Work and Travel Ankara

Work and Travel Ankara

Work and Travel, Ankara’da ilk kez bir Ankara şirketi olan ELT ile tanıtıldı…

2000 Yılından beri ELT Ankara’nın en popüler Work and Travel şirketi oldu.

ELT Yurtdışı Eğitim Hizmetleri, 2000 yılında kurulmuş olan Ankara kökenli bir akademik danışmanlık şirketidir. 2003 yılından itibaren İstanbul ve İzmir şubelerinin de faaliyete geçmesiyle ulusal çapta hizmet vermeye başlayan ELT, yurtdışı eğitim danışmanlığı alanında Türkiye’nin en büyük ve prestijli kuruluşları arasında yer almaktadır.

ELT nin kurucusu olan ve halen yönetimini üstlenen idari yetkililer yabancı dil eğitim sektöründe yıllarca deneyim sahibi olan uzmanlardır. ELT nin önerdiği programlar bu tecrübe ve ilkelerle belirlenmekte, Türkiye öğrencisinin imkan ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak özenle seçilmektedir.

ELT, İngiltere ve ABD başta olmak üzere, dünyanın birçok ülkesinden çok sayıda üniversite, kolej ve dil okulunun resmi temsilciğini başarı ile yürütmekte, her yıl yüzlerce öğrencinin yurtdışında eğitim almasında ve kariyerlerini oluşturmasında kilit rol oynamaktadır.Türkiye’de başladığı günden beri Work and Travel programının Türkiye’deki en önemli şirketlerinden biri olan ELT, binlerce öğrenciyi de Work and Travel programıyla ABD’ye göndermiştir.

Eğitim kararları, kişilerin hayatlarına doğrudan tesir eden önemli kararlardır. Biz ELT olarak bu önemli görevin bilincindeyiz. Bu nedenle ” Kariyer Danışmanlığı” alanında, öğrencilerimize doğru yönlendirmeler yapmayı ve sorumluluk almayı bir görev olarak görüyor, bu görevi en iyi biçimde yerine getirmek için elimizden geleni yapıyoruz.

ELT yıllardır Türkiye’deki Work and Travel öğrencilerinin çok büyük bir bölümü tarafından tercih ediliyor. Neden mi?

ELT’nin Work and Travel programında Türkiye’nin en çok tercih edilen birkaç şirketinden biri olmasının ardında yatan bazı önemli özellikleri var. Bunlardan hiç şüphesiz en önemlisi köklü ve çok prestijli bir kuruluş olmasının yanı sıra,WAT programına öğrenci tercihlerini ön plana alarak büyük bir esneklik kazandıran hizmet anlayışıdır. Bu esnek hizmet anlayışının en büyük rahatlığını ise iş seçimi ve konaklama danışmanlığındaki kalitede hissedeceksiniz. devamı için tıklayınız

Eylül 2010’da ABD konsolosluğunın şirketlere yönelik sezon değerlendirme ve oryantasyon toplantısında verilen bilgiler oldukça ilginç ve kayda değerdir. Bu verilerin yeni sezonda birçok öğrencinin şirket seçiminde kararlarını indirim ve ucuzluk kriterine göre değil, deneyim, prestij ve portföy zenginliğine göre vermelerinin ne kadar önemli olduğunu altını çizerek göstermektedir.

ABD Konsolosluk Açıklamasına Göre 2010 Yazında (yaklaşık rakamlarla..)

9.000 öğrenci WAT başvurusu yaptı
8.000 öğrenci vize aldı
6.500 öğrenci Amerika’ya gidebildi
1.500 öğrenci vizesi olduğu halde şirketleri tarafından işe yerleştirilemedi ve programı iptal oldu!

Yukarıdaki verilerden açıkça görülebileceği gibi, 2010 yaz tatilini Amerika’da geçirmek isteyen yaklaşık 1500 öğrenci, vize almalarına rağmen, şirketlerinin kendilerine iş ayarlayamaması, daha doğrusu, elinde işi olmamasına rağmen kayıtlarını almış olması nedeniyle programa katılamamış durumdadır. Bu öğrencilerin katılıma oranı yaklaşık %20’dir. 2010 yazında vize alan her 5 öğrenciden biri işi olmadığı için gidememiştir! Bu durum öğrencilerin şirket seçiminde fiyat, kampanya ve indirim odaklı düşünmemeleri gerektiğini, deneyim ve güçlü portföye sahip şirketleri tercih etmeleri gerektiğini bir kez daha gözler önüne sermiştir.

2010 sezonu, ELT’nin en başarılı sezonlarından biri olmuştur.

2010 yazında ELT ile başvuru yapan yüzlerce öğrencinin
%100‘ü sponsor tarafından kontrol edilen ve onaylanan bir işe yerleştirildi.
%85‘i işverenleriyle yüzyüze görüştürülerek fuar ortamında garantili işe alındı.
%91‘i vize aldı
Vize alan öğrencilerin %100‘ü Amerika’ya gitti ve çalıştı.
%98‘i önceden ayarlanmış konaklaması olan işlere yerleştirildi.
%2‘si şikayet bildirdi ve bunların tümüne başka işverenlere ve lokasyonlara yerleştirilerek çözüm sağlandı.
%55‘i, ELT bunu taahhüt etmemesine rağmen işveren ya da sponsor kuruluş tarafından havaalanında karşılandı.