Atlas Language School Malta

2003 yılında kurulan Atlas Language School, Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için kaliteli dil okulları arasında önemli seçeneklerden biridir. Butik bir dil okulu olmasına rağmen her yıl onlarca ülkeden gelen binlerce öğrenciye dil eğitimi veren Atlas Language School, ilkeli ve kaliteli eğitim anlayışı ile ön plana çıkmaktadır. Her öğrencisine en üst düzeyde dil eğitimi vermeyi amaçlayan okul sosyal aktivite ve etkinlikleri ile de bu eğitimi pekiştirmektedir.

İrlanda’daki başarılarının ardından 2018 yılında Malta’daki şubesini açan Atlas Dil Okulu, yurtdışında dil eğitimi almak için Malta’yı tercih eden öğrenciler arasında popüler seçeneklerden biridir. Yüksek tavanlı, ferah, son teknoloji ile donatılmış ve klimalı sınıflarda öğrencilerine hizmet veren Atlas Malta Dil Okulu Malta’da Pembroke bölgesinde, plaja birkaç dakikalık yürüme mesafesinde ve ünlü Grand Canal yakınında konumlanmıştır. Okul binasında 15 öğrenci kapasiteli 12 adet sınıf bulunmaktadır. İngilizce eğitimi için Atlas Malta dil okulunu tercih eden öğrenciler ayrıca okulun kütüphane, dinlenme alanı ve çalışma odası gibi imkanlarından da yararlanmaktadırlar.

ATLAS LANGUAGE SCHOOL MALTA DİL OKULU FİYATLARI

Kaliteli ve nitelikli eğitiminin yanı sıra uygun fiyatları ile de Malta dil okulları arasında ön plana çıkan Atlas Malta dil okulu yıl boyunca çeşitli promosyonlar ve indirimler oluşturmaktadır. Aşağıda okulun eğitim ve konaklama ücretleri dahil edilerek hazırlanmış güncel fiyat listesini bulabilirsiniz. Malta’da dil okulu tercih edecek öğrencilerimiz için yıl boyunca devam eden indirimler ve promosyonlu fiyatlar hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın!

SUNULAN PROGRAMLAR

General English Fluency

Atlas Malta dil okulunun en çok tercih edilen programlarında biri olan General English Fluency programında öğrencilerin okuma, yazma, konuşma ve dinleme yetkinliklerini geliştirmeye yönelik eğitimler verilmektedir. 16 yaşın üzerinde olan tüm öğrencilerin katılabileceği programa aynı zamanda tüm seviyedeki öğrenciler kabul edilmektedirler. General English Fluency programı 15 öğrenci kapasiteli, tam donanımlı sınıflarda haftada 20 ders olarak düzenlenmektedir.

General English Fluency Plus

Malta’da dil eğitimi almak isteyen ancak dil eğitimi için fazla vakit ayıramayan öğrenciler için düzenlenmiş olan General English Fluency Plus programı, öğrencilerin okuma, yazma, konuşma ve dinleme yetkinliklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Her seviyeden öğrencilerin kabul edildiği programın başlangıç tarihleri esnektir. 20 ders genel İngilizce derslerine küçük gruplar halinde 6 ders yoğun İngilizce eğitimi de eklenmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Atlas Malta dil okulu yurtdışında dil eğitimi için Malta’ya gelen öğrencilerine kaliteli eğitiminin yanı sıra aktivite ve etkinlik ekibi tarafından yıl boyunca düzenlenen gezi ve tur programları düzenlemekte ve öğrencilerinin Malta’nın sahip olduğu tüm kültür ve eğlence aktivitelerinden yararlanmalarını sağlamaktadırlar. İngilizce öğrenmenin en pratik yollarından biri öğrenilen dili olabildiğince kullanmaktır. Atlas Language School Malta dil okulu, öğrencilerine yeni arkadaş edinebilecekleri, yeni kültürler öğrenirken kendi kültürlerini de tanıtabilecekleri ve aynı zamanda da okulda öğrendikleri İngilizceyi sosyal ortamda kullanabilecekleri çeşitli aktiviteler oluşturmaktadır. Atlas Malta yetkilileri tarafından düzenlenen ve her hafta yenilenen etkinlik programlarına okul içerisindeki aktivite biriminden ve okulun internet sitesinden ulaşmak mümkündür.

KONAKLAMA

Malta’da dil eğitimi almak için Atlas Malta dil okulunu seçen öğrenciler St. Julians şehrinde aile yanı, öğrenci rezidansı ve paylaşımlı öğrenci evi olmak üzere 3 çeşit konaklama seçeneğine sahip olmaktadırlar.

Aile Yanı Konaklama

Dil eğitimi alırken Malta’lı bir aile yanında kalmak isteyen öğrenciler hem ülke kültürünü çok yakından tanıma hem de dil pratiği yapma fırsatı yakalıyorlar. Bu tür konaklama hizmeti veren ailelerin her biri okul tarafından titiz bir şekilde seçilmekte ve böylece öğrencilerin güvenlik, hijyen, sağlık ve konfor gibi konularda herhangi bir problem yaşamasının önüne geçilmektedir.

Öğrenci Rezidansı

Okul binasına yalnızca 25 dakikalık yürüyüş mesafesinde yer alan öğrenci rezidansları, Malta’da dil eğitimi alan öğrenciler tarafından oldukça tercih edilen bir konaklama seçeneğidir. Oldukça güzel bir bölgede, 4 yatak odası ve 4 banyodan oluşan yapısı ile öğrencilere hizmet veren rezidanslarda ayrıca geniş ve açık bir yüzme havuzu, mutfak ve öğrencilerin vakit geçirebileceği ortak bir alana da sahiptir. Öğrenci rezidansı Atlas personeli tarafından işletilmekte ve yönetilmektedir.

Öğrenci Evi

Atlas Malta dil okulu tarafından sunulan öğrenci evlerinin birçoğu okula yürüme mesafesinde yer almaktadır. Modern eşyalar ile düzenlenen öğrenci evlerinde tek kişilik ya da çift kişilik oda seçenekleri mevcuttur.

ST. JULIANS ŞEHRİ

Bir takımada ülkesi olan Malta, Akdeniz’in ortasında, Avrupa ve Afrika kıtalarının arasında yer alan konumu ile yüzyıllar boyunca birçok kültür ve uygarlık tarafından istenilen bir bölge haline gelmiştir. Uzun yıllar boyunca İngilizlerin egemenliği altında kalmış olan Malta, 1964 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Uzun yıllar boyunca adada söz sahibi olan İngiltere, kendi kültürünü Malta’ya yayma konusunda başarılı olmuştur. İngiliz Milletler Topluluğu’na üye olan Malta’nın resmi dili İngilizcedir ve trafik tıpkı İngiltere’de olduğu gibi sol şeritten akmaktadır. Malta ayrıca 2004 yılından beri Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir ve Schengen Vizesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Tüm bu özellikleri ile turistler için de popüler noktalardan biri olan Malta’nın en güzel ve eğlenceli şehirlerinden biri St. Julians, başkent Valetta’nın kuzeyinde yer almaktadır. Özellikle oteller, restoranlar, alışveriş merkezleri ve gece kulüplerinin yoğun olarak bulunduğu Paceville bölgesi şehrin en popüler noktasıdır.

Malta’da mutlaka görülmesi gereken yerler; National Museum of Archaeology, National Museum of Fine Arts, War Museum, The Palace Armoury, Ghar Dalam Cave & Museum, Tarxien Temples, Hagar Qim & Mnajdra Temples, Maritime Museum (Ex-Naval Bakery), Inquisitor’s Palace, Hal Saflieni Hypogeum, National Museum of Natural History, History Museum of Roman Antiquities, St. Paul’s Catacombs şeklinde sıralanabilir. Türkiye ile arasında 1 saatlik zaman dilimi farkı bulunan Malta’ya Türk Hava Yolları ve benzeri havayolu şirketleri ile ulaşım sağlanabilmektedir. Yaklaşık 2 saat 15 dakika süren uçak yolculuğunun fiyatı gidilecek olan döneme göre değişiklik göstermektedir. 2019 yılında yapılan sayıma göre Malta’nın nüfusu 493.559 kişi olurken, Atlas Dil Okulu’nun bulunduğu St. Julians şehrinin nüfusu 13.792 olarak belirlenmiştir. Oldukça ılıman bir iklime sahip olan Malta’da kış aylarında bile denize girmek mümkündür. Sıcak ve kuru geçen yaz aylarının ortalama sıcaklığı 22 derece iken, ılıman bir şekilde geçen kış aylarının ortalama sıcaklığı 12 derecedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA