Liden&Denz Dil Okulu

Avrupa’nın en büyük ikinci şehri Moskova’da yer alan Liden&Denz dil okulları, 1992 yılından beri faaliyet göstermekte olup Rusya’nın en eski dil okullarından birisidir. Okulun başkent Moskova’da bulunması hem Rusya’nın tarihi kültürünü tanıma fırsatını hem de şehir de bulunan birçok aktiviteden faydalanmanızı sağlamaktadır. Ayrıca okul Rusya’nın tek IALC (Uluslararası Dil Merkezleri Birliği) üyesidir.

Liden&Denz Moskova dil okulunda toplamda 11 derslik bulunmaktadır. Ayrıca okulun tüm eğitimcileri dilbilimi ana bilim dalında ve Rusça’nın Yabancı dil olarak öğretimi konusunda üniversite diplomalarına sahiptir. Okul Rusça’nın çekim sistemine dayanması ve sabit olmayan bir kelime düzenine dayanması sebebiyle sıradan dil eğitimlerinden farklı olarak “iletişimsel yaklaşım” olarak adlandırdıkları etkili bir sistem kullanmaktadır. Bu sistem sayesinde öğrencilerin dili daha sistematik daha efektif öğrenebilmektedir.

Liden & Denz Moskova Dil Okulu Fiyatları

Liden & Denz dil okullarına kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler, yıl boyunca indirimlerden faydalanabiliyorlar. Rusya dil okulu ücretleri ve güncel Liden & Denz indirimleri için ELT danışmanlarından ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Sunulan Programlar

Rusya’nın en iyi dil okullarından birisi olan Liden & Denz Rusça öğrenmek isteyen tüm öğrenciler için bir çok farklı öğrenme seçeneğini sunmaktadır.  Bu seçenekler;

Standart Rusça Dil Kursları
Her sınıfta Maks. 12 kişinin olduğu gruplarda iletişimsel öğretim sistemi kullanılmaktadır. Gerçek yaşamda kullanılan dil öğrenimi için öğrencilere oldukça yarar sağlayan kurslar haftada 20 ders olarak verilmektedir. Rusça bilmeyen öğrenciler için belirli dönemlerde başlayan kurslar, Rusça temeli olan öğrenciler için ise her hafta pazartesi günü yeni gruplarla başlamaktadır.

Okul yeni başlayan A1-A2 seviyedeki öğrencileri için kendi bünyesinde geliştirdiği “I LOVE RUSSIAN” kitabını hediye etmektedir. Okulda 6 dil seviyesi bulunmakta olup bunlar A1-A2-B1-B2-C1-C2 şeklindedir. Liden & Denz dil okullarında Rusça öğrenmek isteyen öğrencilerin min. 16 yaşında olması gerekmektedir.

Yoğun Rusça Kursu
Standart Rusça kursuna ek olarak hafta da 25 ders Rusça eğitimi verilmektedir. Bu grupta öğrenciler standart kurs öğrencileri ile birlikte sabah kurslarını alır, kalan 5 derslerini ise haftanın en az 2 gününde, en fazla 6 kişinin olduğu mini gruplarda alırlar.

Günlük Rusça Kursu
Hem turistik lokasyonların hem de hiç bitmeyen gece hayatının yaşandığı Moskova’da gün 24 saat boyunca hiç durmadan devam etmektedir. Özellikle gece hayatını sevenler için oluşturulmuş bu kurs öğrencilerine günlük iletişimlerine yetecek kadar eğitim vermektedir. Dersler 15:00  ile 17:50 arasında verilmektedir. Bu sayede öğrenciler hem gündüz Moskova’nın tüm güzelliklerini görme hem de sınırsız gece hayatını yaşama şansı elde etmektedirler.

Karma Rusça Kursu
Standart Rusça dil kursuna ek olarak öğrencilerin özel ihtiyaçlarına göre (mesleki ya da ilgi alanı gibi ) haftalık birebir ders eklenmesini kapsamaktadır. Bu anlamda okulda Kayak Eğitmenleri, Havayolu Personelleri ve Otel Ağırlama ve Karşılama Personelleri için özel eğitimler bulunmaktadır.

Ticari Rusça Kursu
Dünya ticaretine yön veren ülkelerden birisi olan Rusya, özellikle ülkemiz firmaları içinde ticari anlamda önem taşımaktadır. Günlük ticari işleri için Rusça öğrenmek isteyen profesyonellerin tercih edebileceği bir kurs türüdür. Minimum A2 seviye Rusça bilgisi istenmektedir.

Video

Sosyal Etkinlikler

Dil eğitiminin ve yabancı dil öğrenmenin en temel unsurlarından birisi öğrenmek istediğiniz dilin konuşulduğu şehirde yaşamak ve o şehirde sosyalleşmektir. Moskova’nın merkezinde olan Liden & Denz bu anlamda tüm olanakları öğrencilerine sunmaktadır.

Moskova yürüyüş turu
Genelde şehir oryantasyonu olarak yapılan bu şehir turları her hafta başında tekrarlanmaktadır. Okuldaki öğretmenler eşliğinde gerçekleştirilen turlarda öğrenciler başkentte gezilecek ve görülmesi gereken yerleri, alışveriş yapılacak lokasyonları, bir konumdan diğerine metro otobüs vb seçeneklerle nasıl gidileceğini hızlı bir şekilde öğrenebilmektedirler.

The Cathedral of Christ the Saviour+ Old Arbat
103 Metre ile Dünya’nın en uzun Ortodoks Kilisesi olan The Cathedral of Christ the Saviour, Kremlin sarayına oldukça yakın bir mesafededir.

Moskova’nın sembol noktalarından olan Old Abrat, geçmişte Puşkin, Gogol, Tolstoy gibi ünlü isimlerin yaşadığı bir bölgedir. Günümüzde ise çok sayıda kafelerin, sanatçı ve şairlerin ev müzelerinin, sanat ve antika mağazalarının olduğu bir yürüyüş yolu haline gelmiştir.

Matruşka Bebek Boyama Sınıfı
Rus kültürünün sembolü olan Matruşka bebekleri kendinizin tasarlayabileceği bir aktivite programıdır.

Soğuk Savaş Müzesi
ABD ve SSCB’nin nükleer çatışması ile ilgili tarihi bir geziye katılacaksınız.

  • Moskova Zafer Geçidi
  • Konuşma Grupları

Konaklama Seçenekleri

Okul Moskova’da dil eğitimi almak isteyen öğrencileri için bütçe ve lokasyon olarak en uygun noktalarda konaklama konusunda 3 seçenek sunuyor. Tüm konaklama seçenekleri içinde karşılama hizmetini ücretsiz olarak veriyor. 

Aile Yanı
Okul tarafından özenle seçilen, öncelikle güven ve rahatlık unsurlarının göz önünde bulundurulduğu aileler öğrencilere Rus kültürünü yaşatma ve dil gelişimlerine katkıda bulunmaktadırlar. Öğrenciler dilerlerse tek kişilik oda da kalıp diledikleri takdirde 2 kişilik odada da kalabilmektedirler.

Paylaşımlı Daire
Liden & Denz dil okuluna yürüme mesafesinde ve metro ağına oldukça yakın noktalarda bulunan paylaşımlı daireler okulu tercih eden diğer öğrenciler ile birlikte kullanılmaktadır. Wi-fi dan tam donanımlı mutfaklara kadar tüm olanakların bulunduğu daireler okuldaki öğrenciler ile sosyalleşme şansınızı artıracaktır.

Otel Seçenekleri
Liden & Denz Rusça dil okulları öğrencileri için otel seçeneklerini belirlemiş durumda. Belirlenen otellerden öğrenciler için uygun fiyatlı seçenekler yaratılabilmektedir.

Moskova Şehri

Dünya’nın en eski medeniyetlerinden birisi olan Rusya’nın başkenti Moskova, tarihi, kültürel etkinlikleri, kurulduğu iki büyük nehrin ortasındaki doğasıyla şehri görmeye gelen her kesime hitap etmektedir. Rusya’nın en büyük şehri olan Moskova’nın nüfusu yaklaşık 11 milyondur. Nüfusu itibariyle Avrupa’nın İstanbul’dan sonra en büyük 2. şehridir.

Adını içinden geçen nehirden alan şehir, Avrupa’nın en yüksek Dünya’nın 4. Yüksek binası olan Ostankino kulesi, Aziz Vasil Katedrali,Kızıl Meydan, Kremlin gibi bir çok tarihi noktaya Dünya’nın en geniş 18. Kentsel alanına sahip olması sebebiyle birbirinden güzel gezilecek alanlara ve belki de yine tüm Dünya’nın en iyi gece hayatına sahiptir.

Oldukça gelişmiş metro ağına sahip olan Moskova’da şehrin her noktasına metro ile ulaşma imkanınız bulunmaktadır.

Rusça dil eğitimine gelen öğrenciler için oldukça iyi bir seçenek olan Moskova’da halkın turizm nedeniyle İngilizce konuşma eğilimi olması da artı bir avantaj olarak göze çarpmaktadır.

Eğer gezmeye, tarihe ilgi duyuyorsanız, mimari yapılara merakınız var ve eğlenmek de istiyorsanız Moskova’da dil eğitimi almak tam size göre.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA