Bilgi İste

Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi

Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi

Ukranya’nın Odessa şehrinde kurulu olan ve Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi, ülkenin en büyük eğitim merkezlerinden biridir. Yabancı dil ve özel laboratuvarlar, geniş bir kütüphane ve bilgisayar odaları gibi 7 tane eğitim binası çerçevesinde kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Okula kayıt olan yabancı öğrenciler adına tanınan yurt imkânı büyük bir önem teşkil etmektedir. Geniş bir olanağı bünyesinde tutan okulun içerisinde ayrıca tüm öğrenciler adına öğrenci polikliniği ve sağlık merkezi bulunmaktadır. Aynı zamanda sportif ve kültürel alanda farklı alternatifler verilmekte ve öğrenim süresi boyunca bütün bu olanaklardan yararlanılabilmektedir. Ukrayna’da mühendislik ya da mimarlık eğitimi almak isteyen ve aynı zamanda ekonomik ve sosyal bir şehirde yaşamak isteyen öğrencilerin en fazla başvurduğu üniversitelerden olan okul, kaliteli eğitim olanaklarının yüksek olduğu kurumlardandır.

Rusça dili ile eğitim verilen okulda, Ukrayna’da farklı dilleri de öğrenmek adına kaliteli bir eğitim almak isteyen öğrenciler için tercih edilen bir üniversite olarak ön plana çıkmaktadır. Mezuniyet sonrası ana dilleri gibi Rusça konuşma fırsatı yakalayan öğrenciler için iş olanakları oldukça bir seçenek halini almaktadır. Okul İçerisinde Ekonomi ve Yapı Yönetimi Fakültesi, Endüstri ve Mühendislik Fakültesi, İnşaat Teknolojileri Fakültesi ya da Yapı Hidrolik Sistemleri ile Sıhhi mühendislik Fakültesi için üniversite puanına bakılmaksızın tüm öğrenciler adına istediği bir bölümü seçerek eğitim hayatına başlama fırsatı verilmektedir.

Lisans eğitimi ile birlikte yüksek lisans ve doktora fırsatlarının da sunulduğu okulun lisans süresi 1 yılı hazırlık olmak şartı ile beş yıldır. Fiyat açısından hazırlık eğitimi 1400 dolar iken, tüm bölümler yıllık 1.700 ila 2.000 dolar arasında değişiklik göstermektedir.

Lisans Bölümleri

Bölüm Dil Ücret
Mimarlık İngilizce 1700$
Mimarlık Rusça 1700$
İnşaat Mühendisliği Rusça 1500$
Jeodezi Rusça 1500$
Arazi Yönetimi ve Kadastro Rusça 1500$
Kentsel Yapı ve Yönetim Rusça 1500$
Karayolları Yapım ve Tasarım Rusça 1500$

Yüksek Lisans Bölümleri

Bölüm Dil Ücret
İnşaat ve Bayındırlık Rusça 1700$
Mimarlık ve Kentsel Planlama Rusça 1900$
Arazi Yönetimi ve Kadastro Rusça 1700$
Bilgisayar Bilimi ve Teknolojisi Rusça 1700$
Mühendislik Yönetimi Rusça 1700$
Karayolları Yapım ve Tasarım Rusça 1700$