GENEL BİLGİLER

Rusya’da 1992 yılından beri dil eğitimi veren Liden&Denz dil okullarının St. Petersburg şubesi şehrin tam merkezinde yer almaktadır. Metro istasyonuna oldukça yakın bir lokasyonda, tarihi bir binanın yeniden restorasyonu ile oluşturulmuş olan okul, 17 yüksek tavanlı geniş sınıfıyla bu anlamda diğer okulların önüne geçmektedir. Bulunduğu semt, şehrin kitapçılarının, yemek kültürünün ve barların göbeği konumundadır.

Dünya’nın bir çok ülkesinden öğrenci kabul eden okul sahip olduğu 185 kişilik kapasitesine ücretsiz Wi-fi, Apple Tv’ler ve okul bünyesinde barista gibi hizmetler sunmaktadır. Ayrıca okul Shell, Samsung, Heineken, The Walt Disney, Ikea, Google, PepsiCo. gibi onlarca uluslararası firmaların çalışanlarına da Rusça dil okulu olarak ev sahipliği yapmaktadır.

LIDEN DENZ ST PETERSBURG DİL OKULU FİYATLARI

Liden&Denz dil okullarının yıl boyunca devam eden indirimli fiyatları ve Rusya’da dil okulu ücretleri hakkında detaylı ve ücretsiz bilgi için iletişim sayfalarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
LIDEN DENZ (St Petersburg)
Eğitim
Standart Rusça 20 Ders 400 1360 2040
Yoğun Rusça 25 Ders 520 1840 2760 3680 5520 8280
Konaklama
Aile Yanı TK Oda YP44017602640352052807920
Aile Yanı TK Oda Kahvaltı Dahil32012801920256038405760
Diğer
Kayıt Ücreti (4 Haftaya Kadar) 90 90 90 90 90 90
Kayıt Ücreti (13 Hafta Üzeri) 200 200 200 200 200 200
Kayıt Ücreti (5-12 Hafta Arası) 120 120 120 120 120 120

SUNULAN PROGRAMLAR

Rusya’nın en iyi dil okullarından birisi olan Liden&Denz Rusça öğrenmek isteyen tüm öğrenciler için her türlü öğrenme seçeneğini sunmaktadır.  Bu seçenekler aşağıdaki gibidir;

Standart Rusça Dil Kursları

Her sınıfta maksimum 12 kişinin olduğu gruplarda iletişimsel öğretim sistemi kullanılmaktadır. Gerçek yaşamda kullanılan dil öğrenimi için öğrencilere oldukça yarar sağlayan kurslar haftada 20 ders olarak verilmektedir. Rusça bilmeyen öğrenciler için belirli dönemlerde başlayan kurslar, Rusça temeli olan öğrenciler için ise her hafta pazartesi günü yeni gruplarla başlamaktadır.

Okul yeni başlayan A1-A2 seviyedeki öğrencileri için kendi bünyesinde geliştirdiği “I LOVE RUSSIAN” kitabını hediye etmektedir. Okulda 6 dil seviyesi bulunmakta olup bunlar A1-A2-B1-B2-C1-C2 şeklindedir. Liden&Denz dil okullarında Rusça öğrenmek isteyen öğrencilerin min. 16 yaşında olması gerekmektedir.

Yoğun Rusça Kursu

Standart Rusça kursuna ek olarak hafta da 25 ders Rusça eğitimi verilmektedir. Bu grupta öğrenciler standart kurs öğrencileri ile birlikte sabah kurslarını alır, kalan 5 derslerini ise haftanın en az 2 gününde, en fazla 6 kişinin olduğu mini gruplarda alırlar.

Günlük Rusça Kursu

Hem turistik lokasyonların hem de hiç bitmeyen gece hayatının yaşandığı Moskova’da gün 24 saat boyunca hiç durmadan devam etmektedir. Özellikle gece hayatını sevenler için oluşturulmuş bu kurs öğrencilerine günlük iletişimlerine yetecek kadar eğitim vermektedir. Dersler 15:00 ile 17:50 arasında verilmektedir. Bu sayede öğrenciler hem gündüz Moskova’nın tüm güzelliklerini görme hem de sınırsız gece hayatını yaşama şansı elde etmektedirler.

Karma Kurs

Standart Rusça dil kursuna ek olarak öğrencilerin özel ihtiyaçlarına göre (mesleki ya da ilgi alanı gibi) haftalık birebir ders eklenmesini kapsamaktadır. Bu anlamda okulda Kayak Eğitmenleri, Havayolu Personelleri ve Otel Ağırlama ve Karşılama Personelleri için özel eğitimler bulunmaktadır.

Ticari Rusça

Dünya ticaretine yön veren ülkelerden birisi olan Rusya, özellikle ülkemiz firmaları içinde ticari anlamda önem taşımaktadır. Günlük ticari işleri için Rusça öğrenmek isteyen profesyonellerin tercih edebileceği bir kurs türüdür. Minimum A2 seviye Rusça bilgisi istenmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Unesco Dünya mirası listesinde bulunan St. Petersburg şehrinde dil eğitimi alırken bir çok aktiviteye de katılma şansınız bulunmaktadır.

Petersburg Yürüyüş Turu

Genelde şehir oryantasyonu olarak yapılan bu şehir turları her hafta başında tekrarlanmaktadır. Okuldaki öğretmenler eşliğinde gerçekleştirilen turlarda öğrenciler başkentte gezilecek ve görülmesi gereken yerleri, alışveriş yapılacak lokasyonları, bir konumdan diğerine metro otobüs vb seçeneklerle nasıl gidileceğini hızlı bir şekilde öğrenebilmektedirler.

Dostoyevski’nin St. Petersburg Turu

Dünyaca ünlü yazarın kitaplarında geçen lokasyonları görme şansı yakalayacaksınız.

Petersburg ve Romanovlar

Eğer Rus tarihine ilgi duyuyorsanız ülkeyi yaklaşık 300 yıl yöneten aile hakkında detaylı bilgi alabileceksiniz.

Petersburg Metrosu

Sovyet Rusya’nın eserlerinin sergilendiği metro istasyonlarının gezi turunda yaklaşık 2 saat boyunca güzel bir gezi yapacaksınız.

Rus Demir Yolu Müzesi Gezisi

Dünya’nın en büyük demir yolu müzesinde 1837’de yapılan ilk demir yolundan günümüze kadar yaşanmış bir çok olayı profesyonel rehberlerden dinleme şansı bulacaksınız.

Matruşka Bebek Boyama Sınıfı

Rus kültürünün sembolü olan Matruşka bebekleri kendinizin tasarlayabileceği bir aktivite programıdır.

Puşkin’e Günlük Gezi

Okulun belirlediği günlerde Puşkin’e günlük geziler düzenlenmektedir. Bu aktivite genellikle ücretli olup belirli bir öğrenci sayısında katılım olduğu taktirde gerçekleşmektedir. 

KONAKLAMA

Okul St. Petersburg’da dil eğitimi almak isteyen öğrencileri için bütçe ve lokasyon olarak en uygun noktalarda konaklama konusunda 3 seçenek sunuyor. Tüm konaklama seçenekleri içinde karşılama hizmetini ücretsiz olarak veriyor. 

Aile Yanı

Okul tarafından özenle seçilen, öncelikle güven ve rahatlık unsurlarının göz önünde bulundurulduğu aileler öğrencilere Rus kültürünü yaşatma ve dil gelişimlerine katkıda bulunmaktadırlar. Öğrenciler dilerlerse tek kişilik oda da kalıp diledikleri takdirde 2 kişilik odada da kalabilmektedirler.

Paylaşımlı Daire

Liden&Denz dil okuluna yürüme mesafesinde ve metro ağına oldukça yakın noktalarda bulunan paylaşımlı daireler okulu tercih eden diğer öğrenciler ile birlikte kullanılmaktadır. Wi-fi dan tam donanımlı mutfaklara kadar tüm olanakların bulunduğu daireler okuldaki öğrenciler ile sosyalleşme şansınızı artıracaktır.

Otel Seçenekleri

Liden&Denzrusça dil okulları öğrencileri için otel seçeneklerini belirlemiş durumda. Belirlenen otellerden öğrenciler için uygun fiyatlı seçenekler yaratılabilmektedir.

ST PETERSBURG ŞEHRİ

Rusya’nın 2. Büyük şehri olan St. Petersburg için ülkenin kültürel merkezi diyebiliriz. Yaklaşık 5 milyonluk nüfusuyla Baltık denizi kıyısına kurulan şehir bir çok defa Avrupa ve Dünya Turizm ödülleri almıştır. Şehir ayrıca Unesco Dünya mirası listesinde bulunan Neva nehrini bünyesinde barındırmakta olup 42 ada üzerine konumlanarak “Kuzeyin Venedik’i” olarak adlandırılmaktadır.

St. Petersburg turizm açısından oldukça canlı bir şehirdir. Bunu barındırdığı çok sayıda müzeye borçludur. Bu müzelerin Dünya çapında en bilindik olanı Ermitaj Müzesidir. Müze de yaklaşık 3,5 milyon eser bulunmaktadır. Venedik’i andıran kanalları, müzelerinin yanı sıra gece hayatıyla da St. Petersburg şehri görmeye gelen her kesime hitap ediyor.

Turizmin gelişmiş olmasının getirisi olarak şehirde ulaşım ağıda oldukça gelişmiş durumdadır. Neredeyse şehrin tamamını saran bir metro ağı bulunmaktadır. Metroya ek olarak otobüs, tramvay gibi alternatiflerde ulaşım açısından mevcuttur.

Rusça dil eğitimi alırken yeni yerler, yeni kültürler keşfetmek istiyorsanız, turizm anlamında Rusya’nın ve Avrupa’nın en işlek noktalarından birisi olan St. Petersburg tam size göre!

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Rusya’nın St. Petersburg şehrinde alacağınız rusça dil eğitiminde farklı uluslardan ve kültürlerden insanlarla tanışma şansına da sahip olacaksınız. Aşağıdaki tabloda Liden Denz St. Petersburg dil okuluna katılım sağlayacan öğrencilerin hangi ulustan olduğuna dair tabloya ulaşabilirsiniz. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA