GENEL BİLGİLER

Yeni Zelanda’da dil eğitimi veren Kaplan International dil okulu, bu ülkede yer alan popüler dil okullarından biridir. Auckland Kaplan International dil okulu şubesi, yeşil alanların yoğun olduğu Newmarket bölgesine, mağazalara, barlara ve restoranlara yakın konumdadır. Okul tarihi bir binada yer almakla birlikte, geniş bir avluya sahiptir.

Kaplan’ın Dünya genelinde 53 farklı milletten öğrencisi bulunmaktadır. Auckland şubesinde yaklaşık olarak 250 öğrenci eğitim görmektedir. 20 sınıf ile hizmet verilen bu şubede öğrencilerin yaş ortalaması 22-25 arasında değişmektedir. Çok çeşitli olanaklara sahip olan bu şubede kütüphane, çalışma odaları ve spor salonu mevcuttur.

Modern teknoloji ekipmanları ve deneyimli öğretmen kadrosu ile eğitim veren Kaplan international dil okullarında öğrenciler, istenilen seviyeye en kısa sürede ulaşılmaktadır. Kaplan Auckland şubesinde birçok kurs türü bulunmaktadır ve öğrenciler eksik hissettiği duruma göre bir kursa başlayıp eksikliklerini tamamlayabilmektedir.

Auckland Kaplan International dil okulu şubesinde öğrenciler Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce ve İngilizce sınav hazırlık kurslarından yararlanabilmektedir.

Kaplan dil okulundaki öğretmenlerin TESOL sertifikası bulunmaktadır. Bununla farklı sertifikalara sahip öğretmenlerde görev yapmaktadır. Bu yüzden öğrenciler çoğunlukla aldıkları eğitimden çok memnun kalmaktadır ve bazı öğrenciler memnuniyetten dolayı eğitim sürelerini uzatmaktadır. Öğrencilerin kurslardan memnun olma oranı %96.2 ile son derece yüksektir.

Kaplan dil okulu, NZQA (New Zealand Qualifications Authority akreditesine sahiptir. Ayrıca ülkedeki en iyi İngilizce okullarını temsil eden kuruluş olan English New Zealand’a da üyedir.

Kaplan İnternational dil okulu, Yeni Zelanda’da IELTS sınavını düzenleyen iki kurumdan biridir. IELTS, Yeni Zelanda’da eğitim ve göç konularında en çok kabul gören sınavdır ve şimdi bilgisayar ortamında da yapılmaktadır.

KAPLAN INTERNATIONAL AUCKLAND DİL OKULU FİYATLARI

Yeni Zelanda’da dil okulu ücretleri resmi dili İngilizce olan ülkeler içinde en uygun ülkeler arasında yer almaktadır. Ülkenin kullanmış olduğu para birimi Yeni Zelanda Doları’dır. Böylece ana dili İngilizce olan İngiltere ve ABD gibi ülkelere göre Yeni Zelanda dil okulu fiyatları daha uyguna gelmektedir. Ayrıca Kaplan İnternatıonal dil okulu her yıl öğrenciler için % 35’lere varan indirimler yapmaktadır. Öğrenciler bu indirimlerden faydalanarak ana dili İngilizce olan bu ülkede kaliteli bir eğitim alma şansını elde etmektedir.

Aşağıda size Kaplan Dil Okulu’nun sunmuş olduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretler için bir tablo bulunmaktadır.

SUNULAN PROGRAMLAR

Kaplan International Yeni Zelanda dil okulları arasında popüler bir okuldur. Kaplan Auckland şubesinde sunduğu birçok farklı kurs bulunmaktadır. Bunlar Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce ve İngilizce sınav hazırlık kurslarıdır.

Genel İngilizce

Genel İngilizce kursları haftalık 20 ders olarak verilen bir kurs türüdür. Elementary (Başlangıç) seviyesinden Advanced (İleri) seviyeye kadar tüm seviyelerden öğrenciler bu kurstan yararlanabilmektedir. Kurslarda içerik olarak okuma, yazma, dinleme ve konuşma üzerine yapılmaktadır. Öğrenciler bu kurslar ile temel becerilerini üst seviyeye çıkartmaktadır.

Genel İngilizce kurs içeriği aşağıda yer almaktadır.

KURS SÜRESİ 1 – 52 hafta
DİL SEVİYESİ Başlangıç – (İleri) seviye arası
MİNİMUM YAŞ 16Yaş
DERS SÜRESİ 45 dakika
SINIF MEVCUDU Ortalama 12, Maksimum 15
DERS PROGRAMI Pazartesi-Cuma
KURS YAPISI 20 Ders Genel İngilizce

Yarı Yoğun İngilizce – Yoğun İngilizce Kursları

Yarı Yoğun İngilizce kursları haftalık 27 ders olarak verilen bir programdır. Genel İngilizceden farklı olarak öğleden sonra verilen ve öğretmenler ile yapılan K+ Learning Clubs ingilizce yeteneklerinizi pratiğe dökmenize yardımcı olmaya çalışmaktadır. Ayrıca K+ Online ve K+ Online Extra eğitim ile dil eğitimindeki yapılan alıştırmaları desteklemektedir.

Yarı yoğun İngilizce kurs içeriği aşağıda yer almaktadır.

KURS SÜRESİ 1 – 52 hafta
DİL SEVİYESİ Başlangıç – (İleri) seviye arası
MİNİMUM YAŞ 16Yaş
DERS SÜRESİ 45 dakika
SINIF MEVCUDU Ortalama 12, Maksimum 15
DERS PROGRAMI Pazartesi-Cuma
KURS YAPISI 20 Ders Genel İngilizce + 7 oturum K+

Yoğun İngilizce programları kısa sürede seviye atlamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ayrıca 10 haftada bir seviye atlama garantisi vermektedir. Eğer seviye atlanılmazsa okul tarafından ücretsiz olarak ekstra 4 hafta kurs verilmektedir. 20 ders Genel İngilizceye ek olarak öğleden sonra yapılan 8 Özel beceri ve 7 seans K+ eğitimler şeklinde olur.

Yoğun İngilizce kurs içeriği aşağıda yer almaktadır.

KURS SÜRESİ 1 – 52 hafta
DİL SEVİYESİ Başlangıç – (İleri) seviye arası
MİNİMUM YAŞ 16Yaş
DERS SÜRESİ 45 dakika
SINIF MEVCUDU Ortalama 12, Maksimum 15
DERS PROGRAMI Pazartesi-Cuma
KURS YAPISI 20 Ders Genel İngilizce + 8 Özel Beceri Dersleri + 7 oturum K+

Akademik Semester Kursları

İngilizce akademik semester kurslarında, mevcut İngilizce düzeylerini akıcı seviyeye çıkarmayı hedefleyen 6 aylık yoğun İngilizce kurslarıdır. Bu kurs türünde genel akademik semester veya yoğun akademik semester kursları şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Öğrenciler yoğun akademik ingilizce kursunu seçtiği takdirde, iş İngilizcesi ve sınav hazırlığı gibi dersleri olarak alınabilmektedir.
İngilizce’de akıcılık kazanmak için uzun dönem kurslar etkili bir kurs türüdür. Kaplan İnternational dil okulunda özel olarak tasarlanmış eğitim materyalleri öğrencilerin hızlı bir biçimde İngilizce öğrenmesine yardımcı olmaktadır.

Akademik yoğun İngilizce kurs içeriği aşağıda yer almaktadır.

KURS SÜRESİ 6 ay
DİL SEVİYESİ Başlangıç – (İleri) seviye arası
MİNİMUM YAŞ 16Yaş
DERS SÜRESİ 45 dakika
SINIF MEVCUDU Ortalama 12, Maksimum 15
DERS PROGRAMI Pazartesi-Cuma
KURS YAPISI 20 Ders Genel İngilizce + 8 Özel Beceri Dersleri + 7 oturum K+

İş İngilizcesi

Öğrenciler işe alınma şansını arttırmak ve iş dünyasında daha efektif bir biçimde iletişim kurmak için seçtikleri bir kurs türüdür. Bu kurslarda alınan eğitim ile iş hayatında daha profesyonel olabilmektedir. Kurslara katılmak için en az intermedite (orta) seviyede İngilizce bilinmesi gerekmektedir.  Sınıf ortalaması 12 kişi olup, dersler 45 dakika sürmektedir. Kurslar Pazartesi – Cuma günleri arasında olmaktadır. Kurs içeriğinde 20 Ders İngilizce (15 saat) + 8 Ders Yoğun İş İngilizcesi (6 saat) + 7 Seans K+ (5.25 saat) şeklindedir. 20 Ders İngilizce öğlene kadar olurken, 8 ders Yoğun iş İngilizcesi öğleden sonra Salı- Perşembe günleri arasında olmaktadır.

İş İngilizcesi kurs içeriği aşağıda yer almaktadır.

KURS SÜRESİ 1 – 24 hafta
DİL SEVİYESİ İntermediate (orta seviye)
MİNİMUM YAŞ 16Yaş
DERS SÜRESİ 45 dakika
SINIF MEVCUDU Ortalama 12, Maksimum 15
DERS PROGRAMI Pazartesi-Cuma
KURS YAPISI 20 Ders Genel İngilizce + 8 Özel Beceri Dersleri + 7 Seans (5.25 saat)

İngilizce Sınav Hazırlık Kursları

İngilizce sınav hazırlık kursuna katolan kişiler, iş kariyerlerinde daha iyi yerlere gelebilmek veya güzel üniversitelere yerleşmek için uluslararası bir sertifika almak istemektedir. Kaplan İnternational dil okulunun açmış olduğu sınav hazırlık kursları bu hedeflere ulaşmak için hizmet vermektedir.

Kaplan International Auckland okulunda öğrencilerin IELTS’ten en yüksek skoru alması için uzman öğretmenler görev yapmaktadır. IELTS hazırlık sınıfları için sabah ve öğleden sonra seçenekleri mevcuttur. Aynı zamanda düzenli olarak deneme sınavları yapılmaktadır. Öğrenciler IELTS kurslarında bu alanda deneyimli öğretmenlerden ders alarak sınavlara en iyi şekilde hazırlanmaktadır.
Kurslarda sabahtan öğlene kadar temel becerileri geliştirmeye yönelik olmaktadır. Öğleden sonra olan derslerde ise girilecek sınava göre öğrenciye dersler verilmektedir. Kurslarda okuma, yazma, dinleme ve konuşma pratiği yapılmaktadır.
Bu kursların sonunda eğitim alan öğrencilerin çoğu hedeflerine ulaşarak uluslararası geçerliliği olan sertifikalara sahip olmaktadır.

İngilizce sınav hazırlık kurs içeriği aşağıda yer almaktadır.

KURS SÜRESİ 6 ay
DİL SEVİYESİ Başlangıç – (İleri) seviye arası
MİNİMUM YAŞ 16Yaş
DERS SÜRESİ 45 dakika
SINIF MEVCUDU Ortalama 12, Maksimum 15
DERS PROGRAMI Pazartesi-Cuma
KURS YAPISI 20 Ders Genel İngilizce + 8 Özel Beceri Dersleri+ K+ tools, K+ eXtra ve K+ clubs

YOĞUN İNGİLİZCE PROGRAMINDA SEVİYE ATLAMA GARANTİSİ!

Kaplan Dil Okullarında 10 hafta ve üzeri Yoğun İngilizce programına gittiğinizde İrlanda, İngiltere, Kanada ve Amerika’daki dil okullarında her 10 haftada bir seviye atlama garantisi vermektedir. Eğer bir üst seviyeye atlamadığınız durumda kurs bittiği zaman size 4 hafta ücretsiz ek kurs verilmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kaplan Dil Okulu vermiş olduğu kaliteli eğitimin yanında öğrencilerle beraber yapmış olduğu sosyal aktiviteler ile de ön plana çıkmaktadır. Her hafta öğrenciler için aktivite programları oluşturmaktadır. Bu şekilde öğrenciler derslerinden sonra katıldıkları aktiviteler ile sosyalleşmekte ve diğer öğrencilerle pratik yapabilmektedir. Ayrıca yeni gelen öğrenciler için her pazartesi 8.30’da öğrencilere şehir oryantasyonu yapılmaktadır.

Okulun düzenli olarak yaptığı aktiviteler aşağıda bulunmaktadır.

Voleybol Bedava
Film Gecesi $18
Deniz Canlıları Akvaryumu $18
MT. Eden Turu Bedava
Müze Bedava
Sky Tower $17

KONAKLAMA

Kaplan Dil Okulu öğrencilerine konaklama olarak öğrenci yurtları tesisler veya Aile yanı konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Aile yanı konaklama

Aile yanı konaklamalarda Öğrenciler aile ile kalarak Yeni Zelanda kültürünü daha iyi görebilmektedir. Bu konaklama türünde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği seçeneği bulunmaktadır. Böylece eğitim süreci daha maliyeti uygun olmaktadır.

Aileler özenle seçilmiş ve bazı kriterlerden geçmektedir. Bu yüzden öğrenciler güvende olmaktadır. Aile yanlarında birçok seçenekler bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında çift kişilik odalar, özel ve banyolu odalar vardır. Bir arkadaş ile gidildiğinde aynı ailede ve aynı odada kalınabilmektedir fakat tek giden öğrenciler tek kişilik odalarda konaklama yapmak zorundadır. Okulun ilk günü aile öğrencileri okula götürmekte veya öğrencilere okula giden otobüs durağına kadar eşlik etmektedir. Bu tamamen kalınacak aile bağlıdır.

Kahvaltı: Aile yanı konaklamalarda kahvaltılarda meyve, tost, sandviç, meyve suyu veya kahve olarak verilmektedir.
Öğle Yemeği: Öğle yemeğini kendiniz okuldan veya dışarıdan alınması gerekir.
Akşam Yemeği: Akşam yemeği aile ile beraber yenilmektedir. Yemeğe gidilmeyecekse bunun bilgilendirmesi aileye yapılması gerekmektedir.

City Lodge

City Lorge, Auckland’Da oldukça konforlu olan bu konaklama seçeneğidir. Central Business bölgesinde yer alır. Odalar bahçe manzaralıdır. Odaların içinde banyo, buzdolabı, TV, saç kurutma makinesi ve çay/kahve makineleri bulunmaktadır. Odalar tek kişilik ve çift kişilik mevcuttur. Ortak olarak kullanılan bir salon bulunmaktadır. Bununla beraber tesislerde wifi, çamaşırhane, resepsiyon ve depo bulunmaktadır. Şehir merkez 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu konaklama türü öğrenciler tarafından popüler hale gelmiştir.

Auckland YMCA

Auckland YMCA yurdu, şehir merkezine yer alan modern yurtlardan biridir. Yurt içerisinde Fitness merkezi bulunmakta fakat ücretli olarak hizmet vermektedir. Yurt olanakları içerisinde wifi, çamaşırhane ve 24 saat resepsiyon hizmeti bulunmaktadır. Odaların hepsinde vantilatör, buzdolabı ve çalışma masası bulunmaktadır. Banyo ortak kullanılmaktadır. Ortak alanda ise TV ve 2 mutfak mevcuttur.
Ayrıca yurdun kantininde otomatlar, masa tenisi, bilardo masası ve langırt bulunmaktadır. 24 saat güvenlikle korunan bu yurtlarda haftalık olarak öğrencilerin çarşafları değişmektedir.

AUCKLAND ŞEHRİ

Auckland, 1.3 milyon nüfusu ile Yeni Zelanda’nın en kalabalık şehri konumundadır. Volkanik bir alan üzerinde kurulan bu şehir oldukça yeşil parkları, kumsalları ve eğlence hayatı ile bu ülkenin en gelişmiş şehridir.

Dünyada en yaşanılır kentleri arasında yer alan bu şehirde genç nüfus oldukça fazladır. Bu yüzden Auckland’da her yıl birçok festival ve kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.

Şehirde birçok müze yer almaktadır. Bu müzelerde Yeni Zelanda yerlileri olan Maoriler’in kültürü ile ilgili birçok eser sergilenmektedir. Avrupai görünümünde olan bu şehirde geniş caddeler ve birçok mekân bulunmaktadır. Şehrin en meşhur caddesi Queen Cadddesi’dir. Cadde üzerinde birçok kafe, bar, restoran ve kafe yer almaktadır. Sky Tower, şehrin neredeyse her yerinden görülebilen 328 metre yüksekliğinde bir kuledir. Bu kule güney yarım küredeki en yüksek yapılardan biri olarak bilinmektedir.

Şehirde Türk oranı oldukça azdır. Türk ismi ile açılan dükkânların çoğunda Araplar çalışmaktadır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Her yıl birçok şubesi ile öğrenci ağırlayan Kaplan dil okulunda birçok farklı ülkeden öğrenci bulunmaktadır. Öğrenciler farklı ülkelerden gelen kişilerle arkadaşlıklar kurup daha fazla pratik yapmaktadır.

Kaplan İnternational dil okulunda bulunan top 10 listesindeki öğrenciler Japonya, Kore, Suudi Arabistan, Tayland, Brezilya, Kolombiya, Fransa, Şili, Almanya ve İsviçre’dir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA