GENEL BİLGİLER

Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin okul seçimi yaparken dikkat edecekleri en önemli nokta okulun iyi kalitede olmasıdır. Linguatime dil okulu akredite olmuş bir okuldur. 20 yılı aşkın bir süredir hizmet vermektedir.Modern bir okul olan Linguatime Malta Sliema şehrinde yer almaktadır.
Sınıflar en son teknoloji ile donatılmış olup interaktif beyaz tahtalarla hizmet vermektedir.Linguatime ayrıca çevreye oldukça duyarlı bir okuldur. Az elektrik tüketen asansörler, enerji korunmasına yönelik klimalar ve sensörlü lambalar ile çevreye de katkı sağlamaktadır.
Okul geçen yıllarda 40’tan fazla ülkeden gelen öğrenciye ev sahipliği yapmıştır.Okullarda ücretsiz wi-fi erişimi bulunmaktadır. Okulun yönetim kadrosu ve öğretmenleri oldukça donanımlı ve sıcakkanlı insanlardır. Kendilerini Malta’daki aileniz olarak görmeniz için ellerinden geleni yaparlar. Derslerin %80’inden fazlasına devam eden öğrencilere sertifika sunmaktadır.
Linguatime Elt Council tarafından yerel olarak akredite edilmiş olup Hükümet makamları tarafından lisanslanmıştır.
Okulda eğitim alan öğrencilerin bir başka öğrenciye okulu tavsiye etme oranı %97’dir ve bu çok ciddi bir memnuniyet oranı demektir.
Sınıflar ortalama olarak 14 kişiden oluşmaktadır.Öğrencinin dil eğitimi aldığı program türüne göre ders süreleri değişmektedir.Ortalama olarak her ders 45 dakikadır.

LINGUATİME MALTA FİYATLARI

Linguatime dil okulları Sliema şehrinde hizmet veren ve yıl boyunca öğrencilere uygun maliyetlerle dil eğitimleri sunan bir okuldur. Tek bir binada ve deniz kenarında hizmet veren bu okul Malta’da her bütçeye uygun fiyatlarla avantajlı paketler sunmaktadır. Öğrencilere konaklama ve eğitimi bit bütün halinde veren bu okul , ders materyelleri ve havaalanı karşılamasını hediye olarak vermektedir. Yıl boyu sunulan bu programlar Türk öğrencilerine özel olup , dileyen öğrenciler erken kayıt avantajlarından faydalanabilirler.

Malta dil okulu fiyatları ve güncel Linguatime indirimleri için ELT danışmanlarından ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Okul Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere kendi taleplerine uygun olarak farklı seçenekler sunmaktadır. Her seviyeden öğrencinin katılım yapabileceği programlar olduğu gibi özel becerilere yönelik yabancı dil programları ise öğrencilerin belirli seviyelerde İngilizce yeterliliği olmasını isterler. Okulun programları hakkında detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz ;

Genel İngilizce Programları

Genel İngilizce programları yetişkinlere özel olarak öğrencileri günlük yaşama hazırlayan bir programdır. Bu program dört temel beceri üzerine yoğunlaşmıştır ; Konuşma , dinleme , okuma ve yazmadır.Öğrencilerin taleplerine göre genel ya da yoğun olarak ders saati seçimleri sunarlar.Bu program aynı zamanda grammer , telaffuz , faydalı dil teknikleri ve kelime dağarcığına yönelik çalışmalarla öğrencilere çok detaylı bir İngilizce dil eğitimi sunmaktadır.

İş İngilizcesi

İş İngilizcesi programları zaten halihazırda dil yeterliliği bulunan kişileri iş hayatına hazırlayan bir programdır.İletişim becerilerini geliştirmek temel hedef olarak alınan bu program , bireyleri iş dünyasının ince noktalarıyla buluşturmaktadır.
Bu kurs türü öğrencilerin iş hayatı ihtiyaçlarına göre hazırlanmıştır. İlk derste kapsamlı bir ihtiyaç analizi yapılır ve işle ilgili çeşitli konu ve işlevlerin en iyi şekilde nasıl öğrenileceğine dair bir plan hazırlanır.
Toplantılar ve sunumlar hazırlama , e-posta yazımları veya çeşitli iş konuları üzerine tartışma fırsatı veren bu program tüm öğrenciler için verimli olacaktır. Cv hazırlama, telefon becerileri gelişimi ve iş yazışmaları üzerine dersler içerir.

Sınav Hazırlık Kursları

İngilizce konuşulan bir ülkede yaşamak, çalışmak veya okumak isteyen öğrencilerin İngilizce dil yeterliliklerini kanıtlamaları gerekmektedir. Bu okulda , Uluslararası bir Sınav Hazırlık kursuna kayıt yaptırarak dil eğitimi alabilirsiniz. Cambridge , IELTS, TOEIC veya TOEFL sınavlarına hazırlık, FCE & CAE sınavları için öğrencinin okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerini geliştiren bir programdır. Tüm sınav hazırlık kursları yıl boyu mevcuttur. Minimum kurs süresi 8 haftadır, ancak bu öğrencinin İngilizce seviyesine de bağlı olarak değişmektedir.

Özel Ders

Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Linguatime tarafından sunulan özel ders seçeneğini de değerlendirebilirler. Birebir kurslar yüksek nitelikli İngilizce öğretmenleri tarafından verilmektedir ve bireysel ihtiyaçlara göre özel olarak hazırlanmaktadır. Bu programda dil eğitimi alırken öğretmenlerle birlikte ihtiyaçlarınız için hazırlanmış özel bir program üzerinde yoğunlaşacaksınız.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Linguatime dil okulları sosyal aktivitelere oldukça önem veren bir dil okuludur. Maltada’da dil eğitimi alan öğrencilerine özel olarak her hafta aktivite programları sunar ve öğrenciler okulun panosunda yapılacak olan akitivitleri bulabilirler.
Malta’nın tarihini anlatan 3D film gösterimi , Malta şehir turu gibi aktivitelerin haricinde Malta dışı aktiviteler de vardır. Bunlardan bir tanesi Sicilya turudur. Sicilya Malta’ya 90 dakikalık bir feribot mesafesindedir.Tüm gün süren bu geziye dileyen Linguatime Malta dil okulu öğrencileri katılım sağlayabilir. Ayrıca tarihi Mdina şehrine geziler , Gozo adası turu , film geceleri , Comino adası turu ve dünyaca popüler bir alan olan St Peter’s Pool gezisi gibi onlarca aktivite seçeneği bulunmaktadır. Üstelik olduğundan daha düşük maliyetler ile bu aktivitelere katılabilirsiniz. Linguatime dil okulu öğrencilerine yönelik harika bir fırsattır. Malta’da dil eğitimi almanın yanında günlük hayatta pratik yapabilmeniz için mükemmel bir opsiyondur.

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Aile Yanı Konaklama

Malta dil kursuna devam ederken aynı zamanda sürekli olarak pratik yapmak isteyen öğrenciler genellikle aile yanında konaklama seçeneğini tercih ederler. Malta’lı bir aile ya da ana dili İngilizce olan bir aile ile birlikte yaşamak, onların kültürünü yakından yaşamak ve deneyimlemek isteyen tüm dil eğitimi öğrencileri aile yanı konaklaması tercih etmelidir.
Aile yanında konaklamaya kahvaltı ve akşam yemeği dahildir. Aile yanı konaklamalar Sliema şehrinde yer almaktadır. Okul ev sahibi aileleri düzenli olarak takip eder ve ziyaret eder.Kısacası aileler denetlenen ailelerdir.Aile yanı konaklamalar tek kişi ya da paylaşımlı olarak dil eğitimi öğrencilerine sunulur.

Paylaşımlı Daire

Malta’da İngilizce dil eğitimi alan öğrenciler arasında popüler bir seçim olan paylaşımlı daire seçenekleri öğrecilere bağımsız yaşama ve kendini evinde gibi hissetme imkanı sunacaktır.
Malta’da paylaşımlı dairelerde yaşamanın oldukça fazla avantajı olduğunu bilmeniz gerekir. Dünyanın dört bir yanından dil eğitimi almaya gelen insanlarla tanışırken onların kültürlerini de deneyimleme fırsatı bulabilirsiniz. Farklı ülkelerden gelen öğrencilerin yaşam tarzları hakkında bilgi edinmek için en ideal yerlendendir.
Konaklamalarda size sunulan ortak mutfakta kendi yemeğinizi yapabileceğiniz gibi , mutfakta bulunan dolaplarda yiyeceklerinizi saklayabilir böylece haftalık alışverişinizi yaparak evinizde kahvaltı yapma imkanı bulabilirsiniz. Malta’da dil eğitimi alan öğrencilerin çoğu bu yolu seçmekte ve yaşam maliyetlerini düşürmektedir.Özellikle paylaşımlı odalarda kalan öğrenciler konaklamaya daha az öderler , kişi sayısı ne kadar fazla olursa dil okulu fiyatları bir o kadar daha düşük olacaktır.Ancak dileyen öğrenciler tek kişilik odalarda da konaklayabilirler.

Otel Konaklaması

Sliema şehri ve St Julians şehri çevresinde konforlu ve kaliteli konaklama seçeneği arıyorsanız Linguatime dil okulları bunu size sunacaktır. Deniz kenarında yer alan otellerin çoğu Akdeniz manzarasına sahiptir ve tüm konaklamalar okula yürüme mesafesindedir.
Linguatime aşağıdaki 4 farklı otelde konaklama imkanı sunmaktadır.

Plaza Otel
Linguatime dil okullarına ortalama 2-3 dakika yürüme mesafesinde bulunan Plaza Hotel, okulun hemen yanındadır.3 yıldızlı bir oteldir.

Plevna Otel
Alışveriş merkezine ve çok sayıda mağaza, restoran ve kafeye ortalama 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Hareketli bir bölgede olmak isteyenler için idealdir. 3 yıldızlı bir oteldir.

The Malta Marriott Hotel&Spa
Linguatime Okulu’na sadece 10 dakika uzaklıkta yer almaktadır.5 yıldızlı ve oldukça konforlu bir oteldir.

Preluna Hotel
Bu otel okula 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Mükemmel bir konuma sahiptir .4 yıldızlı bir oteldir.

SLIEMA ŞEHRİ

Linguatime, Malta’nın en popüler şehirlerinden biri olan Sliema’da yer almaktadır.Okul binası denizin tam karşısındadır. Sliema şehri ile St Julians arası uzanan yol hemen yanınızda olup, birinci sınıf bir konumda yer almaktadır. Mağazalar, restoranlar, kafeler de dahil olmak üzere yakınınızda ihtiyacınız olan her şey mevcut ve yürüme mesafesindedir. Sliema şehri diğer şehirler ile bağlantılıdır ve toplu taşıma araçları çok sıktır. Maltanın başkenti olan Valletta’ya ve havaalanına arabayla 20 dakikada , otobüsle ise 40 dakikada ulaşabilirsiniz.
Ülkenin en popüler adalarına yani Gozo ve Comino adalarına hergün turlar Sliema’dan düzenlenir Sliema şehri Akdeniz adasını keşfetmek için bir üs olarak seçilmiştir. Keşfetmeye değer çok fazla yer vardır.
Sliema şehri Malta’da dil eğitimi alan öğrencilerin büyük çoğunluğunun yer aldığı bir şehirdir.Çünkü bu şehirde dil okulu seçenekleri oldukça fazladır.Sliema şehri hem Malta’da dil eğitimi alan öğrencileri hem de turistleri ağırlar.Biraz daha sakinlik arayan bireylerin tercih ettiği bir şehirdir.

ULUSLAR ARASI ÖĞRENCİ ORANI

Linguatime dil okulları hemen hemen her milletten öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.Öğrenci dağılımları ise ülke bazında ; İtalya , Rusya , Fransa , Kore , Almanya , Türkiye , İspanya , Japonya ve Colombia’dır. 18-24 yaş arası öğrenci oranı % 36 , 25-34 yaş arası öğrenci oranı %34 , 35-44 yaş arası öğrenci oranı %15 ve 45 yaş üzeri öğrenci oranı %15’dir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank