GENEL BİLGİLER

Sprott Shaw Dil Okulu, Toronto, Vancouver ve Victoria da merkezleri bulunan ve İngilizce eğitimine yeni başlayanlardan, profesyonel çalışanlara kadar dil becerilerini geliştirmek isteyen her yaş grubuna özel programlar sunan bir dil okuludur.
SSLC’ de ki tüm programlar öğrencilerin en iyi performanslarını ortaya çıkartmaları için özel olarak tasarlanmıştır. İngilizceyi onların ilgi alanları ile ilişkilendirerek etkili bir şekilde ders işlemeyi hedef alan SSLC dil okulu, bu sayede Vancouver’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin daha eğlenceli ve interaktif bir sınıf ortamında eğitimlerini almalarını sağlamaktadır.

Languages Canada tarafından akredite edilen okul aynı zamanda Kanada da ki en büyük eğitim ve öğrenci konut yatırım şirketlerinden biri olan CIBT Education Grubunda üyesidir.
SSLC’nin eğitimde izlediği en önemli yol, öğrencilerin sınıf içerisinde ve dışında etkileşim halinde olmalarını sağlamaktır. Bu sayede öğrenciler daha akıcı ve özgüvenli konuşma yeteneklerini geliştirmektedirler.

SSLC DİL OKULU FİYATLARI

Kanada’da dil eğitimi denildiğinde ilk akla gelen şehir Vancouver’dır. Yıl boyu Vancouver’da dil eğitimi almak isteyen Türk öğrencilerine özel indirimler sunan SSLC dil okulunun tüm programlarının, konaklama, kayıt, transfer ve diğer tüm hizmetlerinin güncel fiyatlandırmalarını aşağıda ki tabloda görebilirsiniz.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur

SUNULAN PROGRAMLAR

SSLC Dil Okulunun yaş gruplarına ve ihtiyaçlara göre sunduğu en çok tercih edilen programların detaylarını aşağıda görebiliriz.

Gençler için İngilizce Programı

13 ve 17 yaş aralığındaki öğrenciler için sunulan, her seviyeden öğrencinin katılabileceği dil bilgisi, okuma, yazma ve konuşma becerilerinizi geliştirebileceğiniz bir programdır.

İş İngilizcesi

Programı 4 ya da 8 hafta olarak sunuluyor. Programa katılabilmeniz için İngilizce seviyenizin IELTS 4,5 ya da TOEFL IBT den 45 alabilecek seviyede olması gerekiyor. Her hafta başlangıç tarihi sunan bu program en fazla 15 kişilik sınıflarda, haftada 26,5 saat eğitim alabileceğiniz bir programdır.

IELTS Hazırlık

En az 4 haftadan başlayıp en fazla 12 haftaya kadar eğitim alabileceğiniz bir sınav hazırlık programdır. Her hafta başlangıç yapabileceğiniz bu programa kayıt olabilmeniz için İngilizce seviyenizin en az B1 yani IELSTS den 3,5 alabilecek seviyede olması gerekiyor. Haftada toplam 26,5 saat eğitim almaktasınız.

Global Liderler için İngilizce

Vancouver’ın batısında yer alan British Columbia Üniversitesinin içerisindeki bu program bir yaz kampı olarak sunulmaktadır. Haftada toplam 12 saat eğitim alan öğrenciler, bu programda aktivitelerle, gezilerle ve yarışmalarla İngilizceyi daha etkin konuşabilecekleri bir ortam elde etmektedirler.
Vancouver Good Time Summer
13 – 18 yaş öğrencilerin, her hafta Pazartesi başlayan 06 Temmuz – 23 Ağustos 2020 tarihleri arasında, en az 2 en fazla 4 hafta eğitim alabilecekleri bir yaz kursudur. Haftada 25 saat eğitim sunan program, her seviyeden öğrenci katılımına uygundur.

Havacılık için İngilizce

Toronto da 4 veya 8 hafta olarak sunulunan program Havayolu Endüstrisinde kullanılan İngilizcenin özel kullanımını öğrencilere aktarır. Hafta da 10 saat eğitim sunan program en fazla 15 kişilik sınıflara sunulur. Öğrencilerin bu programa katılım sağlayabilmeleri için IELTS 4,5 veya TOEFL IBT den 45 seviyesinde İngilizcelerinin olması gerekiyor.
Program da sunulan konu başlıkları şu şekildedir; Kabin Ekibi Mesleğine Giriş, Havayolu Müşteri Hizmetleri, Havacılık sektörüne Giriş, Uçak Tanıma Giriş, Güvenlik ve Acil Durum Prosedürler, Havayolu İkram ve Yemek Servisi.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

SSLC dil okullarının her birinde aktivite koordinatörleri vardır. Koordinatörler öğrencilerin yaş gruplarına ve ders programlarına göre hafta içi ve hafta sonu olmak üzere günlük aktiviteler veya konaklamalı geziler düzenler. Bu aktivitelerde ki temel amaç öğrencilerin arkadaşlıklar kurarak daha eğlenceli ve rahat bir ortamda pratik yapmalarını sağlamaktır.

KONAKLAMA

Vancouver’da dil eğitimi tercih eden öğrencilerin yaşam tarzlarına, bütçelerine ve kişisel ihtiyaçlarına yönelik farklı konaklama alternatifleri sunan SSLC dil okulu, öğrenci evleri ve aile yanı konaklama olmak üzere iki farklı konaklama tipi sunmaktadır.

Öğrenci evleri şehir merkezinde olup birçok mağaza ve restoranlara yürüme mesafesindedir. Tam donanımlı mutfak ve ücretsiz internet hizmeti sağlayan öğrenci evleri birçok öğrenci tarafından kuşkusuz öncelikli olarak tercih edilen konaklama seçeneklerindendir.

Bir diğer konaklama seçeneği ise okulların konaklama ekiplerinin anlaşma sağladıkları Aile Yanı Konaklamadır. Bu konaklama tipinde öğrenciler, yaşadığı ülkenin kültürünü daha yakından tanıma ve İngilizcelerini daha hızlı geliştirme fırsatı bulmaktadır.

VANCOUVER ŞEHRİ

Dünyanın en yaşanılabilir şehri olan Vancouver samimi, güvenilir ve dikkat çekici bir sahil şehridir. Dünyanın her köşesinden gelen insanları ile çok kültürlü bir nüfusu olan şehir Kanada’nın en ılıman iklimine sahiptir. Vancouver’ın kültürü tiyatroları, sanat sergileri, müzeleri ve festivalleri ile tanımlanır. Şehirde bulunduğunuz sürece kış sporları, alışveriş, müze ziyaretleri yapılacak birçok şey bulunmaktadır. Ayrıca şehir merkezinde her türlü bütçeye uygun konaklama ve restoran bulunmaktadır. Vancouver aynı zamanda doğal güzelliklerin de adresi olarak bilinmektedir. Sahip olduğu sayısız güzellikleri ile görenleri büyüleyen şehir, tatil seçeneği olarak da her zaman ilk sıra da yer almaktadır.
Şehir merkezine 35 dakika uzaklıkta olan 2 tane kayak merkezine sahip olan şehir, Kuzey Amerika’nın en popüler kayak merkezi Whistler ile tanınır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA