ActiLingua Viyana Dil Okulu

ActiLingua Academy

Avusturya dil okulları arasında ülkenin başkenti Viyana’daki dil okulları, diğer şehirlerdeki okullara göre daha başarılı bir grafik çizerek kalitesini ve profesyonelliğini kanıtlamayı başarmıştır. Bu nedenle uluslararası öğrenciler, Almanca öğrenmek için sıklıkla Viyana’yı tercih etmektedir. Viyana dil okulları arasında eğitiminin kalitesi ve memnun öğrenci kitlesiyle öne çıkan dil eğitim merkezi ise ActiLingua veya ActiLingua Academy adlarıyla bilinen dil okuludur.

Başlangıç seviyesinden ileri düzey seviyeye kadar tüm dil seviyelerini kapsayacak bir Almanca eğitimi veren ActiLingua, 1988 yılında kurulmuş olup, ülkenin köklü eğitim kurumları arasında yerini almıştır. Avusturya’da dil eğitimi almak isteyenlerin tercih listesinde çoğunlukla ilk sırada yer alan bu dil okulu, dünya çapında kaliteli dil eğitimi veren kurumların listesinin bulunduğu IALC’da (Quality Language Schools Worldwide) yerini almaktadır. ActiLingua dil okulu aynı zamanda, ülkedeki en kaliteli dil eğitimi sunan kurumların oluşturduğu Campus Austria birliğinin de üyesidir.

Viyana dil okulları arasında izlediği eğitim politikası ile Almanca öğrenmeyi eğlenceli hale getiren kurum, sınıflarını küçük gruplarla oluşturmakta ve uluslararası öğrencilere, Avusturyalı profesyonel eğitimciler ile bire bir profesyonel Almanca eğitimi vermektedir. Dil eğitimini sadece sınıflarda verilen eğitim ile sınırlamayan ActiLingua Academy, öğrencilerine eşsiz aktivite deneyimleri kazandırarak Viyana’nın kültürel, sosyal ve tarihi yapısını keşfetmelerini sağlamaktadır.

ActiLingua dil okulunun öne çıkan en önemli özelliği ise öğrencilerine Almanca dilinin etimolojik kodlarını oluşturan ülkenin ve şehirlerin kültürel özelliklerini tanıtması, şehrin sosyal yaşantısında dilin doğrudan doğal olarak kullanılmasına imkân tanıması, aktiviteleri ile uluslararası öğrencileri kaynaştırarak Viyana dil okulları arasında farklı ve yararlı bir eğitim politikası izlemesidir.

Tüm bu etmenler bir arada düşünüldüğünde, Avusturya’da Almanca kursu almak isteyen uluslararası öğrencilerin genellikle tercihi ActiLingua Academy olmaktadır. Program türlerinin zenginliği, öğrencilerine sağladığı olanaklar, uygun fiyatlara sunduğu konaklama alternatifleri, uygulamakta olduğu eğitim metodu ve programlarının uygun bütçeli olması sebebiyle bu dil merkezi, ülkenin başkenti Viyana’da Almanca kursu almayı planlayan uluslararası öğrenciler için eşsiz bir seçenek oluşturmaktadır.

ActiLingua Viyana Dil Okulu Olanakları

ActliLingua’da Almanca kursu eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz Viyana’daki okulumuzdan aşağıdaki hizmetleri alacaklardır;

 • Kablosuz internet erişimi
 • Öğrenci konaklama evleri
 • Kütüphane
 • Kafeterya
 • Speaking class (Konuşma Sınıfı)
 • Her sınıfta son teknoloji ile donatılmış akıllı tahtalar
 • Her sınıfta bulunan bilgisayarlar
 • Eğitim materyalleri
 • Deneme testleri
 • Mesleki Almanca dersleri
 • Almanca dil eğitim sertifikaları
 • Kurs ücreti kapsamında olan spor faaliyetleri, kültürel etkinlikler ve eğlence programları

ActiLingua Viyana Dil Okulu Aktiviteleri

Haftalık düzenli olarak yapılan aktivitelerde Almanca pratik şansı yapabileceğiniz Almanca oyunlar, partiler, hafta sonu gezileri, kültür programları gibi bir çok kültürel aktiviteye katılım şansınız olacaktır.

ActiLingua Viyana Dil Okulu Konaklama Seçenekleri

Viyana’da Almanca kursu almak isteyen uluslararası öğrencilere, eşsiz bir konaklama olanağını tanıyan dil merkezi, dört farklı şekilde öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamaktadır. Kurum, doğrudan kendi bünyesindeki ActiLingua Residence hizmetini sunarak öğrencilerin konaklamasına olanak sağlamakta veya bir aile yanında, paylaşımlı dairelerde, öğrenci evinde, yurtlarda barınma ihtiyacını karşılamaktadır. Avusturya’ya gitmeden ELT danışmanları tarafından okulunuz ve konaklama seçenekleriniz hakkında detaylı bilgilendirilecek, gitmeden konaklamanızı rezerve etmiş olacak ve varışta doğrudan odanıza yerleşeceksiniz.

ActiLingua Viyana Dil Okulu Aktiviteleri

Avusturya’da Almanca kursu almak için akademiye kayıt yaptıran öğrencilere, şehir turları başta olmak üzere yemek kursları, kültür gezileri, spor faaliyetleri, tarihi programlar, Viyana vals kursları, müzik kursları, dans kursları gibi çok kapsamlı aktivite olanakları sağlanmaktadır. Böylece programdaki öğrenciler, Almanca dil eğitimi alırken aynı zamanda bu dili oluşturan kültürü de öğrenmekte, bulundukları şehrin detaylarını incelemekte, tarihi dokusunu hissetmekte ve sınıf arkadaşlarıyla ortak paydalarda buluşma imkânını, verimli bir şekilde elde etmektedir.

Actilingua Viyana Dil Okulu Eğitim Metodu

ActiLingua’nın eğitim metodu, bireysel öğrenim metoduyla birlikte grup öğrenimi şeklinde kurgulanmıştır. Seçtikleri program türlerine ve seviyelerine göre kategorize edilen öğrencilere, Almanca dil eğitimi vermek üzere ana dili almanca olan ve profesyonel olarak Almanca öğretmenliği yapmakta olan öğretmenler görevlendirilmiştir. Her grubun kapasitesine, seviyesine göre öğretim yöntemini adapte eden öğretmenler, güncel teknolojik imkânları da kullanarak öğrencilerin görsel, duyusal, okumaya dayalı hafızalarına hitap etmektedir. Bireysel ihtiyaç temelli olarak her öğrenciyle ayrı ayrı ilgilenen öğretmenler, öğrencilerin kişisel özelliklerini de dikkate alarak bir çalışma programı hazırlamaktadır. Birey temelli hazırlanan eğitim yöntemi ile ActiLingua Academy, Viyana dil okulları arasındaki lider konumunu istikrarlı bir şekilde devam ettirmektedir.

ActiLingua Viyana Dil Okulu Fiyatları

Viyana dil okulu fiyatları baz alındığında oldukça uygun fiyatlar sunan ActiLingua Academy, fiyat politikasını ders sayısı, hafta sayısı, program türü temelinde belirlemektedir. 1 haftalık programları 270 Euro’dan başlamak üzere hafta sayısına paralel olarak artmakta ve alınan program türüne, alınan ders saatine bağlı olarak yükselmektedir. ELT’ye özel %25’lere varan indirimlerden faydalanarak eğitim maliyetlerinde büyük indirimler sağlanmaktadır. Konaklama imkânını da kendi bünyesinde sunan kurum, öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak, tüm detayların düşünülmüş olduğu bir tabloyu en son haliyle ortaya koymaktadır.

Neden ActiLingua Viyana Dil Okulu?

Avusturya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihi, Viyana merkezli olarak kurulan, köklü bir dil kursu olan ActiLingua Academy olmaktadır. Bunun nedeni ise yukarıda da belirtildiği üzere kurumun eğitim metodunun özgünlüğü, dil öğrenmenin hobi olarak görülmesini sağlaması, sosyal aktiviteleri ve uygun fiyatları büyük rol oynamaktadır. Tüm bu parametreler bir arada düşünüldüğünde ActiLingua Viyana dil okulu, Avusturya’daki Almanca dil kursları arasında parlamakta ve öğrencilerin ilk tercihi haline gelmektedir.

ActiLingua Dil Okulundan Görüntüler

ActiLingua Dil Okulu
ActiLingua Dil Okulu Avusturya
Avusturya ActiLingua Dil Okulu
ActiLingua Avusturya
Avusturya Dil Okulu
Acti Lingua Dil Okulu
ActiLingua Dil Okulu
ActiLingua Dil Okulu
ActiLingua Dil Okulu
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank