GENEL BİLGİLER

1996 yılında Brisbane şehrinde kurulmuş olan Shafston International College, öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun bir dizi sertifika, diploma ve dil programı sunmaktadır. Avustralya’da Brisbane ve Gold Coast şehirlerindeki okullarında eğitim vermektedir. Her iki okulu da öğrencilere, gerçek bir üniversite kampüs deneyimi yaşatmaktadır. Okul, Ryugaku Journal tarafından 2013, 2014 ve 2019 yıllarında Avustralya’da 1 numaralı İngilizce okulu olarak değerlendirilmiş ve çok sayıda övgü almıştır.

Shafston International College’ın Gold Coast kampüsü; dünyaca ünlü plajların yakınında yer alan Southport Alışveriş Merkezi’nde konumlanmıştır. 2009’dan beri uluslararası öğrencilere İngilizce dil eğitimi vermektedir. Kampüs, 152 öğrenci kapasitesine sahiptir. Otobüs ve tramvay duraklarına 2 dakika yürüme mesafesindedir. Surfers Paradise’a ve dünyanın en iyi plajlarına sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Kampüs genelinde kablosuz internet erişimi mevcuttur; dizüstü bilgisayarlar öğrencilerin kullanımına açıktır. Ayrıca öğrencilerin dersler arasında dinlenmeleri için Shafston Cafe de hizmet vermektedir. Kendini işine adamış öğretmenler ve destek personeli; Shafston’un herkes için güvenli ve canlı bir ortam olmasını sağlar.

SHAFTSON GOLD COAST DİL OKULU FİYATLARI

Shafston International Gold Coast dil okulu, öğrencilerine sunduğu kaliteli eğitimiyle Gold Coast’un önemli dil okullarından birisidir. Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için kaliteli ve ekonomik bir eğitim sunmayı amaçlamaktadır. Dil okulu ücretleri, seçilen program ve eğitim süresi bazında farklılık göstermektedir. Okulun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretlerle beraber güncel indirim ve promosyonlar hakkında size en yakın ELT şubesinden ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Genel İngilizce kursu, öğrencileri günlük yaşantılarında ihtiyaç duyacakları İngilizce dil seviyesine hazırlar. Kurs programı, İngilizce dil ve iletişim becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır. Haftada 25 saat eğitim verilmektedir. İngilizce konuşma, dinleme, okuma, yazma ve dilbilgisi gibi konular üzerine odaklanılmıştır. Programa katılmak isteyen öğrenciler, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar tüm seviyelerde eğitim alabilirler. Öğleden sonra dersleri; konuşma, yazma, Cambridge sınavlarına hazırlık ve iş İngilizcesi gibi seçmeli derslerden oluşmaktadır. Öğrenciler, dil gereksinimlerine göre ilgili seçmeli dersi seçebilmektedir.

Sınav Hazırlık Kursları

Sınav Hazırlık Kursları; IELTS, TOEIC ve Cambridge sınavlarına öğrencileri hazırlamaktadır. Programları haftada 25 saat eğitim vermektedir. Öğrencilerin hedeflerine ulaşabilmeleri için sınav teknikleri ve stratejileri üzerine odaklanılmaktadır. IELTS programı yıl içerisinde esnek başlangıç tarihlerine sahipken, TOEIC ve Cambridge sınav programlarının yıl içinde belli aylarda başlangıçları bulunmaktadır. Programa katılmak isteyen öğrencilerin minimum B1 İngilizce dil seviyesine sahip olması gereklidir. Kurslar 10-15 haftalık belirli sürelerle eğitim vermektedir.

TAFE Programları Hazırlık Kursu

Shafston International College, TAFE Queensland’in programlarına doğrudan İngilizce hazırlık kursları sunmaktadır. TAFE Queensland, Queensland eyaletinin en büyük, en deneyimli eğitim sağlayıcısıdır. Queensland’deki 50’den fazla yerde giriş seviyesi sertifikalardan lisans derecelerine kadar çeşitli sektörlerde pratik ve endüstri ile ilgili eğitim vermektedir. TAFE programının istediği İngilizce dil seviyesine göre minimum 12-16 haftalık hazırlık programına katılabilirsiniz. Gold Coast dil okulunda seçilen İngilizce kurslarını başarıyla tamamlayan öğrenciler; IELTS, TOEFL vb. herhangi bir sınava girmelerine gerek kalmadan TAFE Queensland kurslarına direkt olarak girebilirler.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Dil öğreniminin sınıf dışında da devam etmesini hedefleyen Shafston International, çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemektedir. Oldukça kapsamlı olan ders dışı programlarda, öğrencilerin sosyalleşmesi, keyifli vakit geçirmesi ve Gold Coast şehrini tanıması hedeflenmektedir. Etkinlik takvimi aylık olarak belirlenmektedir. Oyun ve film geceleri, futbol ve tenis çeşitli spor dallarında karşılaşmalar, aşçılık ve dans sınıfları, barbekü partisi gibi ders dışı aktiviteler vardır. Bu aktiviteler uluslararası öğrencilerin kaynaşması ve yeni arkadaşlıklar kurmasına yardımcı olur.

Shafston International College, öğrencilerin Gold Coast şehri ve çevresini tanıması ve kültürünü deneyimlemesi için her ay birçok gezi planlamaktadır. Plaj kenarındaki bir kafede kahvenizin tadına bakın, butik tasarımcı mağazalarında alışveriş yapın veya birçok tema parkının heyecanını yaşayın! Gold Coast’un muhteşem plajlarını, Dünya Mirası listesindeki yağmur ormanlarını, heyecan verici gece hayatını, tema parklarını, alışveriş merkezlerini, restoranlarını, festivallerini ve uluslararası üne sahip eğitim programlarını deneyimleyin!

KONAKLAMA

Shafston International Gold Coast Dil Okulu, öğrencilere çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Tüm konaklama seçenekleri, öğrencilerin eğitim süreleri boyunca konforlu ve güvenli bir konaklama sağlamak amacıyla özenle seçilmiştir. Avustralyalı bir ailenin yanında kalabilir ya da öğrenci dairelerinde konaklayabilirsiniz.

Avustralyalı yerel bir ailenin yanında kalmak; anadili İngilizce olan aile ile İngilizce pratik yapma olanağı sağlar. Aynı zamanda Avustralya kültürünü daha yakından deneyimleyebilirsiniz. Öğrenciler kendilerini ‘Aussie’ gibi hissedebilirler. Aileler okula yakın mesafelerde yer almaktadır ve düzenli aralıklarla denetlenmektedir. Tek kişilik oda ve tercihe göre yarım ya da tam pansiyon (öğle yemeği de dahil) sunulmaktadır. Diğer bir konaklama seçeneği de ‘Southport Central’ ve ‘Blue Water Bay’ isimli öğrenci daireleridir. Daireler eşyalıdır ve çoğunlukla iki kişiliktir. Okula 10 dakika yürüme mesafesinde bulunurlar. Yüzme havuzu, spor salonu ve spa gibi ortak kullanım alanları da mevcuttur.

Shafston International College Gold Coast Dil Okulu’na başvuru yaparken, ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile başvuru işlemleri beraber yürütebilirsiniz. Başvurudan Avustralya’ya gidene kadarki süreçte ve sonrasında, her türlü soru, görüş ve problemlerinizi ELT’ye ileterek çözüme ulaştırabilirsiniz.

GOLD COAST ŞEHRİ

70 km uzunluğunda bir sahil şeridi bulunan Gold Coast; Queensland eyaletinin en güney ucunda yer alan, Avustralya’nın 6. büyük şehridir. Dünyaca ünlü beyaz kum plajları Avustralya’daki en iyi sörf alanlarından bazılarına sahiptir. Hinterland Dağları ve yağmur ormanları tam anlamıyla birkaç dakika uzaklıktadır. Plaja 30 dakikadan daha az mesafede, Avustralya’nın en büyük tropikal yağmur ormanı bulunmaktadır. Neredeyse mükemmel bir iklime sahip bu pastoral manzarada; yürüyüş, bisiklet ve su sporları gibi açık hava aktiviteleri şehrin yaşam tarzında büyük rol oynar. Gold Coast aynı zamanda uluslararası alanda tanınan çok sayıda golf sahasına, spor tesislerine ve parklara ev sahipliği yapmaktadır.

Gold Coast dil okulları için dünyanın dört bir yanından gelen on binlerce uluslararası öğrenci, şehri ikinci evleri haline getirmiştir. Birinci sınıf eğitim ve öğretim tesisleriyle Gold Coast, eğitim almak için harika bir yerdir. 2019 yılında Gold Coast şehri, öğrenci bütçesine uygunluğu açısından Avustralya’da 1. sırada yer aldı ve konaklama masrafları Sydney’den ortalama %40 daha ucuzdu. Avustralya’nın Gold Coast’u eşsiz bir şehirdir ve dünyanın en iyi tatil ve eğitim merkezlerinden birisidir. Gold Coast dil okulu olan Shafston International’da dil eğitiminiz süresince harika bir deneyim yaşayabilirsiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Shafston International dil okulunda, geçmişten günümüze 100 farklı ülkeden 120.000’den fazla öğrenci eğitim aldı. Shafston International; sahile yakın merkezi lokasyonu, uluslararası öğrenci çeşitliliği ve verdiği kaliteli eğitimle Gold Coast dil okulları arasında önemli bir yere sahiptir. Okulda, uluslararası öğrenciler Avrupa ülkelerinden yoğunluklu olarak eğitim almaya gelmektedir. Asya & Güney Pasifik ve Latin Amerika’dan da öğrenciler tercih etmektedir. Türk öğrenci yoğunluğunun az olduğu bir okuldur. Okul, her yıl dünyanın dört bir yanından öğrencileri Gold Coast şehrinde İngilizce dil eğitimi almaya davet ediyor. Uluslararası öğrenci çeşitliliğinin yoğun olduğu okul ortamında, harika bir öğrenme deneyimi yaşayabilirsiniz!

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA