Access Language Centre

Access Language Centre

Access Language Centre – Sydney

1977 yılında kurulan Access Language Centre, Sydney’in en yeni ve kaliteli eğitim merkezlerinden biridir. Ders içerikleri ve eğitim metotları ile diğer okullardan ayrılan Access Language Centre, İngilizceyi dünyanın konuştuğu bir dil olduğunu bilerek her yıl, Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen yüzlerce uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Access Language Centre binası, Sydney’in merkezinde yer almaktadır. Merkez metro istasyonu ve şehirdeki tüm mekanlara yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Aynı zamanda Sydney’in tanınan bütün merkezleri de ulaşılabilir konumda yer alır. Okul binasında öğrenci işleri, 20 bilgisayarlı bir bilgisayar laboratuvarı, televizyon odası, tam donanımlı bir kütüphane, öğrencilerin faydalanabilmesi için ücretsiz kablosuz internet, mutfak ve balkon yer almaktadır. Sınıflar tam donanımlı ve klimalıdır. Access Language Center, Avustralya dil kursları arasında hem eğitim programları hem de sosyal olanakları açısından iyi bir yere sahiptir.

Access Language Centre Dil Programları

Genel İngilizce Eğitimi
Kişilerin iletişim becerilerini geliştirmek, herhangi bir akademik amaç için kullanılmayacak olsa bile iyi şekilde İngilizce konuşabilmek, seyahat sırasında kendilerini güvende hissetmek ve konuşma pratiği yapabilmek için alabileceği kurslardır. Kurslar sırasında konuşma ve dinleme becerileri üzerinde durulur. Başlangıç seviyesinden itibaren 6 seviye boyunca çalışmalar yürütülmektedir. Kurs süresi 2 ila 52 hafta arasında değişkenlik göstermektedir. Haftada 15 ila 23 saat aralığında eğitim almak mümkündür. Eğitim materyalleri okul tarafından sağlanmaktadır.

İş İngilizcesi Eğitimi
Orta seviyede İngilizce bilgisi olan bireyler için hazırlanmış eğitimlerdir. Telefon konuşmaları, e-posta yazma, toplantı organizasyonları, sunum teknikleri, müşteri ile iletişim ve genel İngilizce eğitimleri sunulmaktadır. Aynı zamanda dileyen öğrenciler için isteğe bağlı olarak, finans, bankacılık, muhasebe, reklam, pazarlama, satış ve marka yönetimi gibi konularda ek eğitimler verilmektedir. İş İngilizcesi dersleri iki seviyeden oluşmaktadır. Birinci kuru bitiren öğrenciler isteğe bağlı olarak ikinci kura da katılabilirler.

IELTS Sınavı Hazırlığı
Uluslararası dil sınama sınavı olan IELTS ile İngilizce konuşulan ve eğitim verilen bütün ülkelerde lisans ve yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Sınav hazırlığı kurslarına katılabilmek için en az orta seviyede İngilizce biliyor olmanız gerekmektedir. Kurslar 1 ila 9 ay arasında sürebilmektedir. Haftada 23 saat ders yapılmaktadır. Access Language öğrencileri kurslarını tamamladıktan sonra bazı Avusturalya üniversitelerine gerekli belgeleri hazırladıktan sonra sınavsız giriş yapabilirler. Bu da unutulmaması gereken bir avantajdır.

Cambridge Sınavlarına Hazırlık
FCE ve CAE sınavlarına Access Language Centre ile hazırlanabilirsiniz. Üniversite seviyesinde akademik bir kurs olan bu eğitimde iki uzman eğitimci ile çalışılmaktadır. Eğitim süresi 12 haftadır. Üst orta seviye ve ileri seviyeden öğrenciler katılım sağlayabilmektedir. Ön kayıt için giriş sınavı şartı bulunmaktadır. Haftada 23 saat İngilizce eğitimi verilmektedir. Öğrencilerin bu kurslara katılabilmeleri için öğrenci, çalışma veya turist vizelerinden herhangi birine sahip olmaları yeterlidir. Eğitimler sırasında kullanılacak ders materyalleri okul tarafından sağlanmaktadır.

Staj Programı
Üniversite öğrencilerine hazırlanan bu programda öğrencilere pratik yaptırırken deneyim kazandırmak hedeflenmektedir. Yoğun İngilizce derslerine ek olarak verilmektedir. 18 yaşından büyük öğrenciler staj programına katılabilirler. Programa katılacak öğrencilerin başlangıçta giriş sınavına girmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda öğrenci danışmanı ile mülakat yapılması da gerekebilir.

Access Language Centre Konaklama

Access Language Centre, öğrencilerine eğitim sıralarında kaliteli bir ortam sağlayabilmek adına aile yanında konaklama sunulmaktadır. Öğrencinin bütün konaklama süreci Access tarafından organize edilmektedir. Aile yanında konaklamanın 3 farklı seçeneği bulunmaktadır; kahvaltı, akşam yemeğinin dahil olduğu özel odada konaklama yarım pansiyon, mutfağı kullanarak kendi yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz konaklama seçeneği ve iki kişilik odada kahvaltı akşam yemeği ve hafta sonları bütün öğünlerin dahil olduğu paylaşımlı konaklama. Konaklamaların gerçekleştiği aileler okul binasına 30 dakikalık mesafede yer almaktadır. Konaklama seçeneğinizin zamanında ve dileğinize uygun bir biçimde gerçekleşmesi için kayıt sırasında konaklama konusunu detaylı bir şekilde konuşmayı unutmamalısınız. Aynı zamanda aile yanında konaklama istemeyen öğrenciler için özel yurt ve otel konaklaması sunulabilmektedir.