LSI Brisbane Dil Okulu

LSI Brisbane Dil Okulu, Avustralya’nın Queensland eyaletinde yer almaktadır. LSI Brisbane’in konumu merkezi lokasyonda olup toplu taşıma araçlarına, mağaza ve restoranlara çok yakın mesafededir.

Altı tam donanımlı modern sınıflarda eğitim veren LSI Brisbane merkezinde öğrencilerin yaş ortalaması 23 ve üzeridir. Sınıflardaki maksimum öğrenci sayısı 16 olan bu merkezde, öğrenciler için interaktif dersler ,ücretsiz ders materyaller, bilgisayar odası, televizyon odası ve ücretsiz wifi gibi bir çok imkan sunulmaktadır.

LSI Brisbane Dil Okulu, uluslararası öğrenci çeşitliliği ile de öne çıkan okullar arasında yer almaktadır. LSI Brisbane dil okulunda birbirinden farklı ülkelerden gelen yüzlerce öğrenci eğitim almaktadır ve okulda 50’nin üzerinde farklı ülkeden öğrenci eğitim görmektedir.

LSI Brisbane Dil Okulu Fiyatları

Avustralya’da dil okulu ücretleri, diğer ülkelere kıyasla daha ekonomiktir. Ülkede para birimi olarak Avustralya Dolarının kullanıyor olması nedeniyle, dil okulları diğer ülkelere kıyasla daha uygun fiyatlara denk gelmektedir.

LSI Brisbane Dil Okulu fiyatlarında yıl boyunca özel indirimler olmaktadır.

Okulun sunduğu programlara göre eğitim fiyatları, konaklama giderleri, kayıt ücreti ve diğer tüm hizmetler konusunda detaylı bilgi için size en yakın ELT ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Sunulan Programlar

LSI Dil Okulları zengin içerikleri ile öğrencilerine birçok program sunmaktadır, bu programları aşağıda ki gibi sıralayabiliriz.

Genel ve Yoğun İngilizce Programları
LSI ‘deki genel dil kursları, 16 yaş ve üzeri olan öğrenciler için grup ortamında sunulan dil eğitimi programlardır. Programlarda Genel 20, Yoğun 24, Yoğun 30 ve Öğleden Sonra 10 olarak haftalık 4 farklı program opsiyonu mevcuttur. Başlangıç seviyesinden başlayarak, ileri seviye ye kadar öğrenciler tercih ettiği programlardır.

Premium İngilizce Programları
LSI dil okullarının bu kursları bireysel ve küçük yaş grupları için tasarlanmış programlardır. Bu kurslar genelde mesleki amaçlı dil eğitimi ya da özel gereksinimleri karşılayacak şekilde ayarlanabiliyor. Bire bir olarak Hafta da 5, 10,20 ve 30 ders olmak üzere 4 farklı opsiyon mevcuttur.

Akademik İngilizce Programları
Akademik dil kursları, yabancı dil sınavlarından birine girmek isteyen adayların tercih ettiği programlardır. İngilizce seviyesi orta ve üzeri olan öğrencilerin tercih ettiği bu programlar genelde eğitim ya da iş hayatı için dil seviyesini belgelendirmeyi amaçlayan bireylere hitap etmektedir.

Akademik İngilizce, IELTS Hazırlık Kursları, TOEFL Hazırlık Kursları, Cambridge Sınavı Kursları ve Pathways olarak 5 farklı opsiyon sunmaktadır.

Üniversite Hazırlık Programları
İngiltere, Kanada, ABD, Yeni Zelanda veya Avustralya ‘da bir üniversiteye başvurmak isteyen adayların başvuru yapmak istediği programa özel verilen akademik İngilizce eğitimidir.

İş Dünyası için İngilizce Programı
İş dünyası İngilizce programı, iş dünyasında yer alan tüm profesyonel ve kariyer odaklı çalışan kişilerin tercih ettikleri bir programdır.

Programda profesyonel iş hayatının gerektirdiği dil becerileri, yazışma, sunum ve telefon görüşmeleri gibi yöntemlerle mesleğinize uygun konular üzerinde durulur.

Bu programı tercih eden adayların en az orta ve üzeri seviyede İngilizce bilgisi olması tavsiye edilir, daha düşük seviyelerde olan katılımcılar öncesinde genel kursa katılıp sonrasında bu programa geçiş yapabilirler.

Deneyim Programları
LSI Dil okulunda bulunan Deneyimler programı kulüp 40+ ve İngilizce ve Barista Eğitimi olmak üzere 2 seçenek sunuyor.

Kulüp 40
Bu program 40 yaş ve üzeri öğrencilerin bulunduğu, 1 ile 4 hafta arası kısa süreli eğitim düşünen ve bu sürede aktivitelerinde yoğun olduğu bir program isteyenler için idealdir. Başlangıç ve üzeri seviyelerde katılım sağlanabilir, okulun düzenlediği aktiviteler yaş grubuna uygun olarak belirlenmektedir. Örneğin, şaraphane ziyaretler, saray ve tiyatro gezileri gibi…

İngilizce ve Barista Eğitimi
İngilizcesini geliştirirken bulunduğu ülkede iş bulmasına yardımcı olacak bir becerisi ve sertifikası olmasını isteyen öğrencilerin tercih ettiği seçenektir. İngilizce kursun yanı sıra, baristalık eğitiminde kahve hazırlamak, servis etmek gibi pratik bilgi ve beceriler de veriliyor. Programa katılım için minimum 17 yaşında olmak gerekir.

Demi-Pair Programları
10 hafta ve üzeri dil eğitimi almak isteyen, yeni arkadaşlıklar, çocuk bakımı gibi deneyip kazanıp, İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrenciler için hem iş hem eğitim olanağı sunan programlardır.

Demi-pair programı haftada 15-20 saat çalışması karşılığı öğrenciye yemek ve konaklama imkanı sunar. Sadece eğitim ücreti ödeyerek, gittiği ülkede konaklama ve yaşam giderleri maliyetlerini karşılamak isteyen öğrenciler için muhteşem bir fırsat sunuyor.

VİDEO

Sosyal Aktiviteler

LSI dil okuluna gelen öğrenciler, dil eğitimi yanı sıra sosyalleşip, farklı kültürlerden arkadaşlarla bir arada vakit geçirebilmesi adına okul birçok aktivite düzenlemektedir. Avustralya’nın eşsiz plajları, doğa güzellikleri, sanat ve müze gezileri, uluslararası yemek günü gibi birçok farklı faaliyet seçeneği sunuyor.

Konaklama Seçenekleri

LSI, Brisbane’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için Brisbane lokasyonunda Aile Yanında Konaklama, Öğrenci Evleri ve Hostel olarak seçenekler mevcuttur.

Dil eğitimi görürken rahat ve güvenli bir konaklamada kalmak da en önemli unsurlardan biridir, bu sebeple özellikle bilmediğiniz bir ülke için bireysel konaklama bulmak kafa karıştırıcı ya da can sıkıcı deneyimlere yol açabilir, bu sebeplerden dolayı LSI dil okullarının kendi konaklama departmanından destek almak sürecinizin keyfini çıkarmanızı sağlayacaktır.

Yurt dışına dil eğitimi için giden öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama seçeneklerinden biri Aile yanı konaklamasıdır. Yerel bir ailenin yanında kalarak dili ve kültürü daha yoğun tecrübe etmelerini ve yakınlık kurmalarını sağlayan bu opsiyonda, tek veya paylaşılan oda, ortak ve özel banyo, sabah kahvaltı- akşam yemeği gibi öğrencinin talebine göre seçilebilir.

Öğrenci Evleri, daha çok özgür olmak isteyen, diğer uluslardan gelen öğrencilerle birlikte yaşama deneyimi elde eden, çoğunlukla yemek opsiyonu bulunmayan ortak mutfaklarda kendi yemeğini hazırlamayı tercih eden, 18 yaş ve üzeri öğrenciler için uygundur.

Hosteller ve Paylaşılan Daireler, her meslekten, her ulustan insanlarla kaynaşma fırsatı sunan, özgürlüğünü ön planda tutan, eğlence ve spor imkanları bulunan konaklama türleridir. Paylaşılan daireler tek kişilik veya paylaşılan odalarda 4 ile 10 kişiye kadar öğrenciyi bir arada barındırabilir.

Brisbane Şehri

Brisbane, Queensland eyaletinin başkenti ve Avustralya’nın en kalabalık üçüncü şehridir. Nufüsu 2,5 milyona yakındır. Pasifik Okyanusu kenarında 15 km kıyı uzunluğuna sahip olan şehir, yıl boyunca güneşlidir ve ılıman bir iklime sahiptir.

Yaşam masrafları bakımından, Brisbane diğer iki büyük Avustralya şehri olan Melbourne ve Sydney’e göre daha ekonomiktir. Brisbane, Türkler tarafından pek bilinmeyen ve dolayısıyla Türk öğrenci sayısının düşük olduğu bir şehirdir. Ayrıca, Avustralya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Gold Coast’a yakın olması sebebiyle, Brisbane’de eğitim alan öğrenciler, Gold Coast’taki iş imkanlarını da değerlendirebilirler.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA