 1969 yılında Kanada’nın Toronto şehrinde kurulmuştur. Günümüzde dünyanın en büyük ve prestijli dil okullarından biridir. Hansa öğrencilerine sunduğu esnek ders programları ile tanınmaktadır. Birçok dilde verdiği profesyonel eğitimler ile tanınan okulun ünü İngilizce eğitimlerinden gelmektedir. Kullandıkları esnek öğrenme sistemi ile günde 300’den fazla ders sunmaktadırlar. Öğrenciler istedikleri dersleri istedikleri zamanda ve şekilde alma lüksüne sahiptirler. Hansa öğretmenlerinin ana dili İngilizcedir.

Hansa Dil Okuluna gelen öğrenciler başlangıçta uygun ders ve eğitim metodunun belirlenmesi için seviye tespit sınavına katılırlar. Öğrenci danışmanları ile yapılan konuşmalardan sonra öğrenci ihtiyacına uygun derse yönlendirilir. Danışmanlarla yapılan konuşmalar da öğrencinin seviyesinin tespit edilebilmesi için önemli rol oynamaktadır. Hansa ’da sınıflara en fazla 9 öğrenci yerleştirilmektedir. Bu da iyi eğitimin bir parçasıdır.

Hansa’nın Kanada’da yer alan iki kampüsü de Toronto şehrinin merkezinde bulunmaktadır. Metro ve ulaşım araçlarına oldukça yakın olan kampüsler öğrencinin şehrin her yerine kolayca ulaşmasını sağlayacak şekilde konumlandırılmıştır. Öğrenciler derslerinden arda kalan zamanlarda aktivitelere katılarak öğrendiklerini uygulama fırsatı yakalarlar. Her hafta sonu öğrencilerin şehri ve ülkeyi tanıyabilmeleri için çeşitli geziler ve aktiviteler düzenlenmektedir. Kanada’da dil eğitimi için en uygun seçeneklerden birisi olan Hansa dil okulu, köklü eğitim sistemi ve Toronto’da yerleşik olmasının avantajıyla yıllardır binlerce uluslararası öğrenciye İngilizce öğreterek bu alandaki kalitesini göstermiştir.

Hansa Language Centre Dil Eğitimleri

Yoğun İngilizce Kursları
Öğrencilere bu derslerde okuma, dinleme, yazma ve kelime dağarcığını geliştirme konusunda dersler verilmektedir. Öğrencinin kısa sürede hızlı yol kat etmesi amaçlanmaktadır. Her ders 55 dakika sürer ve hafta içi yapılır. Öğrenciler günde minimum 3 saat ders almak zorundadırlar. Günde maksimum 6 saat ders verilmektedir.

Akademik Amaçlı İngilizce
Kanada veya İngilizce konuşulan herhangi bir ülkede üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin katıldığı programlardır. Bu program 16 yaşından büyük öğrencilere uygundur. Ancak bu derse katılabilmek için yapılan seviye tespit sınavında %70 başarı elde etmeniz gerekmektedir. Bu programı tamamlayan öğrenciler Hansa Pathway Programına katılabilirler. Akademik amaçlı İngilizce eğitimi 12 hafta sürmektedir. Günde 4 saat ders yapılmaktadır.

Sınav Hazırlık Kursları
TOEFL, IELTS ve CELPIP sınavlarına Hansa Dil Okulu ile hazırlanabilirsiniz. Bu sınavlar için yıl boyunca sınıflar açılmaktadır. Bilinen yaygın sınavların yanı sıra TOEIC, CAEL, CAE, FCE, CPE ve GMAT sınavlarına da Hansa’ da hazırlanabilirsiniz. Programın tamamı 120 saatten oluşur. 120 saatlik ders 4 haftalık sürede veya 8 haftalık sürede alınabilmektedir.

Akşam ve Cumartesi Dersleri
İş, okul vb. sebeplerle gündüz ve hafta içi derslerine katılamayacak olan öğrencilere uygun olan bu programlarda 17.30’dan 21.30’a kadar ders yapılmaktadır. Dileyen öğrenciler bu saatler arasında bütün derslere katılabilirler. Bu programda haftada 5 ila 20 saat arasında ders alınabilmektedir.

Özel Dersler
Yoğun programı olan kişiler için uygun olan derslerdir. Dilenilen zamanda ve süre ile yapılabilmektedir. Bir ders 55 dakika olmak üzere ders yapılmaktadır. Bu dersler kişilerin yanı sıra dileyen firmalara özel olarak da düzenlenebilmektedir. Özel dersler kişinin ihtiyaçlarının net olarak belirlenebildiği bir programdır. Standart derslere ek olarak öğrenciler özel dersler de alabilirler.

Hansa Dil Okulu Konaklama

Dil eğitimi için Hansa Dil Okulunu tercih eden öğrenciler aile yanında veya apart dairelerde konaklama gerçekleştirebilirler. Aile yanında kalan öğrencilere kahvaltı ve akşam yemeği dahil özel tek kişilik oda tahsis edilmektedir. Bu hizmeti yalnızca 18 yaşından büyük öğrenciler alabilmektedir. Aile yanında konaklama için başlangıçta 1 aylık ücretin peşinen ödenmesi gerekmektedir.

Hansa Dil Okullarının kendi bünyesinde hizmet veren yurdu bulunmamaktadır. Kayıt yaptırdığınız sırada okul tarafından en uygun fiyatlı yurtların bulunduğu bir liste öğrencilere temin edilmektedir.