Work and Travel İş Türleri – Havuz görevlisi / Cankurtaran

Work and Travel İş Türleri – Havuz görevlisi / Cankurtaran

ELT size aradığınız tüm Work and Travel iş seçeneklerini ABD Dışişleri Bakanlığına bağlı Resmi Sponsor Kuruluşlar denetim ve güvencesinde sunuyor! Hemen başvurun, en iyi iş seçeneklerinden yararlanın.

Work and Travel programının en önemli aşamalarından biri olan işe yerleştirme aşamasında ELT öğrencilerine uzun yıllardır ortaklaşa hizmet vermekte olduğu ABD Dışişleri Bakanlığına bağlı resmi sponsor kuruluşları ile destek vermektedir. Tüm ELT işleri resmi sponsor kuruluşların denetim ve onayından geçmiş olarak öğrencilere sunulmakta, öğrenciler işverenleriyle yüz yüze görüştürülerek program güvenliği ve hizmet kalitesi en üst düzeye çıkartılmaktadır. ELT’nin sunduğu hiçbir iş seçeneği, ELT tarafından doğrudan bulunan ya da temin edilen işler değildir. ELT’yi tercih etmeniz için en önemli sebeplerden biri de bu güvenlik ve kalite unsurudur.

Havuz görevlisi / Cankurtaran İşleri

Otel, eğlence parkları ya da sitelerde bulunan havuzlarda, güvenlik ve bakımdan sorumlu olunan work and travel iş tipidir. Bu işletmelere alınacak olan öğrencilerin iyi derecede İngilizce konuşabiliyor olmaları ve iyi yüzme biliyor olmalar beklenmektedir. Adaylar işe başlamadan önce cankurtaranlık ve ilk yardım içerikli bir sertifika eğitimine alınırlar. Eğitimi başarıyla tamamlayan adaylar göreve başlar. Bazı işverenler bu eğitimi ve sınavı Türkiye’ye gelerek yapmaktadır. Cankurtaran işleri iyi work and travel iş seçeneklerinden biridir. Genellikle 15 Mayıs – 5 Haziran arasında ABD’de göreve başlayabilecek adaylar kabul edilmektedir. Geçtiğimiz yıllarda pek çok ELT öğrencisi cankurtaran ve havuz görevlisi pozisyonlarında başarıyla görev aldılar.

Work and Travel Kapsamına Çalışılması Yasak Olan İşler

Work and Travel kapsamından çıkarılan işler Amerikan Konsolosluğu tarafından yayınlanmıştır. Sahte iş sözleşmeleriyle bu işlere yerleştirilen ya da farklı vize türü ile Amerika’ya gönderilip yasaklanan işlerde çalışmaları sağlanan öğrenciler Amerika’da önce mahkemeye çıkartılmakta, daha sonra sınır dışı edilmekteler.

  • Alaska’daki balık fabrikaları: 2012 Kasım ayından itibaren SWT programına öğrenci kabul edebilen işverenler arasından çıkarılmıştır.
  • Pedicab: Work and Travel programına katılan öğrenciler pedicab veya tekerlekli sandalye sürücüsü veya çalıştırıcısı olarak görev alamaz.
  • Şoförlük: Work and Travel programına katılan öğrenciler yolcu taşımasa bile kullanmak için ehliyet gereken araç veya vasıtaların sürücüsü ya da işleticisi olarak çalışamaz.
  • Komisyon üzerine çalışılan ticari işler: Work and Travel programına katılan öğrenciler, satın aldıkları malları stoklayarak müşterilere sattıkları satış pozisyonlarında çalışamaz. Bir mağazada ürünlerin satışını maaş karşılığında yapabilirsiniz. Kazancınız komisyon veya kâr değil, maaş olarak ödenmelidir.
  • Gece işleri: Work and Travel programına katılan öğrenciler çalışma saatleri çoğunlukla 22:00 ile 6:00 arasında kalan pozisyonlarda çalışamaz.
  • Gezici restaurantlar  ve gezici eğlence parkları: Work and Travel programına katılan öğrenciler gezici fuarlar, restaurantlar veya gezici eğlence parklarındaki işlerde çalışamaz.
  • Depolar ve İnternette sipariş merkezleri: Work and Travel programına katılan öğrenciler depolar, zararlılarla mücadele ve katalogdan/İnternet’ten sipariş dağıtım merkezlerindeki işlerde çalışamaz.
  • Fiziksel temas gerektiren işler: Work and Travel programına katılan öğrenciler insanlarla sürekli fiziksel temasa girmeleri gereken ve/veya Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi’nin koyduğu kurallarla düzenlediği işlerde (ör. piercing, dövme, masaj, manikür yapma) çalışamaz.
  • Asgari ücretin garanti olmadığı işler: Work and Travel programına katılan öğrenciler ücreti komisyon olarak ödenen ve çalışanların federal ve eyalet standartlarında asgari ücret kazanacağını garanti edemeyen işlerde çalışamaz.
  • Bakıcılık ve bahçıvanlık gibi özel işler: Work and Travel programına katılan öğrenciler özel şahısların ev işlerine yardım ettikleri pozisyonlarda çalışamaz (ör. çocuk bakıcısı, yaşlı bakıcısı, bahçıvan, şoför).

ELT Work and Travel Hizmet Politikası

İyi ve verimli bir Work and Travel deneyimi için güvenilir ve profesyonel bir şirkete ihtiyacınız var. ELT Work and Travel programı Türkiye’de gerçek anlamıyla başlatıldığı yıl olan 2000’den beri başarıyla yürütmekte olup, binlerce öğrenciden oluşan büyük bir referansa sahiptir. Work and Travel şirketi seçimi yaparken, şirketinizin programın değişik alanlarıyla ilgili kurumsal tercih ve politikasına bakmanız çok önemlidir. Bu sayfada ELT’nin Work and Travel ile ilgili değişik başlıklar altında uygulamalarını ve yöntemlerini görebilir, diğer şirketlerle ona göre kıyaslama yapabilirsiniz.