GENEL BİLGİLER

Oxford English Academy, İngiltere’nin Oxford ve Güney Afrika’nın Cape Town şehrinde İngilizce dil eğitimi veren butik bir dil okuludur. Eğitim deneyimi ve harika kampüs ortamları ile ünlü olan Oxford English Academy, her yıl yenilikçi ve eşsiz bir ortamda öğrencilere eğitim vermektedir. Deneyimli ve nitelikli öğretmenler; dil öğrenimini daha teşvik edici ve üretken hale getiren çeşitli modern yöntemler ve yaklaşımlar kullanmaktadır.

Oxford English Academy’nin Cape Town dil okulu, İngiltere dışındaki başarısının mükemmel bir örneğidir. Okul binası; tesisler, restoranlar, kafeler, butikler ve müzeler ile çevrili, tarihi Greenmarket Meydanı’nda yer almaktadır. Okul kampüsü rahat ve samimi bir atmosfere sahiptir. Öğrencilere dünyanın en güzel şehirlerinden birinde yaşama ve eğitim alma şansı verir. Cape Town dil okulu, EAQUALS ve EduSA gibi önemli akreditasyonlara sahiptir. Binada 12 adet iyi donanımlı sınıf, son teknoloji ürünü bilgisayar laboratuvarı ve ücretsiz Wi-Fi erişimi bulunmaktadır. Farklı kültürleri görmek, kalıcı arkadaşlıklar kurmak ve tatmin edici bir dil öğrenme deneyimine sahip olmak için Oxford English Academy Cape Town’da eğitim alın!

OXFORD ENGLISH ACADEMY CAPE TOWN DİL OKULU FİYATLARI

Oxford English Academy Cape Town dil okulu, öğrencilerine sunduğu kaliteli eğitimiyle ve tecrübesiyle Güney Afrika’nın en önemli dil okullarından birisidir. Butik bir dil okulu olarak Cape Town’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere kaliteli bir dil eğitimi karşılığı, ekonomik fiyatlar sunmaktadır. Dil okulu ücretleri; seçilen kurs programına ve eğitim alınacak süreye göre farklılık göstermektedir. Okulun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretleriyle ilgili size en yakın ELT şubesinden ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Oxford English Academy Cape Town dil okulu, öğrencilerin dil gereksinimlerine ve hedeflerine uygun çeşitli kurslar sunmaktadır. Öğrenciler dil eğitimlerine başlamadan önce İngilizce seviye belirleme sınavına girer. İngilizce seviyesine uygun bir sınıfta eğitimine başlar. ‘Oxford English Online’ isimli öğrenme platformuna, kursa kayıt olan her öğrenci erişim sağlayabilir. Kurs bitiminde öğrenciler sertifika almaktadır.

Genel İngilizce Kursu

Genel İngilizce kursu; öğrencilerin kelime, dilbilgisi ve telaffuzunu geliştirirken konuşma, dinleme, okuma ve yazma gibi İngilizce dil becerilerine de odaklanır. Günlük durumlarda daha etkili ve güvenli bir şekilde iletişim kurmanıza yardımcı olmaktadır. Maksimum 14 kişilik sınıflarda, haftada 20 ders eğitim verilmektedir.

Yoğun İngilizce Kursu

Yoğun İngilizce kursu; genel İngilizce kursunun tüm yönlerini içerirken, daha hızlı İngilizce öğrenmenin harika bir yoludur. Öğrencinin dilsel yeterliliğini arttırmayı ve aynı zamanda akademik, profesyonel veya kişisel hedeflerine ulaşmasını amaçlar. Program; öğrencilerin bilgi, farkındalık ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirerek, İngilizce konuşulan ortamlarda başarılı olmalarını sağlayan zenginleştirici bir kültürler arası deneyim sunmaktadır. Program haftada 30 ders içermektedir.

Sınav Hazırlık Kursları

IELTS ve Cambridge sınavlarına özel olarak öğrenciyi hazırlayan bir programdır. Uluslararası geçerliliği olan bu sınavlar; kişinin iş beklentilerini arttırabilir, işverenlere İngilizce seviyesinin kanıtını sağlayabilir veya üniversiteye girişte yardımcı olabilir. Hazırlık kursları, öğrencilerin genel İngilizce seviyelerini geliştirirken sınav başarısı için beceri ve teknikler öğrenmesini sağlayacaktır. Cambridge sınavına hazırlık programı haftada 15 veya 25 ders, IELTS programı ise haftada sadece 15 ders olarak sunulur.

Birebir İngilizce Kursu

Bireysel İngilizce dersleri öğrenme hedeflerinizi daha kısa sürede gerçekleştirmenin en etkili yoludur. Özel öğretmeniniz derslerinizi seviyenize, ilgi alanlarınıza ve hedeflerinize göre planlayacaktır. Ders sırasında İngilizce dil becerilerinizi etkili bir şekilde geliştirmek için anında ve doğrudan açıklamalar ve geri bildirimler alacaksınız. Dersler maksimum 3 kişilik sınıflarda işlenmektedir. 12 yaş ve üzerindeki öğrenciler için uygundur. Kursun başlangıç tarihleri ve eğitim süresi esnektir.

Gençlere Yönelik Yaz Okulu (12-18)

Gençlere yönelik yaz okulu programı; İngilizce öğrenmeyi yaşa uygun kültürel ve sosyal aktivitelerle birleştirmektedir. 12-18 yaş arası öğrenciler kabul edilmektedir. Haftalık 15 ders ile öğrencinin temel İngilizce dil becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Etkinlik programı, okulun deneyimli kadrosu tarafından denetlenir ve öğrencilere sınıf dışında yeni arkadaşlarıyla vakit geçirme, sosyalleşme ve Cape Town’u keşfetme fırsatı tanır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Oxford English Academy, sosyal ve kültürel programını Cape Town’un sunduklarından en iyi şekilde yararlanabilmeniz için tasarlamıştır. Okulun çevrimiçi öğrenim platformu olan Oxford English Online’da ‘Etkinlikler’ adı altında haftalık program yayınlanmaktadır. Heyecan verici gezilerle birlikte, Cape Town’un kültürü ve tarihi hakkında öğrencinin bilgi edinmesi ve dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrencilerin sosyalleşmesi amaçlanmıştır.

Dağ yürüyüşleri, kıyı şeridi boyunca bisiklet sürmek, köpekbalığı kafesi dalışı, Bungee jumping, scuba diving, safari ve hatta yamaç paraşütü düzenlenmektedir. Kültürel gezilerle Güney Afrika gelenekleri hakkında daha fazla şey öğrenebilirsiniz. Düz tepeli Masa Dağı, Victoria & Alfred Rıhtımı, Robben Adası, Kirstenbosch Botanik Bahçeleri, King’s Blockhouse ve Güney Afrika’nın en eski bahçesi olan Company’s Garden ziyaretinizi bekleyen heyecan verici yerlere örnek olarak gösterilebilir.

KONAKLAMA

Konforlu ve güvenli bir konaklama, İngilizce dil eğitiminde en çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesidir. Oxford English Academy Cape Town, öğrencilerine aile yanı konaklaması sunmaktadır. Aile yanında konaklamalar özenle seçilmektedir. Cape Town’da İngilizce dil eğitimi alırken, öğrencilere rahat bir ortamda yerel kültür hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı vermektedir.

Anadili İngilizce olan bir ailenin yanında kalmak; evde İngilizce pratik yapmanıza ve Güney Afrika yaşantısını deneyimlemenize olanak tanır. Evler genellikle toplu taşıma ile okuldan 10-15 dakika uzaklıktadır. Tek veya çift kişilik odalarda, yarım veya tam pansiyon (öğle yemeği dahil) seçenekleri mevcuttur. Öğrenci, dilerse özel banyolu bir ev de tercih edebilir. Aileler genellikle yerel yemekleri tadabileceğiniz uygun fiyatlı yemek planları sunar. Özel istekleriniz veya diyet kısıtlamalarınız varsa (din veya sağlık nedenlerinden dolayı), lütfen önceden okula bildirin.

Oxford English Academy Cape Town dil okuluna başvuru yaparken, ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile başvuru işlemlerini beraber yürütebilirsiniz. Başvurudan Güney Afrika’ya gidene kadarki sürecin tamamında ve eğitiminiz esnasında ELT size her zaman destek olacaktır. Bu süreçteki her türlü soru, görüş ve problemlerinizi ELT’ye ulaşarak çözüme ulaştırabilirsiniz.

CAPE TOWN ŞEHRİ

Mother City” olarak bilinen Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en eski şehridir. Güney Afrika’nın 3 başkenti bulunmaktadır ve Cape Town ülkenin yasama başkentidir. Cape Town, limanı, doğası ve Masa Dağı ve Cape Point gibi alanlarıyla ünlüdür. Yıl boyunca güneş almaktadır ve muhteşem bir iklime sahiptir. Afrika’ya açılan kapı olarak eşsiz konumu, onu kültürel bir dönüm noktası ve uluslararası bir şehir haline getirmiştir. Dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olarak kabul edilmiştir. New York Times, 2014 senesinde mutlaka görülmesi gereken yerler için 1. sırada Cape Town’u seçmiştir. Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan şehir; bozulmamış plajları, gelişen gece hayatı, dinamik ve çok kültürlü nüfusu ile dikkat çekmektedir. Yerel halk genç, canlı ve misafirperverdir.

Güney Afrika’nın önceden İngiliz sömürgesi olduğu için anadili İngilizce’dir. Cape Town’da uluslararası öğrenciler, nüfusun %10’unu oluşturmaktadır. Cape Town’da dil eğitimi almak, öğrencilere unutamayacakları bir deneyim yaşatır. Cape Town dil okullarında İngilizce öğrenmenin, diğer destinasyonlardan çok daha düşük yaşam maliyeti vardır. Oxford English Academy, 2010 yılından beri modern ve profesyonel Cape Town dil okulunda birinci sınıf İngilizce eğitimi vermektedir. Cape Town’da İngilizce öğrenin, derslerden sonra sörf yapın, yürüyüş yapın, bisiklete binin veya şehrin ünlü yemek mekanlarını keşfetmek için yeni dil becerilerinizi kullanın!

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA