DON QUİJOTE SALAMANCA DİL OKULU

 1989’da Don Quijote Dil Okulları adıyla açılan kurum, kısa süre içerisinde İspanya’da dil eğitimi alanında adından söz ettiren okullardan biri olmayı başarmıştır. Eğitim kurumunun ilk şubesi Don Quijote Salamanca’dır. Lokasyon itibari ile Salamanca, üniversite bölgesi olması, öğrenci popülasyonunun fazlalığı ve şehirde konuşulan lehçenin saf İspanyolca denilen Castilian lehçesi olması ile bolca avantaj içermektedir.

Don Quijote Dil Okulları, günümüzde 13 ülkede 40 kampüsü, 8 uluslararası yaz kampı ve geniş öğrenci yurtlarıyla İspanyolca öğrenmek isteyen öğrenciler için kaliteli eğitimi, sunduğu 30’dan fazla akademik programı ve deneyimli öğretmenleriyle en iyi İspanyolca eğitimi veren dil okullarından biridir. Akreditasyon kuruluşu Instituto Cervantes tarafından da akredite edilmiş okul, yüksek kalitede eğitim sunmakta ve İspanya dil kursları arasında öne çıkmaktadır.

Don Quijote Salamanca, kumtaşı mimarisi ve Krallık dönemini andıran kuleleriyle dikkat çeken bu güzel şehrin üniversite bölgesinin merkezinde 16.yüzyıldan kalma tamamen restore edilmiş bir manastırda eğitim vermektedir. Öğrencilerine ihtiyaçları olacak tüm eğitim materyallerini sunmaya hedefler. Okul, çalışma alanları, ücretsiz Wi-Fi, öğrencilerin kullanımına açık bilgisayarlar, kafeterya, multimedya odası, kütüphane, 19 sınıf ve bu sınıfların arasında dinlenmek için rüstik bir avluya sahiptir.

DON QUİJOTE SALAMANCA DİL OKULU FİYATLARI

Don Quijote Salamanca’da İspanyolca dil eğitimi fiyatları seçecek olduğunuz program, konaklama seçeneği, süre ve kayıt ücretleri bakımından değişiklik gösterecektir.

Salamanca, güneş battıktan sonra altın gibi parlayan kumtaşı binaları arasında sıcak ikliminin tadını çıkartırken İspanyolca dil seviyenizi yükseltme arzusundaysanız, danışmanlarımızla iletişime geçebilir ve ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Deneyimli eğitmenleriyle en yüksek kalitede eğitimi size sunmayı hedefleyen Don Quijote Salamanca’nın, en saf ve yalın İspanyolca’nın konuşulduğu Salamanca şehrinde sunduğu dil programları;

Yoğun İspanyolca Programları

En fazla öğrencinin tercih ettiği Yoğun İspanyolca Programı, almanız gereken eğitime göre Süper Yoğun 35, Süper Yoğun 30, Yoğun 20 ve Yoğun 25 olarak dörde ayrılmaktadır. Don Quijote Salamanca’da yoğun İspanyolca Programları ile istediğiniz İspanyolca dil seviyesine ulaşabilir, program sonunda yeterliliğinizi belgelemek için resmi bir sertifika edinebilirsiniz.

Resmi Sınavlara Hazırlık

Akademik ve profesyonel hayatında İspanyolca yeterliliğe ihtiyacı olan öğrencileri için hazırlık programları sunan Don Quijote Salamanca, Cervantes Enstitüsü tarafından İspanyolca seviyenizi onaylayan resmi sertifika almanız için DELE ayrıca, SIELE ve İş İspanyolcası programları da sunmaktadır. Resmi SIELE sınav merkezleri olan Don Quijote Dil Okulları, Resmi Sınav Hazırlık Programları’na katılan öğrencilerin geçmiş senelerde çıkan soruları incelemesine, sınav tekniklerini öğrenmesine ve deneyimli Don Quijote öğretmenlerinden ipuçları almasına olanak tanır.

İhtisas Programları

Don Quijote Salamanca, dil okulu İhtisas Programları başlığı altında farklı programlarını toplar ve İspanyolca dil ihtiyaçlarınıza göre size programlar sunar. Çocuk Programı, Yaz Kampı, İspanyolca Öğretmenleri için Eğitim Laboratuvarı, Bire bir dersler ve daha birçok ders seçeneği mevcuttur. Sizde kişisel İspanyolca eğitimi ihtiyacınıza göre bu programlar arasından tercihte bulunabilir ve programınızı özelleştirebilirsiniz.

VİDEO

SALAMANCA ŞEHRİ

Güneşin batmasıyla altın rengi parlayan binalarının arasındaki dar sokaklarıyla Salamanca tarihini gözler önüne seren bir şehirdir. 800 yıl öncesine dayanan üniversitesi ve eğitim olanaklarının fazlalığıyla ve en saf lehçenin kullanıldığı bölge olmasıyla İspanyolca dil eğitimi almak isteyen kişiler için vazgeçilmez bir lokasyondur. Her yeri tarihle bezeli ama bir o kadarda capcanlı olan Salamanca’da görmek isteyeceğiniz yerler asla bitmeyecektir. Yüzölçümü bakımından küçük bir şehir olması ise size bir çok yeri yürüyerek gezip görme imkanı sunar. Tarihi üniversitesi ile bir öğrenci şehrine dönüşen Salamanca’da uygun fiyatlı birçok alternatif bulabilirsiniz.

SOSYAL AKTİVİTELER

Don Quijote Salamancaüniversite şehrinde olmasıyla yüksek öğrenci nüfusunun eğlenceli deneyimlerle gelişme imkanı sunan bir şehirde olması Genç nüfusu sebebi ile oldukça gelişmiş bir gece hayatına da sahip olan şehirde okulun sunduğu Sierra de Francia, Leon&Astorga, Segovia&Avila, Toledo, Madrid ve müzeleri gezilerine veya salsa dansı ve müze turu aktivitelerine de katılabilirsiniz.

KONAKLAMA

Öğrencilerinin rahat ve konforlu bir konaklama ile derslerinde en yüksek performansı elde etmesini sağlamayı hedefleyen Don Quijote Salamanca, sizlere farklı seçeneklerde konaklama imkanları sunmaktadır. Eğer aile yanında konaklama tercih ederseniz, İspanyol bir ailenin yanında kültürü daha yakından tanıyabilir, yerel ifadeleri öğrenebilir ve yerel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Tüm ailelerini özenle güvenilir aileler arasından seçen Don Quijote Salamanca, tercihlerinizi de göz önünde bulunduracaktır. Uluslararası öğrencilerle kaynaşmak daha fazla pratik yapmak isteyen öğrencileri için ise öğrenci evi seçeneği ideal. Öğrenci evinde ortak alanlarda arkadaşlarınızla kültür paylaşımı yapabilir daha fazla pratik yapabilme imkanına sahip olursunuz. Don Quijote Salamanca, daha fazla kişisel alan isteyen öğrencileri için ise otel konaklaması imkanı da sunmaktadır. Bu konaklama tipiyle derslerinize daha fazla odaklanabilir, daha bireysel bir konaklama deneyimini yaşayabilirsiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

80 farklı ulustan yılda 40.000 kişi İspanyolca tutkusuyla eğitim almak için Don Quijote Dil Okulları tarafından ağırlanmaktadır. Vermiş olduğu yüksek kalitede eğitimi ve deneyimli eğitmenleriyle önde gelen İspanyolca dil okullarından biri olmuştur. Uluslararası öğrencileri ile kültür paylaşımına olanak sağlayan Don Quijote’un Türk öğrenci oranı ise sadece %3 ile sınırlıdır. Bu özelliği ile Türk öğrenciler için daha çok pratik yapma ve sosyalleşme imkanı sunmaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA