Viyana İşletme ve Ekonomi Üniversitesi

Viyana Ekonomi Üniversitesi; modern binası, teknik donanımı ve eğitim başarısı ile Avrupa’nın ekonomi üzerine eğitim veren okullarının başında gelmekle birlikte en ekonomik olanıdır. Bir asırdan fazla tarihiyle ülkenin en köklü ekonomi üniversitesidir. İlk olarak 1 kasım 1988 yılında dış ticaretle ilgilenen iş adamlarına bilgi vermek amacıyla Imperial Export Academy adıyla kurulmuştur. Birinci dünya savaşının hemen sonrasında ise Dünya Ticaret Üniversitesi olarak 3 yıllık eğitim sunmaya başlamıştır.1975 yılında üniversitenin ismi tekrar değiştirilerek Viyana Ekonomi ve İşletme Üniversitesi olmuştur.

Özellikle 1980’li yıllarda hızlı bir büyüme dönemi geçirmiş olup mevcut öğrenci sayısını ikiye katlayarak 16.000 den fazla öğrenciye ulaşmıştır. Şu andaki yaklaşık öğrenci sayısı 25.000 civarındadır.

EQUIS – the European Quality Improvement System – tarafından 33 ülkeden seçilen en iyi 100 üniversite arasında yer almıştır. Bu listeye Almanca konuşulan ülkelerden sadece beş üniversite girmeyi başarmıştır. AB ekonomi üniversiteleri içerisinde Viyana Ekonomi Üniversitesi en iyi ikinci üniversite olarak gösterilir. EQUIS den ilk akreditasyon alan ilk Avusturya üniversitesidir.

Bu üniversiteden mezun olan öğrenciler kariyer hayatlarına çok güzel bir başlangıç yapma imkanına sahip olmaktadır.

Viyana Ekonomi Üniversitesinin iş dünyası ile sıkı bir işbirliği içinde olması yine bu üniversitede eğitim alan lisans ve yüksek lisans öğrencileri için öğrenim dönemlerinde çeşitli projelerde yer almalarını ve iş hayatını eğitimlerini alırken tanımaları için büyük fırsattır. Financial Times’ın en iyi 50 işletme okulu arasında göstermesi de üniversitenin kalitesi ve donanımını ortaya koymaktadır.

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank