Aklın yolu bir! Yurtdışında İngilizce Hazırlık Eğitimi Alın, Aynı Parayı Harcayın, Gerçekten İngilizce Öğrenin!

Ülkemizdeki vakıf üniversitelerinde ve birçok devlet üniversitesinde İngilizce seviyesi yetersiz olan öğrenciler için İngilizce hazırlık eğitimi zorunludur. Bu durum, özellikle vakıf üniversitelerinde okuyan öğrenciler için zorlu bir yıl İngilizce hazırılık eğitimi alması anlamına gelmekte.

Üniversitelerin İngilizce hazırlık programları içerik olarak tatmin edici görünse de, pratikte hazırlık sınıfını geçen öğrencilerin bile İngilizce konuşma becerilerinin yetersiz olduğu açık bir gerçektir. Hatta, hazırlık eğitimi alan öğrencilerin yaklaşık %40’ı bu eğitimi tekrar almak zorunda kalıyor ya da hazırlık sınıfını geçebilmek için özel derslere katılıyor. Tabi ki bu da oldukça yüklü bir ek masraf demek.

Ülkemizdeki özel üniversitelerde bir yıl süren İngilizce hazırlık eğitiminin maliyeti ortalama 300.000 TL civarındadır. Bu rakama ders kitapları ve özel dersler de eklenince, toplam tutar 350 bin TL’yi aşabilmekte. Fakat, bu kadar para harcamalarına rağmen, hazırlık sınavını geçen öğrencilerin İngilizce seviyelerinin istenilen düzeye ulaştığını söylemek çok da doğru olmaz. Hazırlık eğitimi almış üniversite öğrencileri de bu durumu onaylayacaktır.

Yurtdışında Üniversiteye Hazırlık eğitimi Oysa bu bir yıllık süre, yaklaşık aynı masraflar yapılarak İngiltere, Kanada, ABD, İrlanda, Malta gibi ülkelerde çok daha verimli bir sonucu garanti edecek şekilde değerlendirilebilir. Üstelik öğrenciler, sürekli İngilizce konuşulan bir ortamda geçirecekleri koskoca bir yıl sonunda, tüm kariyerleri boyunca ihtiyaçları olacak olan akıcı İngilizce seviyesine çok daha kolaylıkla ulaşabilmektedirler.

Her üniversitenin hazırlık eğitiminden muafiyeti sağlamak üzere şart koştuğu TOEFL ya da IELTS dil seviye derecesi vardır. Bir yıllık süre sonunda yurtdşında İngilizce eğitimi alan öğrenciler bu sınavlardan okulun gerektirdiği puanın çok daha üstünde bir skoru rahatlıkla alabilmekte ve hazırlıktan muaf olmaktadır. Bu amaçla üniversiteyi kazanıp, ilk yılını yurtdışında dil eğitimi ile geçirmeyi tercih eden öğrencilerin sayısı her geçen yıl artıyor.

Hazırlık yılını Türkiye’de bir üniversitede geçirmek yerine yurtdışında İngilizce hazırlık eğitimi almak isteyen öğrenciler, ELT ofislerinden gerekli danışmanlık desteğini alarak aradıkları kalite ve bütçe standartlarına uygun dil okulları hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Yurtdışında hazırlık yılı için Amerika’yı tercih edecek olan öğrenciler için ELS dil okulları çok uygun bir seçenek. Amerika’nın en büyük dil eğitimi organizasyonlarından biri olan ELS ile 40 dan fazla noktada eğitim alabilirsiniz. En yüksek standartlarda eğitim sunan ELS merkezlerinin çoğu Amerika’nın ünlü üniversitelerinin bünyesindedir. Hatta ELS bu üniversitelerin çoğunda üniversiteye bağlı bir birim olarak faaliyet göstermektedir. Bu nedenle ELS öğrencileri, ilgili üniversitenin öğrenci kartına sahip olurlar, ve üniversitelerin tüm olanaklarından rahatça yararlanabilirler.

Yurtdışında İngilizce hazırlık eğitimi, yoğun ve kaliteli bir eğitimi ekonomik fiyatlarla sunmaktadır.

İngilizce eğitiminiz sadece gramer kitapları ve test çözmekle sınırlı kalmasın. Eğer “Anlıyorum fakat konuşamıyorum” diyenlerden olmak istemiyorsanız, yurtdışında akademik yıl seçeneklerini mutlaka gözden geçirmelisiniz. Yurtdışında İngilizce eğitimi, Türkiye’de üniversite hazırlık sınıfı eğitiminden çok daha etkilidir. Alacağınız TOEFL ya da IELTS skoru ile üniversitenizin hazırlık bölümünü doğrudan geçeceksiniz. Hem de gerçekten İngilizce öğrenmiş olarak.

Daha fazla bilgi ve fiyat seçenekleri için tıklayınız.