GENEL BİLGİLER

VGC International College, Kanada’nın batı yakasında, British Columbia eyaletinin en büyük, Kanada’nın ise 3. en büyük şehri olan Vancouver’da kurulmuş bir dil okuludur. 2006 yılında dil okulu olarak açılan VGC, 2016 yılında ismini değiştirerek VGC International College halini almıştır. Yeni ismiyle birlikte iki ayrı alanda eğitim vermeye başlayan okul, İngilizce dil eğitimi ve İşletme eğitimi vermektedir. VGC’de İngilizce ve özelleştirilmiş kurslarda eğitim alan öğrenciler, mezun olduktan sonra sosyal ve mesleki yaşamlarında her zaman kullanabilecekleri önemli yetkinliklere sahip olurlar.

Her geçen yıl kendini daha da geliştiren, gittikçe büyüyen bir yapıya sahip olan VGC International College, 15 yıldan fazladır Vancouver şehrinin göbeğinde bulunan 2 farklı kampüsü ile Kanada’da İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın 75 farklı ülkesinden binlerce öğrencinin tercih ettiği VGC, rahat bir kampüs ortamı ve öğrenciye verilen değer nedeniyle Kanada’da dil okulu için önde gelen seçeneklerden biridir. Genel İngilizce eğitimi dışında öğrencilerine IELTS Hazırlık, TOEFL Hazırlık, Üniversite Hazırlık gibi programlar da sunan VGC International College, birçok kamu ve özel kuruluşlar tarafından akredite edilmiş ve tanınmıştır. Bunlar arasında, PTIB, Language Canada, EQA, Bildungsurlaub, QED ve NACC gibi sadece Kanada’da değil tüm dünyada saygınlığı bulunan kuruluşlar yer almaktadır.

VGC’nin, Pathway anlaşması yaptığı 20 üniversitenin 16’sı Kanada’da, 4 tanesi de Amerika’da bulunuyor. Pathway, yurtdışında üniversite okumak isteyen ve İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrencilere, dil eğitimi ve üniversite eğiminin birlikte verildiği bir programdır. Yani Kanada veya Amerika’da üniversite okumak isteyen ancak İngilizcesi yeterli olmayan öğrenciler, İngilizce eğitimini VGC’de alabilmektedirler.

Kanada dil okulu fiyatları, başvuru, kayıt, konaklama, Kanada vizesi ve buna benzer her konuda aklınızdaki tüm sorular için ELT’den yardım alabilirsiniz. Kanada’da dil eğitimi almaya karar verdiğiniz zaman ELT ile iletişime geçtiğinizde, size özel atanacak danışmanınız, çıkacağınız bu yolculukta sizin en önemli yol arkadaşınız olacaktır. İlk başvurunuzdan Kanada’ya gidene kadarki tüm süreciniz ELT’nin 20 yıllık tecrübesi ile en profesyonel şekilde planlanacaktır.

VGC INTERNATIONAL COLLEGE VANCOUVER DİL OKULU FİYATLARI

Kanada’da dil okulu ücretleri, ülkenin para biriminin Kanada doları olması sebebiyle diğer ülkelere göre çok daha uygundur. Birçok ülkeye göre uygun yaşam maliyetleri nedeniyle Kanada’da dil eğitimi almak oldukça caziptir.

VGC International College, uygun İngilizce kursu ücretleri, çeşitli dönemlerde yapılan kampanyaları ve ELT öğrencilerine özel yıl boyu %30’a varan indirimleri ile ön plana çıkıyor. 

SUNULAN PROGRAMLAR

Kanada’da dil eğitimi veren kurumlar arasında önde gelen dil okullarından biri olan VGC, öğrencilerinin ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda farklı programlar ve kurslar planlamıştır.

Global English Kursu

Bu programda öğrenciler, temel konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerisi ile beraber dilbilgisi, kelime bilgisi ve telaffuz konuları üzerinde çalışırlar. Akademik İngilizce, iş / mesleki İngilizce veya günlük İngilizcesini geliştirmek isteyen herkese hitap eden bir programdır.

IELTS Hazırlık Kursu

IELTS sınavından hedeflediği puanı almak isteyen öğrenciler bu programa dahil olabilirler. Kurs devam ederken belirli periyotlar ile öğrencilere örnek IELTS sınavı yapılmaktadır.

Üniversite Hazırlık Kursu

VGC’nin üniversite hazırlık programınıbaşarıyla tamamlayan öğrenciler, Kanada’daki bir üniversitede akademik kariyeri için çok iyi bir başlangıç yapabiliyor. Bu program, öğrencilerin kabul aldıkları üniversite ya da kolejlerin istediği İngilizce yeterliliğini karşılamalarını sağlıyor.

Elective Choices

Öğrenciler, bu program kapsamında, istedikleri bir alanda – okuma, yazma, dinleme, dilbilgisi vs – haftanın belirli gün ve saatlerinde ders alabiliyor.

Afternoon Plus

Bu program, yukarıda bahsedilen kurslara katılan öğrencilerin derslerini bitirdikten sonra daha fazla bilgi edinmeleri ve pratik yapmaları için tasarlanmıştır. Bu derslerde öğrenciler, İngilizce becerilerini uygulama şansına sahip olabiliyor. Kursun kapsamında, yine öğrencilerin seçerek katılacağı bir ders listesi yer alıyor.

Yukarıda yer alan kurs çeşitlerine ek olarak VGC, lise öğrencilerinin katılabileceği bir yaz programı da düzenliyor. Bu kampta öğrenciler hem İngilizce seviyelerini geliştirebiliyor hem de çeşitli aktivitelere katılarak sosyal ve kültürel anlamda eşsiz deneyimler elde edebiliyor. Yalnızca 13-18 yaş arası gençlerin katılabildiği bu programda öğrencilerim kamp boyunca Kanada’yı gezme, vahşi ve doğal güzellikleri deneyimleme şansı da bulunuyor.

VGC, öğrencilerine sadece İngilizce öğrenme şansı değil, aynı zamanda belirli alanlarda kendilerini geliştirip diploma veya sertifika alma imkanı da sunuyor. Öğrenciler, İngilizcelerini öğrenirken bir yandan da bu alanlarda düzenlenen eğitim programlarına katılabilirler;

  • Müşteri İlişkileri Yönetimi
  • İşletme İletişimi
  • Girişimcilik
  • Sosyal Medya ve Pazarlama
  • Liderlik
  • Pratik Satış Teknikleri
  • Pazarlamanın Temelleri
  • Kanada İşletme Yönetimine Giriş

VGC’nin öğrencileri, Kanada’da dil kursu alıp aynı zamanda yukarıdaki konulardan edindikleri bilgi ve becerileri uygulamak için Kanadalı şirketlerde tecrübe edinmek amacıyla çalışabilirler ve staj yapabilirler.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kanada dil okulları arasında önemli bir yere sahip olan VGC, öğrencilerinin Kanada’da dil eğitimi alırken boş zamanlarını değerlendirebilecekleri, yeni arkadaşlar edinecekleri ve İngilizce pratiği yapabilecekleri sosyal bir ortam oluşturmayı amaçlamıştır. Okulun aktivite programları eğlenceli olduğu kadar aynı zamanda da öğreticidir. VGC International Collegeaktivite sorumluları, her ay düzenli olarak sosyal aktivite ve gezi programları düzenlemekte ve öğrencilerin Kanada’da geçirecekleri vakitlerin oldukça verimli olmasını sağlamaktadırlar.

VGC öğrencileri arasında oldukça sevilen ve popüler olan bazı programlar; Vancouver Akvaryum gezisi, Kuzey Vancouver Dağları’nda yürüyüş, Stanley Park’ta bisiklet turları, muhteşem güzelliğiyle Rocky Dağları gezisi, Whistler gezisi, BC Place Stadyum turu, Lynn Kanyonu gezisi, şamandıralı uçak turları, kayak, snowboard, buz pateni, LaserTag oyunu, basketbol ve plajda barbekü şeklinde sıralanabilir. Tüm bu etkinliklere ek olarak VGC tarafından Kanada’ya göç, Kanada’da iş bulma süreci ve istihdam gibi konularda workshoplar düzenlenmektedir.

KONAKLAMA

Kanada’da İngilizce kursu için bulunan öğrenciler, VGC International College’da aile yanı ve öğrenci yurdu olmak üzere 2 çeşit konaklama seçeneğine sahip olmaktadırlar. Eğitim süreleri boyunca aile yanında kalmak isteyen öğrenciler hem ülke kültürünü çok yakından tanıma hem de dil pratiği yapma fırsatı yakalıyorlar. Bu tür konaklama hizmeti veren ailelerin her biri oldukça titiz bir şekilde seçilerek, öğrencilerin güvenlik, hijyen, sağlık ve konfor gibi konularda herhangi bir problem yaşamasının önüne geçiliyor.

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen kişilerle tanışmak ve daha fazla vakit geçirmek isteyen öğrenciler için de öğrenci yurtları daha cazip bir seçenek olabilir. Öğrenci yurtları okul kampüsüne 10-15 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Vancouver yurtlarının neredeyse tamamında konaklama için minimum 19 yaş sınırı bulunuyor. Öğrencilerin istedikleri odada kalabilmesi için başvurularını olabildiğince erkeden yapması gerekiyor.

VANCOUVER ŞEHRİ

Vancouver şehri, Kanada’nın batı yakasında yer alan British Columbia eyaletinin en kalabalık şehridir. Yerel halkın yanı sıra farklı ülkelerden gelip Vancouver’a yerleşenler nedeniyle kozmopolit bir kent yapısına sahiptir. En son 2017 yılında yapılan nüfus sayımına göre şehrin nüfusu 675,218’dir.

19. Yüzyılın sonlarına doğru küçük bir kasaba olarak kurulan Vancouver, 1930’lu yıllara gelindiğinde Kanada ve Kuzey Amerika’nın en önemli limanı haline gelmiştir. Geniş sokakları, muhteşem parkları, yeşil alanları, oksijen deposu dağları ve Pasifik okyanusu ile adeta bir cenneti andıran Vancouver, “Dünyanın en yaşanabilir şehirleri” listesinde kendisine her zaman en üst sıralarda yer bulmuştur. Kanada’nın ithalat ve ihracat sektörlerinin en önemli noktası olan Vancouver muhteşem güzelliğiyle aynı zamanda Hollywood ve New York ile birlikte, Kuzey Amerika’nın film ve televizyon sektörü için önemli bir merkezi olmuştur. Ayrıca şehrin çevresinde odun ve kereste sanayisi oldukça gelişmiştir. Öyle ki dünyada kaliteli ve pahalı olmasıyla bilinen mobilya, kereste ve kağıt ürünlerinin önemli bir kısmıVancouver bölgesindeki ağaçlardan üretilmektedir.

British Columbia eyaleti, bilinenin aksine Kanada’nın en ılıman iklimine sahip bölgesidir. Özellikle Vancouver şehri, kış aylarında ülkenin büyük bir çoğunluğu kar ve soğuk hava ile uğraşırken, Pasifik Okyanusu’nun yumuşatıcı etkisi ile ılıman iklimi sayesinde eksi dereceleri neredeyse hiç görmemektedir. Yılın büyük bir bölümünde hava yağmurlu olsa da, hava sıcaklığı kışın ortasında bile eksi derecelere çok az görmektedir.Vancouverdenildiğinde akla ilk önceşehrin doğal güzellikleri gelirçünkü kentin dört bir yanı ormanlarla ve doğal güzelliklerle kaplıdır.Vancouver şehrininde içinde bulunduğuBritish Columbia eyaleti,Kanada’nın ve Kuzey Amerika kıtasının en güzel bölgelerinden biridir. Dört mevsim yeşil kalabilen çam ağaçlarından oluşan ormanların yüzlerce kilometre boyunca devam ettiği bu bölge, dünyadaki sayılı doğal güzelliklerden biridir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Kanada dil okulları arasında önemli bir yere sahip olan VGC International College, her yıl dünyanın 75 farklı ülkesinden gelen binlerce öğrenciyi ağırlamaktadır. Farklı yaş grupları ve farklı kültürlerden öğrencilerin İngilizce eğitimi aldığı VGC, her yıl yaklaşık 2,000 öğrenciyi mezun etmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA