GENEL BİLGİLER

Novamova Dil Okulu, 2001 yılında Ukrayna’nın başkenti Kiev’de kurulmuştur. Novamova Dil Okulları, Ukrayna’nın Odessa ve Kiev şehirlerinde merkezleri bulunan köklü bir eğitim kurumudur. Novamova Odessa Dil Okulu, sunduğu kaliteli eğitimle Ukraynaca ve Rusça öğrenmek isteyen öğrenciler için en doğru seçeneklerden biridir. 

 Novamova Odessa Dil Okulları, Ukrayna’da dil eğitimi düşünen öğrenciler için başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar farklı ihtiyaçlara uygun özelleştirilmiş programlar sunmaktadır. Okul, modern teknoloji ekipmanları ile desteklenen sınıfları ve deneyimli öğretmen kadrosu sayesinde öğrencilere Rusça ve Ukraynaca öğretmede en iyi yöntemleri kullanmaktadır.

Odessa, Karadeniz sahilinde yer alan bir şehirdir ve dil okulu şehir merkezinde konumlanmıştır. Bu avantaj, öğrencilere derslerden sonra şehri keşfetmek için birçok yere kısa sürede ulaşım imkanı sunmaktadır. Odessa’da gezilecek yerler arasında Arkeoloji ve Tarih Müzesi, Potemkin Merdivenleri, Denizcilik Müzesi, Yeraltı Mezarlığı ve Ukrayna’nın Venedik’i olarak bilinen Vilviko gibi tarih ve kültür zenginlikleri bulunmaktadır. Öğrenciler, bu güzel şehri keşfederken dil becerilerini geliştirme fırsatına sahiptir.

Odessa’ya giden öğrenciler, ilk gün yapılan seviye belirleme sınavı sonucunda hangi sınıftan başlayacaklarına karar verirler. Ardından, öğrencilerin dil seviyelerine göre haftalık ve aylık takipleri yapılır, böylece dil becerilerindeki gelişime uygun olarak sınıf atlama imkanı sunulur.

Novamova Odessa şubesinde öğrencilere, Rusça Grup Kursu, Rusça Kişisel Kurs ve Rusça Karışık Kurs gibi çeşitli eğitim programları sunulmaktadır.

NOVAMOVA ODESSA DİL OKULU FİYATLARI

Rusça öğrenmek için Ukrayna dil okulları, Rusya’ya göre daha uygun maliyetlerle eğitim vermektedir. Bu yüzden öğrenciler tarafından Rusça dil eğitimi için Ukrayna popüler ülkelerden biri haline gelmiştir. Özellikle Karadeniz’e olan kıyısı ve sıcak havası ile Novamova’nın Odessa şubesi öğrenciler tarafından çokça tercih edilmektedir. Ayrıca Novamova Dil Okulları öğrencileri için yıl boyunca promosyonlar sunmaktadır.

Ukrayna dil okulları, Rusya dil okullarında nazarndaha uygun fiyatlı olmaktadır. Çünkü Ukrayna Para birimi Grivna’nın değeri  daha düşüktür.

SUNULAN PROGRAMLAR

Novamova Odessa şubesinde öğrencilere Rusça Grup kursu, Rusça Birebir Kurs ve Rusça Karışık kursları verilmektedir. Öğrenciler için her seviyeden öğrencinin başlayabileceği bu kurslar, Rusçayı etkin bir biçimde öğretmeye yönelik içeriklere yer verilmiştir.

Rusça Grup Kursu

Haftalık 20 ders olmaktadır. Dersler genelde sabah başlayıp öğlen bitmektedir. Her seviyeden öğrencilerin katılabildiği bir kurs türüdür. Okulun ilk gününde öğrenciler bir seviye belirleme sınavına girmektedir. Seviye tespit sınavından aldıkları sonuçlara göre bir sınıfa yerleştirilmektedir.

Grup dersleri: (Haftalık)20 x 45 dakika
Minimum kurs süresi: 1 hafta
Dil Seviyesi: Başlangıç, A1, A2, B1, B2
Maksimum Sınıf Boyutu: 10
Ort. Sınıf Boyutu: 6
Günler ve Saatler : Haziran-Ağustos arası, Pazartesi-Cuma, 10.00-13.15
Başlangıç seviyesi için başlama günleri: 8,22 Haziran-6,20 Temmuz – 3,17 Ağustos
A1, A2, B1, B2 seviyeleri için başlangıç tarihleri: Her Pazartesi, 8 Haziran- 11 Eylül arası, 2020

Rusça Birebir Kurslar

Özel olarak öğrenciler için tasarlanan Birebir kurslarda öğrenciler Rusçada eksik hissettiği derslere göre öğretmenlerden birebir eğitim almaktadır. Haftalık ders saatlerinde öğrenci isteğine göre belirlenmektedir. Ders saatleri de öğrencinin isteği ve öğretmenin uygunluğuna göre daha sonra ayarlanmaktadır. Kurs ders sayıları öğrenci talebine göre haftalık 10, 15, 20 ve 25 ders olarak verilmektedir.

Birebir dersler: (Haftalık) 10 x 45 dakika
Minimum kurs süresi: 1 hafta
Seviyeler: Tüm seviyeler
Günler ve Saatler Pazartesi-Cuma, Öğleden sonra
Başlangıç tarihleri: Her pazartesi, 25 Mayıs – 11 Eylül arası, 2020

Rusça Karışık Kurs

Karışık kurs türünde öğrenci sabahları 20 ders öğrencilerle standart Rusça dersi alır. Öğleden sonra öğrenci isteğine bağlı olarak 5 veya 10 ders birebir alarak oluşturduğu kurs türüdür. Öğrenci birebir alınan bu derslerde sabah aldığı standart Rusça derslerinde, kendinde gördüğü eksikliğe göre birebirde eksiklerini tamamlayabilmektedir.

Grup dersleri: (Haftalık) 20 x 45 dakika
Birebir dersler: (Haftalık) 5 x 45 dakika
Minimum kurs süresi: 1 hafta
Seviyeler: Başlangıç, A1, A2, B1, B2
Maksimum Sınıf Boyutu: 10
Ort. Sınıf Boyutu: 6
Günler ve Saatler Haziran – Ağustos arası Pzt-Cum, 9.00-13.15 ve öğleden sonra
Başlangıç tarihleri: 8 Haziran – 11 Eylül arası,2020

VİDEO

KONAKLAMA

Novamova öğrencileri için aile yanı konaklama, apart, otel ve apart otel seçeneklerini sunmaktadır. Tüm konaklamalarda öğrenciler için en iyi konfor sağlanmaktadır.

Aile Yanı konaklama

Öğrenciler bu konaklama türünde de Ukraynalı bir aile ile kalmaktadır. Böylece derslerden sonra aile ile pratik yapabilmektedir. Aile yanı konaklama seçeneğinde öğrenciler isteğe bağlı olarak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği seçeneğinden faydalanabilmektedir. Aile yanı konaklamalar okula en fazla 30 dakika uzaklıktadır.

Apart Konaklama

Bu konaklama türünde öğrenciler daireyi başka öğrencilerle paylaşmaktadır. İsteğe bağlı tek kişilik ve çift kişilik odalar bulunmaktadır. Apart çevresinde öğrencilerin gereksinimlerini gidermesi için birçok restoran ve marketler vardır. Bu konaklama seçeneğinde yemeği öğrenciler ortak mutfaklarda kendileri yapmaktadır. Apart konaklamalar okula 15-30 dakika arası uzaklıkta yer almaktadır.

Otel

Öğrenciler okulun anlaşmalı olduğu bazı otellerde konaklamalarını yapabilmektedir. Okula yürüme mesafesi ile en fazla 15 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Öğrenciler isteğe bağlı olarak yemek seçeneğinden yararlanabilmektedir.

Apart Otel

Novamova dil okuluna yürüyerek 5 dakika uzaklıkta olan bu konaklama, öğrenciler için oldukça popüler durumdadır. Konforlu odalarda yatak, stüdyo mutfak, banyo, TV, telefon, klima, mini bar ve kasa bulunmaktadır.

SOSYAL AKTİVİTELER

Odessa’daki NovaMova Dil Okulu, öğrencilere sadece sınıfta değil, aynı zamanda sınıf dışında da öğrenciler ile etkileşime geçerek daha fazla iletişim kurmakta ve sosyalleşmektedir. Öğrenciler için çeşitli sosyal kulüpler kurulmuştur. Böylece öğrenciler derslerden sonra bu aktivitelere katılarak Rusçalarını ileri bir seviyeye taşıyabilmektedir.

Konuşma etkinliği: Novamova dil okulları öğrencilerin konuşma pratiğini geliştirmesi için derslerden sonra konuşma pratiği için grup oluşturmaktadır. Öğrenciler bu aktivite ile konuşma konusunda korkularının üstesinden gelmekte ve kendine olan güveni artmaktadır.

Misafir konuk: Novamova dil okulu öğrenciler için misafir konukları okula getirmektedir. Bu kişiler eski ve yeni parlamento üyeleri, analistçiler, avukatlar ve dini gruplardan olabilmektedir. Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen bu toplantılara katılmak öğrencilere fayda sağlamaktadır.

Şarkı kulübü: Okulun sunmuş olduğu bir diğer aktivite ise, öğrenciler için oluşturduğu şarkı kulübüdür. Öğrenciler derslerden sonra bu kulübe katılarak şarkı eşliğinde yeni kelimeler öğrenebilmekte, ayrıca yeni arkadaşlar edinerek güzel anılar biriktirmektedir. Bu kulübe katılmak için dil seviyesinin bir önemi yoktur.

Aşçılık kulübü: Bu kulüpteI’nın yerel ve geleneksel yemeklerin pişirilmesi öğretilir. Ukrayna’nın geleneksel yemeklerinin başında Bordhch, Olivier salatası, Solyanka ve Vareniki gelmektedir. Derslere ev hanımları veya aşçılar katılmaktadır.

Rus Sinema Kulübü: Bu kulübün kurulma amacı öğrenciye dilin nasıl kullanıldığını göstermek ve dinlemede gelişimi sağlamaktır. Öğrenciler dinleme ve seyretme keyfi eşliğinde Rusçalarını geliştirmektedirler.

ODESSA ŞEHRİ

Odessa, Karadenizin kuzeybatısında yer alan bir liman şehridir. Yaklaşık bir milyon nüfusu ile Ukrayna’nın dördüncü büyük şehridir. Odessa’nın iklimi sıcak ve ılımandır. Denize kıyısı olduğu için Kiev ve diğer Ukrayna şehirlerine göre iklimi daha yumuşaktır. Yıllık ortalama sıcaklık 10 derece civarındadır.

Karadeniz’in Odessa Körfezi’nde konumlanmış olan bu önemli liman kenti, sadece Ukrayna’nın en büyük limanına ev sahipliği yapmakla kalmayıp aynı zamanda mühendislik, gıda ürünleri işleme, gemi inşaatı, petrol rafinerileri ve gelişmiş endüstrisiyle ülkenin ekonomisinin kalbinin attığı bir merkezdir. Bu nedenle Odessa, sadece kendi bölgesinin değil, tüm ülkenin ekonomik açıdan önemli bir oyuncusudur.

Tarih boyunca farklı medeniyetlerin etkisi altında kalmış olan Odessa; Yunanlar, Türkler ve Ruslar gibi farklı kültürler tarafından yönetilmiştir. Bu zengin tarih, kentteki etkileyici mimari yapılar, tarihi abideler, kalkerden evler ve büyük ılıcalar aracılığıyla günümüze kadar taşınmıştır. Her bir yapı ve mekan, Odessa’nın kucakladığı çok katmanlı tarih ve kültürün birer yansımasıdır.

Kentin mimarisi, özellikle klasik tarzda inşa edilmiş yapılarıyla dikkat çeker. Kalkerden evler, şehrin dokusuna benzersiz bir estetik katarken, tarihi anıtlar zamanın izlerini taşıyan tanıklar olarak ayakta durmaktadır. Bu eserler, ziyaretçilere geçmişin büyüsünü ve zenginliğini keşfetme fırsatı sunar.

Odessa, sadece tarihi ve kültürel zenginlikleriyle değil aynı zamanda coğrafi konumuyla da büyüleyicidir. Karadeniz’e kıyısı olan bu şehir, güzellikleriyle beraber ticaretin ve endüstrinin de merkezidir. Odessa’nın sunduğu bu eşsiz denge, onu paylaşılamayan bir hazine haline getirmektedir.

 

Tarihi ve kültürel zenginliklere sahip olan bu şehirde sanata büyük önem verilmektedir. Odessa’da büyük bir opera binası bulunmaktadır ve bu bina pek çok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde araçların girişinin yasak olduğu Deribasovska Caddesi, Odessa’nın en meşhur caddesidir. Cadde boyunca birçok restoran ve Kafe bulunmaktadır.

Odessa’nın kültürü ve edebiyatı kadar tarihi de zengindir. Yaşanan savaşlardan dolayı insanlar yeraltı labirentleri kurup kendilerini bu şekilde güvende tutmaktaydı.

Genç ve dinamik nüfusu sayesinde şehir her zaman çok canlıdır. Gençlerin İngilizce seviyeleri oldukça yüksektir. Ayrıca genç nüfusun fazla olduğu bu şehirde eğlence mekânları ve gençler aralında yapılan aktivitelerle de ön plana çıkmaktadır. Eğlencenin hiçbir zaman bitmediği bu şehirde eğitim alan öğrenciler okul dışında sosyalleşerek Ukrayna hakkında iyi deneyimler kazanmaktadır.

Ukrayna kendi para birimi olan Grivna’yı kullanmaktadır. Böylece hem eğitim ücretleri hem de yaşam maliyetleri oldukça uygun gelmektedir.

Türkiye – Odessa arasında her gün uçuşlar bulunmakta ve yeni kimliklerle sadece uçak biletini alıp Odessa’ya gitmek müümkündür.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

NovaMova, düşük maliyetli Rusça dil eğitimi için her zaman uygun seçenektir. Dünyanın dört bir yanından Ruşça öğrenmek için gelen  uluslararası öğrencilere Rusça eğitimi vermektedir. Daha çok Japonya, Çin, Güney Kore, Türkiye ve Avrupa’dan öğrencilerin tercih ettiği okulda Rusça öğrenirken farklı ülkelerden birçok öğrenciyle kültür paylaşımı yapbilirsiniz.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA