OHC MELBOURNE DİL OKULU

OHC dil okulları 1974 yılında kurularak İngilizce dil eğitimi alanında hizmet vermeye başlamıştır. 3 kıta 5 ülke ve 16 şehirde eğitim veren okul çok sayıda ülkeden öğrenci kabul etmektedir. Okulun İngiltere’de 4, Amerika’da 3, Kanada’da 3, Avustralya’da 5 ve İrlanda’da 1 okulu bulunmaktadır. Tüm eğitmenleri alanında uzman olan okulun tüm şubelerinde benzer eğitim sistemini uygulayarak öğrencilerin istekleri olması halinde diğer OHC şubelerinde de eğitim alabilmesini sağlamaktadır. Oxford House College, önemli ulusal akreditasyon kurumları ve endüstri dernekleri tarafından da akredite edilmiştir.

Okulun Avustralya’da Sydney, Melbourne Sydney, Melbourne, Brisbane, Gold Coast ve Cairns’te şubeleri bulunmaktadır. OHC Melbourne Kampüs binası ulaşım, kafe, restoranlar, bahçeler, parklar ve Alışveriş merkezlerinin yakınında yer almaktadır. Avustralya’nın en iyi toplu taşıma sistemlerinden biri okulun hemen yanında yer almaktadır. Okulun bu denli merkezi noktada olması öğrencilere şehri yürüyerek, bisikletle, tramvay veya trenle şehrin sunduğu tüm olanaklardan tam olarak yararlanma fırsatı vermektedir. Okulda öğrenciler için ücretsiz WiFiinternet erişimli çağdaş bilgisayar laboratuvarı, bireysel çalışmalar ve toplantılar için sessiz alanlar bulunmaktadır.Okulun tüm Avustralya şubeleri English Australia, ACPET ve TEQSA tarafından akredite edilmiştir.

OHC MELBOURNE DİL OKULU FİYATLARI

OHC dil okulları ELT öğrencilerine özel yıl boyunca %35’e varan indirimler sunmaktadır. İndirimli fiyat teklifi için şubelerimizden teklif alabilir ve Avustralya’da dil okulu fiyatları hakkında ücretsiz bilgi isteyebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

OHC dil okullarının Avustralya’nın Melbourne şehrinde bulunan şubesinde alacağınız dil eğitimi için farklı bir çok eğitim seçeneği sunulmaktadır. 

Genel İngilizce
Birbirinden farklı uluslardan gelen öğrencilerin katılımıyla hafta 15 saat olarak alınan bu kurs türünde öğrenciler dil becerilerini geliştirecek ve kültürler arası iletişimi etkileyen faktörleri dikkate alacaklardır. Bu kursta öğrenciler ders saatlerinden kalan zamanlarda çalışabilir, aktivitelere katılabilir, şehri doyasıya keşfedebilirler.

Yarı Yoğun İngilizce
Bu kurs türünde öğrenciler Genel İngilizce kurs türüne ek olarak haftada 20 saat İngilizce eğitim alırlar. Bu sayede dil adaptasyonunu daha hızlı tamamlama şansı elde ederler.

Sınav Hazırlık Kursları
Eğitim almak için belli bir düzeyin üstünde dil seviyenizin olması gereken bu kurs türünde Cambridge ve IELTS sınavına hazırlık yapan öğrenciler haftada 15 saat eğitim almaktalar.

Akademik Amaçlar İçin İngilizce
Üniversite ya da Yüksek Lisans eğitimi almak isteyen öğrencilere yönelik olan bu kurs türünde öğrenciler üniversite öncesi dil eğitimi almaktadır. Bu sayede okulun anlaşmalı olduğu üniversitelere herhangi bir sınav şartı olmadan giriş yapabilirsiniz.

Birebir Eğitim
Esnek ders saatlerini tamamen kendinizin programlayabileceği bu kurs türünde kişisel hedeflerinize bağlı olarak alacağınız eğitimde eksik noktalarınızı daha hızlı tamamlama şansı elde edeceksiniz.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Okulun eğitim amacıyla düzenlediği birçok aktivitesine katılabileceğiniz OHC Melbourne şubesine ayrıca şehirde gezebileceğiniz bir çok nokta bulunmaktadır.  Her ay düzenli olarak okul tarafından yayınlanan aktivite programlarına katılarak hem okuldaki öğrenciler ile sosyalleşme imkanı bulacak hem de şehrin birbirinden güzel bir çok noktasını görebileceksiniz.

Okul tarafından düzenlenen aktiviteler genellikle ücretsiz olup bazı aktiviteler belirli ücretlere tabi tutulmaktadır. Ücretli aktivitelere katılım yapacak öğrenci sayısı önemlidir. Yeterli katılım olmadığı taktirde aktivite iptal edilebilir. 

KONAKLAMA

Okul öğrencilerine 2 farklı tipte konaklama seçeneği sunmaktadır. Bunlar Aile Yanı Konaklama ve Öğrenci yurdu konaklamasıdır.

Aile Yanı Konaklama

Okulun konaklama departmanı tarafından özenle seçilen ailelerin yanından konaklayan öğrenciler hem Avustralya aile kültürünü yakından tanıma şansı elde edecek hem de konaklama maliyeti anlamında ciddi avantaj elde edebilecekler. Aileler okula kolayca ulaşabileceğiniz lokasyonlarda seçilmektedir.

Öğrenci Daireleri

Tek kişi ya da iki kişi kalabileceğiniz öğrenci dairelerinde okula oldukça yakın mesafede konaklama şansı elde edebilirsiniz. OHC Dil okulları tarafından tam donanımlı olarak hazırlanmış dairelerde tüm ihtiyaçlarınızı eksiksiz bir şekilde bulabilirsiniz.

MELBOURNE ŞEHRİ

Melbourne Victoria eyaleti başkenti ve Avustralya’nın ikinci en büyük şehridir. Merkezi bir şehir yapısı olan Melbourne’un yaklaşık 9900 km²’lik banliyö bölgesi, 40 km’den fazla güneye, 30 km doğuya, 20 km kuzeye yayılmış ve batıdaki geniş, düz bazalt ovalarına yayılmıştır.Melbourne’un çok kültürlü atmosferi Viktorya dönemi binaları ve muhteşem park alanları arasında yer almaktadır. 4 milyondan fazla nüfusa sahip olan şehir hem ikamet edenlere hem de turistlere çok şey sunan bir yerdir.Şehrin kalbi, Swanston Caddesi ile Elizabeth Caddesi arasında, kuzeyden güneye doğru uzanan Bourke Street Alışveriş Merkezi arasındadır. 

Şehir birçok kez kültürel, iklim, yaşam maliyeti, sağlık ve suç oranı gibi sosyal koşullar bakımından Dünya’nın en yaşanabilir şehri seçilmiştir.Her yıl hem dünyadan hem Avustralya’nın diğer şehirlerinden milyonlarca turist çeken şehir bu nedenle ulaşım anlamında da oldukça gelişmiş düzeydedir. Tren ve tramvaylar şehri saran yapılarıyla bir çok nokta için alternatif oluşturmaktadır. Ücretsiz tramvay ile şehrin turistik noktalarını doyasıya gezebilirsiniz. Doğal bir liman olan Melbourne okyanus iklimini birebir hissettirmektedir. Ilıman iklimi ile sene boyunca kültür sanat ve spor etkinliklerine ara verilmeden devam edilmektedir.

Gezilecek birçok noktası olan Melbourne’ de sizin için mutlaka yapmanız gerekenleri listeledik. Bunlar; tren ağının merkez istasyonu olanFlinders Street Station, birçok etkinlik ve aktiviteye ev sahipliği yapan FederationSquare, St. PaulsCathedral, Güney Yarımküredeki en büyük açık market QueenVictioria Market, YarraRiver, dev bir eğlence merkezi olan TheCrown, Melbourne Aquarium, Alexander Garden, RoyalBotanicGarden, Anzac Anıtı, Avustralya’nın ünlü suçlusu NedKelly ile daha birçok gangsterlere ev sahipliği yapmış Old Melbourne Gaol, Avustralya göç tarihiyle ilgili birçok kaynak ve bilgilerin bulunduğu ImmigrationMuseum, Melbourne Museum, Güney Yarımküre’nin en yüksek binası EurekaSkydeck, trekking, dağ yürüyüşü, kamp, balık tutmak, kaya tırmanışı için muhteşem bir yer olan Grampians Ulusal Parkı bunlardan sadece bazıları.

Avustralya’da dil okuluna gitmek istiyorsanız Melbourne sizi cezbedecek bir şehir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Avustralya’nın Melbourne şehrinde alacağınız dil eğitiminde farklı ülkeler ve kültürlerden, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olacaksınız. OHC dil okullarında eğitim alırken hem ingilizcenizi geliştirecek hem de uluslararası arkadaş çevrenizi genişletme fırsatına sahip olacaksınız. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA