Kaplan International Languages

blank

Kaplan International Languages– UK

Tüm dünyada 40’tan fazla noktada hizmet veren Kaplan International, Birleşik Krallık bölgesinde 11 şubesiyle hizmet vermektedir. İngiltere ve İskoçya’da bulunan tüm okulları British Council tarafından akredite edilmiş, eğitim kalitesi olarakta kendisini ispatlamış bir kurumdur. Öğrencilere ders dışında sunduğu sayısız aktiviteler ve K+ eğitim setleriyle, Kaplan International dünya genelinde en fazla tercih edilen dil okullarındandır.

Özellikle sınav hazırlık ve iş İngilizcesi gibi daha spesifik alanlarda eğitim almak isteyen öğrenciler, Kaplan International’da verimli bir eğitim alacaklarından emin olabilirler.

Konaklama seçeneği olarak aile yanı konaklama ve yurt konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Okullarda bulunan konaklama yerleştirme departmanları, öğrencilerin rahatlarını maksimum seviyede tutabilecek şekilde hizmet verip titizlikle öğrencilerin konaklamalarını ayarlamaktadır.

Kaplan International’ın tüm merkezlerinde ki sıcak kanlı çalışanlar sayesinde kendinizi asla yabancı hissetmeyeceksiniz.

Önerilen programlar:

  • Tatilde İngilizce
  • Genel İngilizce
  • Yoğun İngilizce
  • İş İngilizcesi
  • IELTS/Cambridge exam hazırlık
  • Akademik sömestr
  • Yaz kampları (18 yaş ve altı öğrenciler için)

LONDON COVENT GARDEN

Kaplan International’ın Londra’da ki 2 merkezinden birisi olan Covent Garden, 18-25 yaş aralığındaki öğrencilerimiz için idealdir. Londra’nın büyüleyici sokaklarında gezerken bir yandan gerçek bir metropolde eğitim almanın avantajlarını yaşayacaksınız. Hayatın hiç durmadığı Londra’da, Buckingham Sarayı, Big Ben, Thames Nehri gidip görebileceğiniz yerlerden sadece bir kaçı. Aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri ile istediğiniz şekilde yaşayıp Londra’yı keşfetmeye hazır olun.

ELT Tavsiyesi: West End’te keyifli bir müzikale katılın ve İngilizcenizin sınırlarını zorlayın.

LONDON LEICESTER SQUARE

25 yaş ve üzeri iseniz Kaplan Leicester Square sizin için ideal bir lokasyon. Kendi yaş gurubunuzla eğitim alırken aynı zamanda Londra’nın kozmopolit hayatının tadını çıkartacaksınız. İş İngilizcesi gibi tek bir alanda uzmanlaşmak isteyen öğrencilerin ilk tercihlerinden olan Kaplan International Leicester Square şehrin göbeğinde bulunan konumu ile cazip bir seçenek. Okuldan çıktığınız anda Londra’nın merkezinde olmanız ve kalabalığa karışmanız, yabancı hissetmemenizi sağlayacak. Okulun 25 yaş ve üzeri öğrenciler için hazırladığı VIP aktivitelere katılarak, Londra’yı helikopter ile tepeden görebilir veya Arsenal’ın futbol maçını en ön sıralardan izleyebilirsiniz.

MANCHESTER

Kiremit rengi binaları ile Manchester, İngiltere’nin kuzey bölgesinde yer alan ülkenin en büyük 2. şehridir. Futbol tarihinde önemli başarılar elde etmiş kulüpleriyle Manchester, aynı zamanda müzik ve kültürün buluştuğu eşsiz bir nokta. Şehir merkezinde bulunan Kaplan International’ın civarında cafeler ve mağalazar bulunmaktadır. Derslerden sonra sosyalleşmek için ideal bir şehir olan Manchester’da ulaşım tramvay ve otobüslerle yapılmaktadır. Aile yanında veya yurtta kalan öğrenciler kısa bir yolculukla Kaplan International’a ulaşabilmektedir.

CAMBRIDGE

Dünya’nın en iyi üniversitelerinden birine ev sahipliği yapan Cambridge’te eğitim alarak kendizi bu eşsiz üniversite şehrinin bir parçası olarak hissedebilirsiniz. Hem güvenli hemde eğlenceli bir şehirde dil eğitimi almak isteyenler için Kaplan International Cambridge şubesi çok doğru bir seçenek. Şehir merkezinden 10 dk. Mesafede güvenli ve huzurlu bir alanda konumlanan okul size gerçek İngiliz kültürünü tatma fırsatı verecek. Haftasonu tatillerinizde Londra ve çevresine gidebilir, farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Özellikle aile yanı konaklamayı önerdiğimiz Cambridge şehrinde aileler sizi evinizde gibi hissettirecek.

ELT Tavsiyesi: Bisikletinizle Cam Nehri kıyısında bir tur atın ve Cambridge’in keyfini çıkartın.

LIVERPOOL

Müzik, Futbol, Geniş sokaklar ; bu kelimeler Liverpool’u anlatan özelliklerden sadece birkaçı. Beatles’ın doğduğu yer olan Liverpool’da dil eğitimi alırken şehrin geniş ve parlak sokaklarında kendinizi kaybedeceksiniz. Liverpool’un merkezinde yer alan Kaplan International, modern bir binada 2 ayrı katta öğrencilere hizmet vermektedir. 18-25 ve 25 yaş üzeri olarak iki gruba ayrılan öğrenciler kendi yaşıtlarıyla eğitim almanın avantajını yaşıyorlar. Dilerseniz okulda sunulan Yoğun İş İngilizcesi programına katılarak kendinize uluslararası bir network sağlayabilirsiniz.

Okulun hemen yanında bulunan metro istasyonu sayesinde aile yanı konaklama tercih eden öğrenciler okula çok rahat bir şekilde ulaşabiliyor. Yurt konaklaması ise okuldan yürüyerek sadece 5 dk. Uzaklıkta yer alıyor.

ELT Tavsiyesi: Beatles’ın keşfedildiği The Cavern Club’a gidin ve o yılların ruhunu yaşayın!

TORQUAY

Hem İngiltere’de eğitim almak hemde kendinizi Akdeniz ülkesinde hissetmek istiyorsanız, Torquay çok doğru bir seçenek. Aktif limanı ve şehir boyunca yer alan palmiye ağaçları ile kendinizi bir Akdeniz şehrinde hissedeceksiniz. Şehirde bulunan British tarzı binalar ile harmanlanan bu farklı kültürü tatmak kesinlikle önemli bir ayrıcalık. Türk öğrenci oranının az olması da bu noktayı avantajlı kılan bir diğer kriter. Kaplan International’ın bu küçük ve sevimli okulu özellikle yaz sezonunda dil eğitimi almaya giden üniversite öğrenciler için ideal bir seçenek.

BATH

İsminden de anlaşılacağı gibi Bath şehri, termal hamamları ve kaplıcaları ile meşhur bir İngiliz şehridir. Bu küçük ama mimarisi büyük şehirde dil eğitimi alırken kendinizi tarihin sayfalarında dolanıyor gibi hissedeceksiniz. Köklü bir geçmişi bulunan Bath şehrinde, Kaplan International şehir merkezine sadece çok kısa bir yürüme mesafesinde yer almaktadır. Öğrenciler ders aralarında okulun bahçesinde sosyalleşme imkanına sahip oluyor ve buda İngilizce pratik açısından öğrenciye büyük bir artı katıyor. Diğer küçük şehirlerde olduğu gibi Bath’ta yine aile yanı konaklama en çok tercih edilen seçeneklerin başında geliyor.

ELT Tavsiyesi: Roma döneminden kalan termal hamamlara giderek Türkiye özleminizi giderin!

OXFORD

En prestijli üniversitelerin başında gelen Oxford Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan bu büyüleyici şehirde eğitim almak size farklı dünyaların kapısını açıyor. Bisiklet kullanımının çok yaygın olduğu bu öğrenci şehrinde dolanırken gerçek İngiliz kültürünü tadacaksınız. Kaplan International, Oxford şehir merkezinde 4-5 dk. Mesafede bulunuyor ve okulun hemen önünde bir otobüs durağı bulunmakta.
IELTS hazırlık için İngiltere’de ki en gözde merkezlerden biri olan Kaplan Oxford, arka tarafta bulunan geniş bahçesiyle bir çok öğrenci partisine ev sahipliği yapmaktadır. Büyük şehirlere yakın olmasının avantajını kullanan öğrenciler, haftasonu tatillerinde diğer İngiliz şehirlerini görme şansınada sahip oluyor.

ELT Tavsiyesi : Cherwell Nehrinde kayık turuna katılın ve temiz havanın keyfini çıkartın !

BOURNEMOUTH

Uzun kıyı şeridi ve kumsallarıyla Bournemouth Türk öğrencilerin her zaman en gözde şehirlerinden birisidir. Şehrin her bölgesinde bulunan mağazalar, restoranlar ve eğlence merkezleri ile Bournemouth’ta dil eğitimi alırken sosyalleşmenin keyfini çıkartacaksınız. Westboune bölgesinde bulunan Kaplan International şehir merkezine sadece 5-6 dk.lık bir mesafede bulunuyor. Özellikle yaz döneminde ılıman iklimiyle göze çarpan bu şehir, Kaplan International’da eğitim almak isteyen öğrenciler için ideal bir seçenektir. Hem eğitim alıp hemde İngiltere’de tatil yapmak istiyorum diyenlerdenseniz, Kaplan Bournemouth en uygun alternatifiniz.

EDINBURGH

Birleşik Krallık’ın İskoçya bölgesinde bulunan Edinburgh için masallar şehri desek abartmış olmayız. Eşsiz mimarisi, yeşil sokakları, mistik şatoları ile Edinburgh çok farklı bir deneyim yaşamak isteyen tüm öğrencilerin cazibe noktasıdır. Şehir merkezinde bulunan Kaplan International , mağaza, restoran ve cafelerin bulunduğu Princes caddesine yürüyerek sadece 5 dk. Uzaklıkta yer alıyor. Aile yanı konaklamaların genellikle okula yakın noktalarda olması öğrenciler için oldukça avantajlı. Kısa sürede okullarından evlerine ulaşan öğrenciler, aileleri ile birlikte İngilizce pratik yapma şansına sahip oluyorlar. Okulun sıcak kanlı çalışanları ile kendinizi İskoç kültüründe hissedecek ve bu eşsiz şehrin büyüsünde kaybolacaksınız.

ELT Tavsiyesi: Harry Potter’ın yazıldığı Elephant Cafe’ye gidin ve bu deneyimi yerinde yaşayın!

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank