Sprachcaffe Dil Okulu ÇİN

blank

Sprachcaffe, 1983 yılında eğitime başlamıştır ve her yıl yaklaşık 40 bin öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Sprachcaffe Dil Okulunun eğitim alanındaki ilk düşüncesi, dilin en iyi konuşulduğu yerde öğrenildiği yönündedir. Bu düşünceden yola çıkarak “Dil öğren ve insanlarla tanış” sloganıyla ilerler. Bu yüzden İngiltere, ABD, Kanada, Malta, İspanya, Küba, Fransa, Almanya, İtalya gibi dünyanın birçok yerinde merkezi bulunur. Uzman öğretmen kadrosuyla öğrenci beklentilerini iyi şekilde karşılayan bir okuldur.

Sprachcaffe Dil Okulunun Konumu

Sprachcaffe’nin Çin merkezi, başkent Pekin’de yer almaktadır. Okul Çin stiline göre düzenlenmiştir. Wen Hua Gong (Mandarin Sarayı) ve Pekin’in kültürünü simgeleyen İmparatorluk Bahçelerinin içinde bulunur. Eski dünya mimarisinin korunmuş en iyi örneklerinden olan Yasak Şehir (Forbidden City) yürüme mesafesindedir. Ünlü alışveriş caddesi The Wangfujing ve Tiananmen Square’e de yakın konumdadır.

Merkez 2005 yılında açılmıştır. Maksimum 60 öğrenci kapasitesine sahiptir. Okulda öğrencilerin yararlanabileceği kantin, dinlenme salonu, çalışma ve bilgisayar odaları (internet erişimli) bulunmaktadır.

Eğitim

Okulun ilk günü öğrencilere seviye belirleme sınavı yapılır ve bu sınav sonucuna göre sınıflar düzenlenir. Eğitime katılım için minimum yaş 18’dir, 16 ve 17 yaşındaki öğrenciler ancak ailelerinin izniyle katılabilirler.

Sprachcaffe Çince Programı: Standart, yoğun, bire bir ve akademik dönem kurslarından oluşur.
Standart Kurs haftalık 20 dersten ve yoğun kurs haftalık 30 dersten oluşmaktadır.
Çince kurslarının dışında öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmesi ve rahatlaması için Tai Chi ve Çin Resim kursları da bulunmaktadır.

Tai Chi, Çin tıbbının geleneksel hareketlerini içerir, enerji ve denge kontrolü sağlar. Bir çeşit meditasyon çeşididir. Zihinsel rahatlık sağladığı için Batı dünyasının da ilgisini çekmektedir.
Çin resim kursu, Çin tarihinin önemli bir kısmını oluşturan kaligrafi ve boyama teknikleri kullanılır. Bu kursu da öğrenciler rahatlamak için kullanmaktadır. Kurs materyalleri programa dahildir.

Konaklama

Apartman ya da öğrenci yurdunda tek kişilik ya da çift kişilik odalar mevcuttur. Odalar özel banyoludur. Paylaşımlı odalarda banyo sadece oda arkadaşıyla paylaşılır.

Sprachcaffe
Sprachcaffe Çin
Sprachcaffe Çin
Sprachcaffe Pekin
Sprachcaffe Pekin
Sprachcaffe Dil Okulu Pekin
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank