GENEL BİLGİLER

Oxford House College (OHC English), 1974 yılında kurulmuş, 2016 yılından itibaren OHC English adıyla yoluna devam eden uluslararası bir dil okuludur. Kanada, Amerika, İngiltere, İrlanda ve Avustralya olmak üzere toplamda 3 kıta, 5 ülke ve 16 farklı şehirde yer alan merkezleri ile, yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilere kapılarını açmaktadır. 45 yıllık tecrübesi ile her yıl 60’tan fazla ülkeden gelen binlerce öğrenciyi mezun eden Oxford House College, Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrencileri Toronto, Vancouver ve Calgary şubelerinde ağırlamaktadır.

Oxford House College, ulusal ve uluslararası birçok kurum ve kuruluş tarafından akredite edilmiş zincir bir dil okuludur. Oxford House College’ı tanıyan ve akredite eden kurumlardan bazıları; British Council, British Accreditation Council, Education UK, ACPET, ACCET, BPSS, Languages Canada, TESL Canada, University of Cambridge ESOL şeklinde sıralanabilir. OHC, sahip olduğu bu akreditasyonları ile Kanada’da İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek kalitede bir kurumdur. Oxford House Collegeın her şubesi kolaylıkla erişilebilir ve merkezi noktalarda bulunmaktadır. Oldukça sıcak ve misafirperver bir ortamda, yüksek eğitimli ve fazlasıyla nitelikli öğretmenler tarafından eğitim alan öğrenciler, eğitimlerini tamamladıklarında Dünya çapında geçerli bir dil sertifikasına sahip olmaktadırlar.

OHC English Vancouver şubesi, şehrin ilk kuruluş noktası olan tarihi Gastown’un merkezinde yer almaktadır. Tarihi binaları, Arnavut kaldırımlı sokakları, kültür ve sanat dolu çevresi ile Gastown şehrin en gözde noktalarından biridir. Vancouver’ın en turistik noktalarından biri olan ünlü “dünyanın ilk buharlı saati”, Oxford House College Vancover şubesinin tam çaprazında bulunmaktadır ve birkaç adım uzaklığındadır. Tarihi bir binanın birinci katında bulunan OHC English, maksimum kapasitesi 16 kişi olan 7 sınıf ile Kanada’da İngilizce kursu almak isteyen öğrenciler için iyi bir seçenektir.

Kanada dil okulu fiyatları, başvuru, kayıt, konaklama, Kanada vizesi ve buna benzer her konuda aklınızdaki tüm sorular için ELT’den yardım alabilirsiniz. Kanada’da İngilizce eğitimi almaya karar verdiğiniz zaman ELT ile iletişime geçtiğinizde, size özel atanacak danışmanınız, çıkacağınız bu yolculukta sizin en önemli yol arkadaşınız olacaktır. İlk başvurunuzdan Kanada’ya gidene kadarki tüm süreciniz ELT’nin 20 yıllık tecrübesi ile en profesyonel şekilde planlanacaktır.

OHC VANCOUVER DİL OKULU FİYATLARI

Kanada’da İngilizce dil eğitimi fiyatları, anadili İngilizce olan birçok ülkeye göre oldukça uygun ve caziptir. Kanada, yurtdışında dil eğitimi almak için bütün masrafları hesapladığınızda en uygun seçeneklerden biri olarak ön plana çıkmaktadır.

Oxford House College, uluslararası zincir bir dil okulu olmasına rağmen uygun İngilizce kursu ücretleri, çeşitli dönemlerde yapılan kampanyaları ve yıl boyu %30’a varan indirimleri ile ön plana çıkmaktadır.

SUNULAN PROGRAMLAR

Kanada dil okulları arasında önde gelen kurumlardan biri olan OHC English, öğrencilerinin ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda farklı programlar ve kurslar planlamıştır.

General English

OHC English tarafından sunulan Genel İngilizce programı, öğrencilerin temel düzeyde okuma, konuşma, yazma ve dinleme yeteneklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Dil eğitiminin yanı sıra öğrenciler, dünyanın bir çok farklı bölgesinden gelen sınıf arkadaşları sayesinde farklı kültür ve gelenekleri de tanıma fırsatına sahip olacaklardır. Genel İngilizce programında öğrenciler haftada 15 ders saati eğitim almaktadırlar.

General English Plus

Bu program, öğrencilerin temel seviyede okuma, konuşma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeyi ve bu becerilerini çok kültürlü bir ortamda, farklı ülkeden gelen diğer öğrenciler ile pratiğe dökmelerini hedeflemektedir. Temel seviyede alınan eğitimin yanı sıra öğrenciler kendi düzeylerine uygun bir şekilde telaffuz eğitimleri de almaktadırlar. Dil eğitiminin yanı sıra öğrenciler aynı zamanda farklı kültür ve gelenekleri de tanıma fırsatı yakalayacaklardır. Genel İngilizce Plus programında öğrenciler haftada 20 ders saati eğitim almaktadırlar.

Intensive English

Yoğun İngilizce programı öğrencilerin temel seviyede okuma, konuşma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmek üzere oluşturulmuş bir programdır. Temel düzeyde alınan eğitimin yanı sıra öğrenciler kendi seviyelerine uygun bir şekilde konuşma pratiği eğitimleri de almaktadırlar. Yoğun İngilizce programında öğrenciler haftada 30 ders saati eğitim almaktadırlar. Haftalık 30 dersin 15 saati genel düzeyde İngilizce, diğer 15 saati ise konuşma, telaffuz, sınav hazırlığı ve iş İngilizcesi üzerine yoğunlaşmaktadır.

IELTS Examination Preparation

Bu program, belirli bir düzeyde İngilizce seviyesine sahip olup, akademik, iş, göçmenlik ya da herhangi bir sebeple IELTS sınav skoruna ihtiyacı olan öğrenciler için düzenlenmiştir. Standart düzeyde gramer ve telaffuz eğitimlerinin yanı sıra, sınav içeriğine de yoğunlaşmaktadır. Program süresince öğrenciler belirli aralıklarla, IELTS hazırlık sınavlarına girerek, öğretmenleri tarafından sınava tam bir şekilde hazırlanmaktadırlar. ELTS Hazırlık eğitimine katılan öğrenciler haftada 15 ders saati eğitim almaktadırlar.

One-to-One English

Birebir İngilizce eğitimi, OHC English’in stratejik ihtiyaç analizine dayalı kişiselleştirilmiş bir programdır. Bu programa katılan öğrenciler seviyelerine bağlı olarak haftalık ders saatlerini, yoğunlaşmak istedikleri uzmanlık alanlarını kendileri seçebilir ve programlarını kendi seçimlerine göre oluşturabilmektedirler.

Yukarıda yer alan programlar Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için OHC English’in Vancouver merkezinde verilen programlardan bazılarıdır. Bu programlar dışında OHC English’in diğer merkezlerinde “Conversation & Pronunciation”, “Cambridge Examination Courses”, “Intensive TOEFL Preparation”, “Business English” ve benzeri türlerde eğitimler verilmektedir.

SOSYAL AKTİVİTELER

Kanada’da dil kursuna gelen öğrenciler yalnızca verilen eğitimlerden değil, sunulan imkanlardan ve sosyal aktivitelerden de oldukça memnunlar. OHC English, İngilizce eğitimi için Vancouver’a gelen öğrencilerine eğitim alırken aynı zamanda yeni arkadaşlar edinebilecekleri, yeni kültürler tanıyabilecekleri, boş zamanlarını değerlendirebilecekleri ve fazlasıyla İngilizce pratiği yapabilecekleri sosyal bir ortam oluşturmayı ilke edinmiştir.

Oxford House College’ın en büyük artılarından biri, her merkezinde ayrı bir aktivite ve etkinlik koordinatörüne sahip olmasıdır. Merkezin bulunduğu şehri en iyi tanıyan, aktivite programını oldukça faydalı bir şekilde oluşturan koordinatörler, sosyal aktivite ve etkinlik programlarını her ay yenilemektedirler.

Kanada’da İngilizce eğitimi için Oxford House College’ı seçen öğrenciler arasında oldukça sevilen ve popüler olan bazı etkinlikler; Vancouver Akvaryum gezisi, Old Spaghetti Factory turu, Antopoloji Müzesi gezisi, Rocky Dağları gezisi, Stanley Park’ta bisiklet turu, Rugby maçı organizasyonu, yoga, film etkinliği, uçak turu, Vancouver Polis Müzesi gezisi, Vancouver Car Show fuarına katılım, kayak, snowboard, buz pateni ve basketbol sporları şeklinde sıralanabilir.

KONAKLAMA

Kanada’da İngilizce eğitimi için bulunan öğrenciler, OHC English’te aile yanı ve öğrenci evi olmak üzere iki çeşit konaklama seçeneğine sahip olmaktadırlar.

Eğitim süreleri boyunca aile yanında kalmak isteyen öğrenciler hem Kanada kültürünü çok yakından tanıma hem de anadili İngilizce olan ev sahipleri ile dil pratiği yapma fırsatı yakalıyorlar. Bu tür konaklama hizmeti veren ailelerin her biri oldukça titiz bir şekilde seçilerek, öğrencilerin güvenlik, hijyen, sağlık ve konfor gibi konularda herhangi bir problem yaşamasının önüne geçiliyor.

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen kişilerle tanışmak ve daha fazla vakit geçirmek isteyen öğrenciler için de öğrenci evleri daha cazip bir seçenek olabilir. OHC English’e ait olan öğrenci evleri okul kampüsüne 40 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Vancouver yurtlarının neredeyse tamamında konaklama için minimum 19 yaş sınırı bulunuyor. Öğrencilerin istedikleri odada kalabilmesi için başvurularını olabildiğince erkenden yapması gerekiyor.

VANCOUVER ŞEHRİ

Vancouver şehri, Kanada’nın en batı ucunda, Pasifik Okyanusu’nun kıyısında yer alan British Columbia eyaletinin en kalabalık şehridir. Farklı etnik grupların bir arada yaşadığı kozmopolit bir kenttir. 2017 yılında yapılan nüfus sayımına göre kent merkezinin nüfusu 675,218’dir. 19. Yüzyılın sonlarına doğru küçük bir kasaba olarak kurulan Vancouver, 1930’lu yıllara gelindiğinde Kanada ve Kuzey Amerika’nın en önemli limanı haline gelmiştir. Vancouver limanının gelişmesi sayesinde Vancouver şehri Kanada’nın pasifik kıyısına açılan kapısı halini almıştır. Kanada’nın ithalat ve ihracat sektörlerinin en önemli noktalarından biri olan Vancouver şehri doğal güzelliği ve şehir düzeniyle aynı zamanda Hollywood ve New York ile birlikte, Kuzey Amerika’nın film ve televizyon sektörü için önemli bir merkezi konumundadır. Birçok ünlü dizi ve film Vancouver şehrinde çekilmiştir. Ayrıca şehrin çevresinde odun ve kereste sanayisi oldukça gelişmiştir. Hatta dünyada kaliteli ve pahalı olmasıyla bilinen mobilya, kereste ve kağıt ürünlerinin önemli bir kısmı Vancouver bölgesindeki ağaçlardan üretilmektedir.

Kanada denildiğinde akla gelen “soğuk” kelimesi Vancouver’da karşılığını yitirmektedir. Özellikle kış aylarında ülkenin büyük bir çoğunluğu kar ve soğuk hava ile uğraşırken, Vancouver şehri Pasifik Okyanusu’nun yumuşatıcı etkisi ile ılıman bir iklim yapısına sahiptir. Türkiye’den bir bölge ile kıyaslamamız gerekirse Karadeniz iklimine benzeyen bir yapısı vardır. Yılın büyük bir çoğunluğu yağmurla geçse de, hava sıcaklığı kışın ortasında bile eksi derecelere çok az düşmektedir. Vancouver denildiğinde akla ilk önce şehrin doğal güzellikleri gelir çünkü kentin dört bir yanı ormanlarla ve doğal güzelliklerle kaplıdır. Vancouver şehrinin de içinde bulunduğu British Columbia eyaleti, Kanada’nın ve Kuzey Amerika kıtasının en güzel bölgelerinden biridir. Dört mevsim yeşil kalabilen çam ağaçlarından oluşan ormanların yüzlerce kilometre boyunca devam ettiği bu bölge, dünyadaki sayılı doğal güzelliklerden biridir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Kanada dil okulları arasında düşük maliyetli bir yere sahip olan Oxford House College (OHC English), her yıl dünyanın 60 farklı ülkesinden gelen binlerce öğrenciyi ağırlamaktadır. Farklı yaş grupları ve farklı kültürlerden öğrencilerin İngilizce eğitimi aldığı OHC English, her yıl yaklaşık 7,000 öğrenciyi mezun etmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA