Privet

blank

Privet Dil Okulu

Irina ve Evgeny Vinokurovs tarafından kurulan Privet, Rusya’da Rusça öğrenmek isteyenlerin tercih ettiği dünyaca ünlü bir dil okuludur. İhtiyaç ve tercihlerinize yönelik eğitim programları hazırlayan okul her öğrencisi ile ayrı ayrı ilgilenen profesyonel bir kadroya sahiptir. Okul, Kaliningrad’da yer almaktadır. Dersler Krasnoselskaya Caddesi’nde yer alan okul binasında yapılmaktadır. Öğrenci evinin yer aldığı UlicaDobroyubova’dan yalnızca birkaç adım uzaklıktadır. Okul binasında 3 adet tam donanımlı multimedya sınıf, ortak kullanımlı bir dinlenme odası ve mutfak bulunmaktadır. Privet’in misafirhaneleri öğrencileri için ücretsizdir. Grup dersleri zaman zaman okul dışında gerçekleşmektedir. Öğrencilere öğrenim materyali olarak; ders kitapları, çalışma kitapları, ses CD ve DVD’leri, ses kasetleri, kopyalar sunulmaktadır. Privet’deki her ders için ayrı ders kitabı bulunur. Aynı zamanda Privet’deki hocaların yazmış olduğu materyaller ve ders kitapları da bulunmaktadır.

Okula gelindiğinde ilk gün öğrencilerin Rusça bilgisine dair bir teste katılmaları istenilmektedir. Bu sayede hangi seviyede dil bilgisine sahip olduğunuz ve ihtiyaçlarınız belirlenir. Daha sonra uygun ders materyalleri öğrenciye iletilir.

Anikina MN tarafından hazırlanan Lestnica ders kitapları seti, başlangıç seviyesinde Rusça bilen öğrencilerin eğitim materyalidir. Setin içerisinde fonetik, dilbilgisi ve konuşma bölümlerinden oluşan bir Rusça ders kitabı, bir egzersiz kitabı ve sözlük yer almaktadır. Lestnica geleneksel ve modern eğitim kuramlarının yer aldığı bir kitap setidir. Kitaplar Rusçayı günlük yaşamda kolayca kullanabilecek seviyeye gelmenizi amaçlar.

Privet’e gelen öğrenciler, bir öğrenci ile beraber öğrenci dairelerinde kalabilirler. Aynı zamanda ev kiralama ve aile yanında konaklama gibi seçenekleri de bulunmaktadır. Bütçenize en uygun olacak seçeneği belirleyebilirsiniz.

Özel Rusça Dersleri
Haftalık ders sayısını kendinizin belirleyebileceği ders çeşididir. Kursun uzunluğunu belirlemek de kişinin kendi tercihlerine kalmıştır. İstediğiniz tarihte başlayabilirsiniz. Kişisel tercihlerinize ve hedeflerinize uyacak bir ders programı hazırlanmaktadır. Dersler evinizde veya konakladığınız yerde de yapılabilmektedir. Okulun tüm etkinliklerine katılma şansınız bulunmaktadır. Her ders 45 dakika sürmektedir. Program içerisinde, Rus alfabesinden Dostoyevski okumalarına, iş Rusçasından günlük hayatta iletişime kadar birçok beceri kazandırılmaktadır.

Mini Grup Dersleri
2-6 öğrenci arasında değişiklik gösteren gruplarda dil öğretmeyi hedeflemektedir. En az iki hafta süreyle katılım sağlanmalıdır. 16 yaşından büyükler katılım sağlayabilmektedirler. Haftada 20 ders yapılmaktadır. Mini gruplara katılan öğrenciler aynı zamanda dilerlerse bireysel dersler de alabilmektedirler.

Online Rusça Dersleri
Vakit bulamayan veya başka şehirlerden Rusça derslerine katılmak isteyen öğrenciler için hazırlanmış öğrenme ortamlarıdır. Aralık 2005’den bu yana sunulan online eğitimler alanında en başarılı eğitim sistemlerinden biridir. Hızlı ilerleme kat edilen sınıflardır. Online kurslar Skype programı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bir kulaklık ve mikrofona da ihtiyacınız olmaktadır. Program kişinin isteklerine ve saatlerine göre düzenlenebilmektedir. Her ders yine 45 dakika uzunluğunda olacaktır. Online dersler konuşma becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için daha uygun olacaktır.

Yaz Okulu
Yazın 3 ay boyunca devam eden bu okulda, Rusça Ticaret, Rus Kültürü ve Slav kültürü gibi seçeneklere de bulunmaktadır. Bir veya birkaç kurs çeşidinin bir arada alındığı eğitimlerdir. Haftada 20 ders yapılmaktadır. Hafta sonları serbest zamandır. Toplamda 12 hafta sürmektedir. Hem Rusçada ilerleme kaydetmek hem de tatil yapmak için mükemmel bir seçenektir. Aktiviteleri oldukça fazla olan bu kurs seçeneği gençlerinde tercih ettiği bir programdır. Rus Kültürü, Rus Mutfağı, Baltık Tatil Köylerinde Dil Eğitimi ve Staj programı gibi seçenekleri bulunmaktadır. Staj programlarında Rus işletmelerinde çalışma fırsatı da öğrencilere sağlanmaktadır. Bireysel ek ders alma seçeneği Yaz Okulunda da yer almaktadır.

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank