SHAFTSON INTERNATIONAL DİL OKULU

Avustralya’da bulunan Shafston International College, uluslararası öğrenciler için özel bir eğitim kurumudur. Sertifika, diploma ve İngilizce dil programları sunmaktadır. Queensland eyaletinin Brisbane ve Gold Coast şehirlerinde merkezleri bulunmaktadır. 1996 yılında Brisbane Nehri’nin kıyısında kurulan Shafston International College, Queensland eyaletinin en tanınmış kolejlerinden birisidir. 2009 yılında Gold Coast’ta kurulan yeni kampüsüyle büyümeye ve öğrencilere öncü bir eğitim sunmaya devam etmektedir. Bu kampüsler öğrencilere, mükemmel öğretim ve öğrenim olanaklarıyla gerçek bir üniversite kampüs deneyimi ve atmosferinin keyfini çıkarma imkânı verir.

Shafston International Brisbane dil okulu, 24 yıldır uluslararası öğrencilere İngilizce dil eğitimi vermektedir. Nehir kenarındaki kampüs; İngilizce öğrenmek, deneyimlerinizi paylaşmak ve hedeflerinize ulaşmak için mükemmel bir konuma sahiptir. Kangaroo Point bölgesinde bulunan okul 950 öğrenci kapasitesine sahiptir. Kütüphane, ücretsiz Wi-Fi erişimi, kafeterya, dinlenme salonları, özel çalışma alanları ve kampüs içi konaklama imkânı sunmaktadır. Öğrenme ortamı; dil becerilerini geliştirmek isteyen, hevesli öğrencilerden ve deneyimli öğretmenlerden oluşur. Shafston ayrıca ülkedeki en çeşitli öğrenci popülasyonlarından birine sahiptir.

SHAFTSON INTERNATIONAL DİL OKULU FİYATLARI

Brisbane şehrinde, Shafston International College ile unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Avustralya’da iki şehirde merkezleri bulunan okul, öğrencilerine daima kaliteli ve ekonomik bir eğitim verme amacındadır. Avustralya’da dil okuluna katılmak isteyen öğrencilere eğitimin yanı sıra çeşitli sosyal-kültürel etkinliklerle de sunmaktadır. Brisbane dil okulunda yıl içerisinde bazı dönemlerde promosyonlu fiyatlar uygulanabilmektedir. Dil okulu maliyetleri, seçtiğiniz kurs programına ve alacağınız eğitim süresine göre farklılık göstermektedir. Okulun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretlerle beraber güncel indirim ve kampanyalar için ELT danışmanlarından ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Genel İngilizce kursu, öğrencileri günlük durumlarda ihtiyaç duyacakları İngilizce dil seviyesine hazırlar. Shafston International’daki kurs programı; konuşma, dinleme, okuma, yazma ve dilbilgisi konularında iletişim becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır. Öğrenciler, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar tüm seviyelerde eğitim alabilirler. Haftada 25 saat eğitim verilmektedir. Öğleden sonra dersleri, öğrencilerin belirli bir ihtiyaç alanına konsantre olmalarını sağlayan konuşma, yazma ve iş İngilizcesi gibi çeşitli seçmeli derslerden oluşmaktadır.

Sınav Hazırlık Kursları

IELTS, TOEIC ve Cambridge sınavlarına öğrencileri hazırlayan bir kurstur. Öğrencilerin mümkün olan en iyi sonucu almalarını sağlamak için sınav teknikleri ve stratejileri üzerine odaklanılmaktadır. Sınav hazırlık programları haftada 25 saat olarak sunulmaktadır. IELTS programının yılın her pazartesi günü başlangıcı bulunurken, TOEIC ve Cambridge sınav programlarının yıl içinde belli aylarda başlangıçları bulunmaktadır. Kurslar 10-15 haftalık sürelerle eğitim vermektedir. Eğitim alacak öğrencilerin minimum B1 İngilizce dil seviyesine sahip olması gereklidir.

TAFE Programları Hazırlık Kursu

Shafston International College, TAFE Queensland tarafından sunulan programlara doğrudan İngilizce hazırlık kursları düzenlemektedir. Seçilen Shafston International College İngilizce kurslarını tamamlayan öğrenciler; IELTS, TOEFL vb. herhangi bir sınavı tamamlamalarına gerek kalmadan TAFE Queensland kurslarına direkt olarak girebilirler. TAFE programının istediği seviyeye göre minimum 12-16 haftalık hazırlık programına katılabilirsiniz.

Lise Hazırlık Kursu

Shafston International Lise Hazırlık Programı, 14-17 yaşları arasındaki çok çeşitli kültürel geçmişlerden gelen uluslararası öğrencileri, bir Avustralya lisesinde eğitime hazırlamak için tasarlanmıştır. Yoğun program; temel dil becerilerini geliştirmeye yardımcı olmaktadır. Yılın her pazartesi günü başlangıcı bulunmakla birlikte haftada 25 saat eğitim vermektedir. 20 haftalık 3 ayrı dönemden oluşmaktadır.

Yaz Okulu Programı (7+)

Yaz Okulu Programı, eğlenceli ve ilgi çekici bir öğrenme ortamında arkadaşlıklar kurmak ve Brisbane’in cazibe merkezlerini deneyimlemek için harika bir fırsattır. 7 yaş ve üstü öğrenciler için İngilizce dersleri eğlenceli ve kültürel açıdan teşvik edici aktivitelerle birleştirilmektedir. Program Haziran-Ağustos ayları arasında Brisbane kampüsünde düzenlenmektedir. 12 yaş altı öğrencilerin yanlarında ders saatleri dışında her zaman refakatçisi bulunmalıdır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Shafston International Brisbane dil okulu ders dışında çeşitli sosyal ve kültürel aktivitelerin yer aldığı bir programa sahiptir. Öğrencilerin katılacağı etkinlikler, okulda eğitim alan diğer uluslararası öğrencilerle tanışmada ve yeni arkadaşlıklar kurmada oldukça etkilidir. Aktivite takvimi aylık olarak planlanmaktadır. Zumba & fitness, salsa, aşçılık ve resim sınıfları, film kulüpleri gibi programlar İngilizce dersleri dışında verilmektedir.

Brisbane dil okulunda eğitim alan her öğrenci Avustralya yaşantısını tecrübe etmek ve yaşadığı şehri tanımak ister. Shafston International da şehrin önemli cazibe noktalarına geziler düzenlemektedir. Brisbane Nehri’nde kanoya binebilir, 60 metre yüksekliğe sahip dönme dolap the Wheel of Brisbane ile şehri kuşbakışı izleyebilir, Brisbane sahil kasabası olan Byron Bay’i gezebilir ve hatta paraşütle atlayabilirsiniz. Brisbane Komedi Festivali’nde stand-up gösterisi, dünyanın en eski ve büyük koala barınağı olan Lone Pine’a gezi, Avustralya’nın en uzun konsol köprüsü olan Story Bridge’e tırmanış ve Moreton Adası’na günlük tur da aktivite programları içerisinde yer almaktadır.

KONAKLAMA

Güvenli ve konforlu konaklama seçimi, İngilizce dil eğitiminde oldukça önemlidir. Shafston International College, Brisbane şehrinde çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Avustralyalı yerel bir ailenin yanında kalabilir ya da kampüs içi ve yakınında yer alan öğrenci dairelerinde konaklayabilirsiniz.

Yerel bir ailenin yanında yaşamak, Avustralya yaşamı ve kültürüyle tanışmak için harika bir yoldur. Evde kendinize ait tek kişilik odanız olmaktadır. Yarım ve tam (tüm öğünler dahil) pansiyon sunulmaktadır. Aileler okula yakın mesafede yer almakta ve düzenli olarak denetlenmektedir. Daha özgür hareket etmek isteyen öğrenciler için kampüs içinde ‘Unilodge’ ve kampüsün hemen yakınında ‘Peninsula’ öğrenci daireleri yer almaktadır. Shafston’daki her iki lüks daire de yepyeni, tamamen mobilyalıdır. Muhteşem nehir ve şehir manzaralarını deneyimleyebilirsiniz. Unilodge daireleri içinde mutfak ve banyosu olan tek kişilik stüdyo daire olarak tasarlanmıştır. Peninsula ise iki kişilik apartman dairesi şeklinde hizmet vermektedir. Daireler güvenlik sistemine sahiptir.
Shafston International Brisbane dil okuluna başvuru yaparken, ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile başvuru işlemlerini beraber yürütebilirsiniz. ELT’nin profesyonel desteği ile hayallerinizdeki eğitim ve yurtdışı tecrübesine sahip olabilirsiniz. Başvurudan Avustralya’ya gidene kadarki sürecin tamamında ve eğitiminiz esnasında ELT size her zaman destek olacaktır.

BRISBANE ŞEHRİ

Brisbane, yaklaşık 1,6 milyonluk nüfusu ile Avustralya’nın üçüncü büyük şehri ve Queensland eyaletinin başkentidir. Brisbane, kıyıya yakın olmasına rağmen Brisbane Nehri’nin içinden geçtiği bir nehir şehri olarak bilinir. Kıvrımlı nehri, banliyölerini çevreleyen su yolları, güzel manzaraları; şehri Avustralya’nın biyolojik çeşitliliği en çok olan başkentlerinden biri haline getirmiştir. Subtropikal iklimi ve çeşitli doğal ortamları ile tanımlanan eşsiz bir şehirdir. Plajlar, milli parklar ve Great Barrier Reef gibi doğal cazibe merkezleri ile çevrilidir. Aynı zamanda Gold Coast ve Sunshine Coast harikalarına açılan bir kapıdır.

Brisbane’de dil okulu düşünen öğrenciler, hayatlarında unutamayacakları bir maceraya doğru yola çıkacaklar! Brisbane, ulaşımdan konaklamaya ve yemeklere kadar diğer Avustralya şehirlerine kıyasla en düşük yaşam maliyetlerinden birine sahiptir. Uluslararası Öğrenci Festivali’ne ev sahipliği yapan şehirde yoğun bir öğrenci nüfusu hakimdir. Brisbane dil okulu olan Shafston International’da dil eğitiminiz süresince harika bir deneyim yaşayabilirsiniz. Brisbane, büyük şehir yaşamının, harika kültürün, müziğin, alışverişin, sanatın tüm heyecan verici öğelerini daha küçük bir topluluğun sıcaklığı ve misafirperverliği ile birleştirir. İngilizceyi, çok kültürlü bir şehir olan Brisbane’de öğrenin!

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Shafston International College Brisbane Dil Okulu’nda 100 farklı ülkeden 120.000’den fazla öğrenci eğitim aldı. Okul, her yıl dünyanın dört bir yanından öğrencileri Brisbane’de dil eğitimi almaya ve eşsiz bir deneyim yaşamaya davet ediyor. Okulda eğitim alan öğrencilerin yaş ortalamaları 24’tür. Lakin bu ortalama seçilen kursa ve zamana göre değişkenlik göstermektedir.

Shafston International; merkezi lokasyonu, uluslararası öğrenci çeşitliliği ve kaliteli eğitim kadrosuyla Brisbane dil okulları arasında önemli bir yere sahiptir. Okulda uluslararası öğrenciler Asya & Güney Pasifik ülkeleri arasında yoğunluk göstermektedir. Avrupa ve Latin Amerika’dan da öğrenciler tercih etmektedir. Türk öğrenci yoğunluğunun az olduğu bir okuldur.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA