Derzhavin Dil Okulu

Derzhavin Institut dil okulu, 2003 yılında Rusya’nın en büyük edebiyat müzesi olan Ulusal Puşkin Müzesinin desteğiyle kurulmuştur. Uzun süredir Rusça Dil Kursu alanında hizmet veren okul şehrin en işlek caddesine oldukça yakında konumda olan ve 19. Yüzyıl mimarisine sahip tarihi bir binada 17 derslik ile öğrencilerine hizmet vermektedir. Okul aynı zamanda üniversitelerin bulunduğu bir bölgede olması sebebiyle oldukça ucuz bir çevreye sahiptir.

Rusça dil eğitimi almak isteyen tüm öğrencilere hitap eden okul toplamda 170 öğrenciye ev sahipliği yapabilecek kapasiteye sahiptir. Okul ayrıca uluslararası geçerliliğe sahip EAQUALS tarafından akredite edilmiş ve TORFL sınav merkezi olmuştur.

Yoğun olarak yaz aylarında öğrenci kabul eden okulaağırlıklı olarak İtalya’dan öğrenci gelmektedir. Uluslararası öğrenci oranlarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde detaylı olarak bulabilirsiniz.

Derzhavin Institut’u tercih eden bir çok üniversite, konsolosluk, özel şirket ve turizm firması bulunmaktadır. Princeton Üniversitesi (ABD), Arizona Üniversitesi (ABD), Rutgers Üniversitesi (ABD) BatesCollege (ABD) Sevenoaks (İNG) Rusça dil okulu için anlaşma yapan okullar arasındadır. Üniversiteler ile yapılan anlaşmalar ile okul diğer dil okullarından ayrılmaktadır.

Derzhavin Petersburg Dil Okulu Fiyatları

Derzhavin Institut dil okulu ücretleri, güncel indirimler ve Rusya dil okulu fiyatları için ELT şubelerinden ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur

Programlar

St. Petersburg’da yer alan en iyi dil okullarından birisi olan DerzhavinInstitut tüm öğrencilere yönelik kursları vermektedir.

Standart Rusça Dil Kursu
Her sınıfta maksimum 10 kişinin bulunduğu gruplarda Rusça öğrenmek için oldukça önemli bir metod olan iletişimsel yaklaşım metodu kullanılmaktadır. Haftada 20 ders verilmektedir. Bu grupta konuşma, yazma, dinleme ve okuma gibi temel dil becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Kurslarda tamamen okulun öğretmenlerinin hazırladığı kitaplar kullanılmaktadır. Derslere katılan öğretmenlerin ana dili Rusça olup mutlaka 2. ve 3. dilleri de bulunmaktadır. Bu sayede öğrenciler zorlandıkları noktalarda öğreticilerinden yardım alabilmektedirler.

Yoğun Rusça Dil Kursu
Standart Rusça dil kursuna ek olarak haftada 4 saat daha fazla eğitim verilmektedir. Verilen 4 saat ek derste öğrenciler ilgilendikleri alana yönelik eğitim alabilmektedirler.

Birebir Rusça Dil Kursu
Bu kursta öğrenciler ile birebir eğitim planlaması yapılmaktadır. Öğrenciler haftalık ders sayısını, kurs içeriğini ve ders programlarını kendileri oluşturmaktadırlar.

Sınav Hazırlık Kursları
Resmi devlet sınavlarına girmek isteyen öğrencilere yönelik olan bu kurs türünde öğrenciler haftada 20 derslik 4 haftalık standart kursun ardından 3 hafta sınav hazırlığı eğitimi alırlar. Bu aşamada öğrenciler sınavın yapısına ve stratejisine yönelik dil eğitimi alırlar.

Kişiye Özel Staj Kursu
Akademik kariyeri sonrası iş hayatına girmek isteyen ve dil gelişimini buna paralel olarak geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmış bu program sayesinde öğrenciler dil gelişimi sonrasında staj yapabilmektedirler. Okulun anlaşmalı olduğu firmalar bünyesinde gönderilecek cv ler sonrası uygun iş olması halinde verilecek okul kabulü ile başlayan süreç öğrenciye uygun süreli dil eğitimi ve 8 haftaya kadar staj ile devam etmektedir.

Video

Sosyal Etkinlikler

Derzhavin Institut’de Rusça dil eğitimi almaya gelen her yaşta öğrenci için haftalık olarak programlanan sosyal aktivite programlarına katılarak hem dil gelişiminizi sağlayabilir hem de şehir gezilerini grup olarak yaparak sosyalleşme imkanına sahip olabilirsiniz.

Okulun haftalık programlarını genel olarak pazartesi günlerini şehir oryantasyonu ve tanıtımına, Salı günlerini öğrencilerin Rus kültürünü daha iyi tanıyabilecekleri kültürel gezilere, Çarşamba ve Perşembe günlerini şehrin ana manzara noktalarını ziyaret eden gezilere. Cuma günlerini özel turlara, hafta sonlarını ise St. Petersburg çevresindeki bölgelerin gezilerine ayırmaktadır.

Bu sosyal aktivitelerden başlıcaları;

Petersburg Yürüyüş Turu
Genelde şehir oryantasyonu olarak yapılan bu şehir turları her hafta başında tekrarlanmaktadır. Okuldaki öğretmenler eşliğinde gerçekleştirilen turlarda öğrenciler başkentte gezilecek ve görülmesi gereken yerleri, alışveriş yapılacak lokasyonları, bir konumdan diğerine metro otobüs vb seçeneklerle nasıl gidileceğini hızlı bir şekilde öğrenebilmektedirler.

Rus Kültürü Tanıtımları
Öğrenciler bu aktivite grubunda, Rusça Şarkı dersi, Geleneksel Zanaat dersleri, Rus Masa Oyunu dersleri ve Rusça Argo dersleri almaktadır.

Şehir Ana Manzara Gezileri
Müzeler şehri diyebileceğimiz St. Petesrburg’ da bu bölümde genelde müzeler ve katedraller, kanallar ve turistik merkezler gezilmektedir.

Özel Turlar
Tiyatro bale gösterimleri, yemek kursları ve votka müzeleri gibi sosyalleşmenin ön planda olduğu gezilerdir.

Konaklama Seçenkeleri

Okul St. Petersburg’da dil eğitimi almak isteyen öğrencileri için bütçe ve lokasyon olarak en uygun noktalarda konaklama konusunda 4 seçenek sunuyor. Tüm konaklama seçenekleri içinde karşılama hizmetini ücretsiz olarak veriyor. 

Aile Yanı Konaklama
Okulun özenle seçtiği ailelerin yanında konaklamak isteyen öğrenciler hem kültürel gelişimlerini hem de dil gelişimlerini daha iyi sağlayabilmekteler. Aileler okul tarafından titizlikle kontrol edilmekte ve öğrenci memnuniyeti üst düzeyde tutulmaktadır. Ailelerin okul tarafından başka bir dil konuşması istenmemektedir. Fakat öğrenci talebi olursa ana dili farklı bir dil olan aile yanına da yerleştirilmeleri mümkündür. Öğrenciler kendi arkadaşlarıyla gelmeleri durumunda 2 kişilik konaklama da yapabilmektedir. Bu konaklama seçeneğinde okula uzaklık 20 Dk. İle 50 Dk. Arasında olabilmektedir.

Paylaşımlı Daire
Okula oldukça yakın mesafede bulunan bu daireler hem uygun fiyatlı hem de bağımsız yaşamak isteyen öğrenciler için idealdir. Tam donanımlı dairelerde toplamda 7 kişi yaşamaktadır. Bu daireler 2-3-4 odalı olabilmektedir. Okula uzaklıkları maksimum 10 Dk. Yürüyüş mesafesindedir.

Stüdyo Daire
Okula yakın biraz daha lüks ve rahat konaklamak isteyen öğrenciler için yapılmıştır. Paylaşımlı dairelerden tek farkı kendi başınıza kalacak olmanızdır.

Otel Derzhavin
Okula 10 Dk. Yürüyüş mesafesinde bulunan otel, yeni yapılmış ve oldukça donanımlıdır. 3 yıldızlı otelin fiyatlamaları öğrencilere özel indirimlerle sunulmaktadır.

St. Petersburg Şehri

Rusya’nın 2. Büyük şehri olan St. Petersburg için ülkenin kültürel merkezi diyebiliriz. Yaklaşık 5 milyonluk nüfusuyla Baltık denizi kıyısına kurulan şehir bir çok defa Avrupa ve Dünya Turizm ödülleri almıştır. Şehir ayrıca Unesco Dünya mirası listesinde bulunan Neva nehrini bünyesinde barındırmakta olup 42 ada üzerine konumlanarak “Kuzeyin Venedik’i” olarak adlandırılmaktadır.

St. Petersburg turizm açısından oldukça canlı bir şehirdir. Bunu barındırdığı çok sayıda müzeye borçludur. Bu müzelerin Dünya çapında en bilindik olanı Ermitaj Müzesidir. Müze de yaklaşık 3,5 milyon eser bulunmaktadır. Venedik’i andıran kanalları, müzelerinin yanı sıra gece hayatıyla da St. Petersburg şehri görmeye gelen her kesime hitap ediyor.

Turizmin gelişmiş olmasının getirisi olarak şehirde ulaşım ağıda oldukça gelişmiş durumdadır. Neredeyse şehrin tamamını saran bir metro ağı bulunmaktadır. Metroya ek olarak otobüs, tramvay gibi alternatiflerde ulaşım açısından mevcuttur.

Rusça dil eğitimi alırken yeni yerler, yeni kültürler keşfetmek istiyorsanız, turizm anlamında Rusya’nın ve Avrupa’nın en işlek noktalarından birisi olan St. Petersburg tam size göre!

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA