GENEL BİLGİLER

1965 yılında kurulan LSI Dil Okulu İngiltere, Amerika, Kanada, Fransa, İsviçre, Avustralya ve Yeni Zelanda’da merkezleri bulunan dünya çapında bir dil okuludur. Tüm okulları şehir merkezlerinde bulunmaktadır.

Okulun ilk gününde öğrencilere yazılı ve sözlü bir seviye belirleme testi uygulayıp, onları en uygun sınıflara yerleştirmektedirler. Dili interaktif ve enerjik bir şekilde öğretmeyi tercih eden LSI dil okulu, öğrencilerinin hedeflerine en kısa zamanda ulaşmalarını sağlamaktadır. Düzenli kişisel danışmanlık ve kişiye özel kurs tasarımı sayesinde öğrenciler daha hızlı ilerleme kaydedeceklerdir. Aynı zamanda çok merkezli kurs seçeneği de bulunan okulun, LSI ile eğitim almayı hedefleyen öğrencilerine dili birden fazla merkezinde alma şansı sunmaktadır. Tüm dünyadan öğrenciler kabul eden okul, birçok okulun aksine, tüm dünya ülkelerine duyuru yapmaktadır.

Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler LSI Vancouver ile tüm dilleri dinamik ve enerjik bir şekilde öğrenir. Özenle seçilmiş öğretmenler tarafında sınıf içerisinde aktif iletişime dayalı bir öğrenme şekli uygulanmaktadır. Az nüfuslu sınıflarda düzenli bireysel danışmanlık ve dinlemeye hazır eğitimciler ile birlikte öğrencileri hedeflerine ulaştırmayı amaçlamaktadırlar. Tüm dil merkezlerinde öğrencilerin hem derslerde hem de kendi başlarına kullandıkları bilgisayar odaları ve dili daha etkin bir şekilde geliştirdikleri programlar bulunmaktadır. Programınızın son gününde dil seviyenizi gösteren ve programa katıldığınızın kanıtı olan bir sertifika alacaksınız.

LSI VANCOUVER DİL OKULU FİYATLARI

Kanada’da dil eğitimi düşünen öğrencilerin ilk tercihlerinden biri her zaman LSI Vancouver’dır. Deneyimli öğretmen kadrosu, cana yakın çalışanları ve yıl boyu ELT öğrencileri için uyguladıkları %30’a varan indirimli fiyatları ile ön plana çıkmaktadır. Yılın belirli dönemlerinde sunulan erken kayıt indirimlerini kaçırmayın. Aşağıdaki tabloda okulun güncel fiyatlarını görebilirsiniz. Kanada dil okulu fiyatları ve ELT öğrencileri için özel olarak hazırlanmış indirimli programlar ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın!

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce
Haftada 20 ders olarak hazırlanan program, günde 50 dakikadan 4 ders şeklindedir. Öğrenci haftada 16 saat 40 dakika eğitim almaktadır. Dersler dil ve sözcük bilgisi, telaffuz, konuşma, okuma ve anlama üzerine verilmektedir.

Yoğun İngilizce
Hafta da 24, 25 ve 30 ders olmak üzere 3 farklı program sunulmaktadır. Bu programda kısa sürede daha fazla akıcılık kazanmak için tüm alanlara odaklanılmaktadır.

Sınav Hazırlık
İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca dillerinde öğrencilerin akademik sınavlara hazırlanması için tasarlanmış programdır.

Üniversite Hazırlık
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da bir üniversitede lisans veya lisansüstü eğitim için gereken akademik İngilizce yeterliliğine ulaşmanız için tasarlanmıştır.

Premium İngilizce
Bireyler ve gruplar için iş veya kariyer odaklı İngilizce eğitimler özel tasarlanmış programdır.

Bire Bir İngilizce
Kısıtlı zamanda belirli hedeflere ulaşmak isteyenler için en uygun seçenektir. Haftada 20, 30, 40 veya 50 bireysel ders alır. Başlangıç ile ileri seviye arası her seviyeden öğrenci katılmaktadır.

Mini Grup
Maksimum 5 kişilik sınıflarda hafta da 20, 30, veya 40 ders olarak sunulmaktadır. Program daha çok sunum ve toplantı becerilerinizi geliştirmeniz üzerine tasarlanmış bir programdır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

İngilizceniz hangi seviyede olursa olsun, sosyalleşmek, arkadaşlıklar kurmak ve farklı ülkelerden gelen öğrenciler ile iletişimde kalmak sizi her zaman bir adım daha ileriye taşıyacaktır.

LSI Vancouver dil okulu sizin için düzenli olarak haftalık aktiviteler hazırlamaktadır. Tek yapmanız gereken aktivite ofisi ile eğitiminiz devam ederken iletişimde kalmak ve okulun sizler için hazırladığı programlara katılmaktır.

KONAKLAMA

LSI Vancouver’a dil eğitimine giden öğrencilerin hiç şüphesiz memnun kaldıkları bir diğer hizmet ise konaklamadır. Okulun öğrencileri için sunduğu konaklama seçenekleri Aile Yanı Konaklama ve Yurt Konaklama olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Aile Yanı konaklama, öğrencilerine her zaman daha kolay pratik yapma şansı vermektedir. Bir diğer konaklama seçeneği ise tek veya çift kişilik odalardan oluşan yurt konaklamasıdır. Yurtlarda ortak kullanım alanları mutfak ve salon şeklindedir. Öğrenciler mutfakta kendileri yemek yapabilirler veya dışarıdan da söyleyebilirler.

VANCOUVER ŞEHRİ

Vancouver Kanada’nın kuzeyinde yer alan en büyük üçüncü şehridir. Üç bölgeye ayrılan Vancouver’ın her bölgesi kendisine özgüdür. Birçok farklı etnik grubun içerisinde yaşadığı şehrin nüfusu ise 2.600.000’dir. Okyanusun kıyısında ve ormanlarla çevrili bir şehir olduğu için hafta sonları yapılacak birçok etkinlik bulunmaktadır. Kış sporları, alışveriş, müze ziyaretleri hafta sonlarınızı değerlendirebileceğiniz birkaç aktivitedir. Bunun yansıra Vancover’a gittiğiniz de mutlaka gezmeniz gereken yerlerin başında; English Bay, Stanley Park, Vancouver Victoria Adası, Science World Museum, Quenn Elizabeth Park gibi mekânlar gelmektedir. Vancouver’a gitmişken birçok gece kulübünde tüketilen Icewine’nı denemelisiniz. Icewine üzümden elde edilen buz ile servis edilen tatlı bir şaraptır. Bu şarabı denemek isterseniz tavsiye edeceğimiz iki önemli adres Five Sails Bar ve Blu Water Cafe’dir.

Vancouver’da alışveriş deyince ilk akla gelen Granville Adası’dır. Şehirdeki en büyük alışveriş mekanlarının toplandığı tek yer olan ada birçok turist tarafından ilgi çekmektedir. Toplu taşıma araçlarını en rahat şekilde kullanabileceğiniz şehirde otobüs ağı oldukça gelişmiştir. Dört mevsimi bir arada yaşayabileceğiniz Vancouver’da yaz sıcak ve kurak, kış mevsimi ise soğuk ve nispeten yağışlı geçmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA