Bilgi İste

Neden Malta’da İngilizce ve Malta Dil Okulları?

Neden Malta’da İngilizce ve Malta Dil Okulları?

Malta dil okulları, İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği lokasyonlar arasında ön sıralarda yer almaktadır. Türk öğrenciler için Malta’da dil eğitimini çekici kılan birçok sebep bulunmaktadır. Malta’da dil eğitiminin avantajlarını sizin için derledik.

Malta Dil Okulu Fiyatları Oldukça Ekonomik

Malta, diğer ülkelerle kıyaslandığında hem yaşam giderleri hem de dil okulu ücretleri bakımından oldukça avantajlıdır.

Yaz döneminde kısa süreli eğitim almak isteyen öğrencilerin yanı sıra, Eylül ayından itibaren uzun dönemli eğitim almak isteyen öğrenci sayısı oldukça fazla. Okullar, Eylül-Ekim ayından itibaren konaklama dahil eğitim paketlerini oldukça ekonomik fiyatlarla sunarlar. Dil eğitimi fiyatları ve yaşam giderleri İngiltere, Amerika, Kanada gibi ülkelere oranla son derece ekonomik.

Her İhtiyaca Yönelik Çok Sayıda Seçenek

Ülkede bulunan en önemli dil okulları EC, ESE, SPRACHCAFFE, LINGUATIME, LAL, CHAMBER COLLEGE ve CLUBCLASS. Bu okullarda eğitim almak için Malta’yı tercih eden öğrenciler Genel ve Yoğun İngilizce, TOEFL ya da IELTS sınav hazırlık, Akademik İngilizce gibi farklı eğitim programlarını tercih edebilir.

Uygun İklim, Unutulmaz Tatil Fırsatı

Ülke tipik Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Malta, uygun iklimi nedeniyle yılın her döneminde tercih edilebilir. Malta dil okulları, yaz aylarında tatil ve dil eğitimini birleştirmek isteyen öğrenciler için en güzel seçeneklerden biridir. Malta adası, su sporları ve dalış gibi etkinliklere ilgi duyan öğrenciler için ise eşsiz bir seçenektir.

Farklı Kültürlerle Tanışın

İspanya, İtalya gibi ülkelere yakın olması nedeniyle Avrupa’dan gelen öğrenci sayısı oldukça yüksektir. Bu da farklı kültürlerden gelen öğrencilerle aynı ortamda bulunma ve dil pratiği yapma şansı tanır.

Malta,1964 yılında İngiltere’ye karşı bağımsızlığı kazanan bir ülke olduğu için ülkede İngiliz etkileri hala devam etmektedir. Yaşam tarzı, eğitim yapısı ve bir çok açıdan İngiltere izlerini taşımaktadır. Bu yönüyle bir anlamda küçük İngiltere denilebilir Malta için. Yıllarca İngiliz hakimiyetinde kaldığı için trafik soldan akmaktadır mesela, bu yönüyle size direk İngiltere’yi anımsatır.

Türkiye’ye Yakınlık

Malta’yı öğrenciler için çekici kılan diğer bir artısı ise Türkiye’ye olan yakınlığıdır. İstanbul’dan direk uçuşlarla yalnızca iki saate Malta’ya gidebilirsiniz. Üstelik bilet fiyatları gidiş dönüş 250-350 Euro civarındadır.

Kolay Vize ile Avrupa’yı Gezme İmkanı

Malta vize konusunda da oldukça rahat bir ülkedir. İngilizce konuşulan diğer ülkelere kıyasla Malta vizesi çok daha kısa sürede sonuçlanmaktadır. 12 haftaya kadar dil eğitimi alacak öğrencilerin vizeye başvurma zorunlulukları bulunmuyor. Aynı zamanda Malta’dan diğer Avrupa ülkelerine de rahat geçiş yapabilirsiniz. Özellikle uzun dönem dil eğitimi almayı planlayan öğrenciler İspanya, İtalya gibi ülkeleri mutlaka ziyaret etmeli.

Farklı Konaklama Seçenekleri

Okullar aynı zamanda öğrencilere oldukça geniş konaklama seçenekleri sunmaktadır. Malta aynı zamanda bir turizm ülkesi olması sebebiyle ülkede çok sayıda otel ve pansiyon mevcuttur. Dil okulları öğrencilere aile yanı, yurt ve paylaşımlı oda konaklama seçenekleri sunmaktadır. Özellikle aile yanı konaklama ve yurtlar öğrenciler tarafından en fazla tercih edilen seçeneklerdir.

Malta’da dil okullarının oldukça büyük bir bölümü ise St Julian’s şehrinde bulunmaktadır. Sliema ve Gzira’da da dil okulları mevcuttur. St Julians’taki dil okullarının bazıları;