GENEL BİLGİLER

ELA Malta dil okulları 1988 yılında kurulmuştur. Butik bir dil okul olarak hizmet vermektedir. Eski adı Chamber College olan okul şuan English Language Academy ismi ile anılmaktadır. Öğrencilerini ailelerinden bir parça gibi görürler ve fazlasıyla ilgilenirler. 30 yıldır Malta’da dil eğitimi alan öğrenciler için en iyi eğitimi vermek için uğraşmaktadırlar. ELA dil okulu FELTOM üyesidir. Ayrıca Malta Üniversite’sinin resmi temsilcisidir.

Okulda klimalı sınıflar, öğrencilerin bilgi alabileceği bir resepsiyon, ders aralarında vakit geçirebilecekleri bir kantin ve çalışma alanı bulunmaktadır. Ücretsiz internet erişiminden de faydalanabilirler. Son teknolojiler kullanılan bu okulda sınıflar tam donanımlıdır. Okul resmi tatillerin haricinde haftanın 5 günü hizmet vermektedir.

Okul Gzira şehrinde yer almaktadır. Sliema şehrine ise yürüme mesafesindedir. Gzira şehri Msida ve Sliema şehrileri arasında yer almaktadır. Plaja, restoranlara, mağazalara ve Malta Üniversitesi’ne çok yakındır.30 farklı ülkeden gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Okula kayıt yaptıran öğrencilerin en büyük avantajları Malta’da dil eğitimi almanın yanı sıra bir de Malta Üniversitesi’nin yüzme havuzunu , spor salonunu ve futbol sahasını kullanabilmeleridir.

FİYAT TABLOSU

ELA Malta dil okulları Gzira şehrinde hizmet veren ve yıl boyunca öğrencilere uygun maliyetlerle dil eğitimleri sunan bir okuldur. Bilindiği gibi özellikle yaz dönemlerinde öğrenciler Malta’da dil eğitimi almayı daha çok tercih ederler ancak diğer dönemlere göre daha yüksek maliyetler olacaktır. Ancak ELA Malta dil okulları öğrencilere özel yaz dönemi dahil çok avantajlı fiyatlarla hizmet verir. Yıl boyu sunulan bu programlar Türk öğrencilerine özel olup , eğitim ve konaklama bir paket halindedir.

 

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce Kursları

Genel İngilizce kurslarının amacı öğrencilerin İngilizce iletişim becerilerini geliştirmektir. İngilizce dilini günlük hayatta kullanmak için öğrencilere dinleme, okuma, yazma ve konuşma ağırlıklı dersler sunmaktadır. Malta’da bu dil kursunu seçen öğrenciler sabah veya öğleden sonra ders alma seçeneğine sahiptir. Bunlardan dilediğini seçebilirler. Genel İngilizce programı dil eğitimi almak isteyen tüm seviyedeki öğrenciler için uygundur ve yıl boyunca sunulmaktadır.20 , 30 ve 40 ders olarak eğitim alabilirler.

Sınav Hazırlık Kursları

Hızla gelişen ve büyüyen bu dünyada öğrencilerin diğer öğrencilerden 1 adım önde olmaları ve dünya çapındaki üniversitelere dil yeterliliklerini sunabilmeleri için gereken bazı sınavlar vardır. Ela Malta öğrencilere özel bazı sınavların eğitimini sunmakla birlikte aynı zamanda test merkezidir. Şuanda TOEFL sınav merkezi olan bu okul aynı zamanda IELTS hazırlık , Cambridge Hazırlık ve BEC & TOEIC Hazırlık kurslarının eğitimini vermektedir. Bu kurslara katılmak isteyen öğrencilerin dil yeterlilikleri minimum B1 düzeyinde olmak zorundadır.

İş İngilizcesi Kursları

Mevcutta minimum B1 düzeyinde dil yeterliliği olan öğrenciler kendilerini iş hayatına hazırlamak istediklerinde ELA dil okullarının sunduğu Malta’da iş İngilizcesi kurslarına katılım sağlayabilirler. Bu programın amacı bireylere Cv hazırlama teknikleri , müzakereler ve telefon görüşmeleri , iş dünyasına ait terimler ve sunum hazırlama becerileri gibi konularda kapsamlı bir eğitim sunmaktadır. İsteyen öğrencilere Malta’da özel iş İngilizcesi kursu da sunmaktadır.

Diğer Kurslar

Yukarıdaki kursların dışında okulun Malta’da yaz okulu almak isteyen öğrencilere sunduğu Junior kursları, Senior Kursları, Genç Programları ve bunlara ek olarak Teacher Training gibi öğretmenlere yönelik kursları bulunmaktadır. Yaz okulu programları 4 ile 17 yaş arası öğrencilere uygun olup yaş gruplarına göre alt dallara ayrılmıştır. Örneğin 4-12 yaş grubu Junior öğrencileri olarak adlandırılmaktadır ve bu yaş aralığına uygun program sunmaktadır. Bu kurslara her seviyeden öğrenci katılım sağlayabilir. Teacher Training kursu ise İngilizcenin 2. Dil olarak sunulduğu ülkeler için geçerli olup, yılın belli dönemlerinde kurs vardır. 

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

ELA dil okullarının her yaşa ve zevke hitap edebilecek oldukça geniş bir aktivite programı bulunmaktadır. Öğrenciler için düzenlenen kültürel geziler, şarap tadımı, su sporları, spor aktiviteleri, at binme, sinema geceleri gibi çok fazla sayıda aktivitesi bulunmaktadır. Her hafta okulun aktivite programı yenilenmektedir.

Malta’nın en popüler adalarına geziler de okul tarafından sunulmaktadır. En popüler noktalarından bir tanesi olan Gozo adası ve Blue Lagoon için belli aralıklarla aktiviteler düzenlenmektedir. Uygun bütçelerle öğrencilerin katılması için imkan sunulur.

Mdina tarihi şehrine geziler düzenlenir, balıkçı köyleri ya da şehir yürüyüşleri de öğrencilerin Malta’yı doyasıya yaşamaları için sunulmaktadır. Malta’da dil eğitimi alan öğrenciler sadece dil eğitimi almakla kalmayacak aynı zamanda bulundukları ada ülkesinin her noktasını keşfedebileceklerdir. Ayrıca sınıf ya da okul arkadaşlarınız ile sosyalleşme imkanına da sahip olacaksınız. Dil pratiği yapmanın en iyi yollarından biri budur.

KONAKLAMA

ELA dil okulları öğrencilere çok fazla sayıda konaklama seçeneği sunmaktadır.

Apart Konaklama

Okulun sunduğu konaklamalardan bir tanesi paylaşımlı ortak dairedir. Dairelerden birinde kalan öğrencilerin en büyük avantajı farklı ülkelerden gelen kişilerle tanışma fırsatı ve onların kültürlerini yaşama şansıdır. Park Lane apartments ELA Malta’nın sunduğu konaklamalarından bir tanesidir. Okula 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. High Rise apartments diğer bir konaklama türüdür ve okula 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Son apart seçeneği ise Coventry Court apartments’dır. Öğrencilere konforlu bir konaklama sunmak için donatılmıştır ve yine okula 5 dakika yürüme mesafesindedir.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklaması için ev ayarlayan mükemmel bir ekip vardır ve bu ekip öğrenciler için temiz, konforlu, sıcakkanlı aileler bulmak için ellerinden geleni yaparlar.İngilizce konuşulan bir evde konaklayan öğrenciler okulda aldıkları eğitimlerin ardından ailelerle pratik yapma şansı yakalayacaklardır. Tüm aileler Malta Turizm Otoritesi tarafından lisanslanmıştır. Kahvaltı ve akşam yemekleri de aileler tarafından öğrencilere sunulur. Böylece öğrenciler Malta’nın yöresel yemeklerini de tatmış olacaklardır.

Otel Konaklaması

Okulun sunduğu opsiyonlardan bir tanesi 3 yıldızlı otel konaklamasıdır. Oldukça popüler olan ve Malta’nın alışveriş ve yemek noktası olarak tanınan Sliema’ya 10 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Diğer bir seçenek yakın zamanda yenilenmiş olan diğer bir oteldir. Sliema’da yer olan bu otel okula sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır.

GZIRA ŞEHRİ

Gzira şehri Malta’da yer alan popüler şehirlerden bir tanesidir. Malta’nın kuzeydoğu kıyısında yer alan bu şehrin ortalama 11.600 civarında nüfusu bulunmaktadır. Maltaca’da ada kelimesi anlamına gelmektedir.

Gzira şehri muhteşem bir manzaraya sahiptir ve Valetta kentini izlemenize olanak tanır. Gzira şehri kesinlikle Malta’ya giden öğrencilerin tercih etmeleri gereken bir şehirdir. Gzira pek çok kafe ve bara ev sahipliği yapmaktadır. Bu şehirde yaşayan insanların futbola oldukça merakı bulunmaktadır.

Gzira şehrinde Malta üniversitesinin olması da öğrencilerin yoğunlukta olmasını sağlar.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA