GENEL BİLGİLER

Stafford House 1952 yılında kurulmuş, 60 yıllık eğitim tecrübesi olan zincir dil okullarındandır. Kanada, Amerika ve İngiltere ‘de olmak üzere toplam da 10 şubesi bulunmaktadır. Stafford House, öğrencilerinin Toronto’da dil eğitimi alırken şehri ve okulu sevmelerini sağlamak, dil becerisi konusunda özgüvenlerini yükseltmek, kişisel potansiyellerini geliştirmek ve yeni başarılar için ilham vermeyi amaçlamaktadır. Okul, Toronto’nun North York bölgesinde bulunur. Metro hattının yanındadır, böylece şehrin her yerine kolayca ulaşılabilir. Bu bölgede kafeler, restoranlar, tiyatrolar, büyük alışveriş merkezleri ve parklar bulunmaktadır. Yenilenmiş modern sınıflardan oluşan okulda, kapsamlı eğitim olanakları sunulur. Stafford House Toronto dil okulunda eğitmenler İngilizce eğitimini sadece akademik anlamda değil, gerçek yaşam deneyimleriyle pratikler yaptırarak vermektedir. Okulda 22 sınıf bulunur, sınıflar en fazla 15 kişiliktir. Ayrıca bilgisayar odası, öğrenci salonu, tv, ücretsiz wi-fi, mutfak ve bireysel çalışma alanları bulunmaktadır.

STAFFORD HOUSE TORONTO DİL OKULU FİYATLARI

Stafford House Toronto, Kanada’da dil eğitimi kursları arasında uygun ücretleri ve ELT yurtdışı eğitim öğrencilerine özel %25’lere varan indirimleri ile ön plana çıkmaktadır.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
BAYSWATER COLLEGE (Toronto)
Eğitim
Yoğun İngilizce (25) 800 3200 4620 6160 8400 12600CAD
Süper Yoğun İngilizce (30) 890 3560 5160 6880 9480 14220CAD
Genel İngilizce (20) 700 2800 3960 5280 7200 10800CAD
Konaklama
Aile Yani ÇK Oda Yarım Pansiyon49019602940392058808820CAD
Aile Yani ÇK Oda Tam Pansiyon55022003300440066009900CAD
Aile Yanı TK Oda Yarım Pansiyon52020803120416062409360CAD
Aile Yanı TK Oda Tam Pansiyon570228034204560684010260CAD
Diğer
Ders Materyali 20 80 120 160 240 360CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 225 225 225 225 225 225CAD
Sigorta 50 200 300 400 600 900CAD
Kayıt Ücreti 175 175 175 175 175 175CAD

SUNULAN PROGRAMLAR

Stafford House Toronto dil okulu öğlencilere İngilizce seviyelerine uygun çok çeşitli programlar sunar. İngilizce dil becerilerini güçlendirmek ve hangi eğitimin daha uygun olduğunu bulmak konusunda okulun deneyimli öğretmenleri öğrencileri yönlendirmektedir. Okulda birebir dersler de verilir.

Genel ve Yoğun İngilizce Kursları

Okuma, yazma, konuşma, dinleme, dilbilgisi ve kelime bilgisini kapsamaktadır. Derslerin günlük ve haftalık hedefleri bulunur. Bu hedeflere ulaşılıp ulaşılmadığını tespit etmek için düzenli değerlendirme yapılır. Genel İngilizce kurslarında esnek çalışma süreleri ile çalışılır. Kurs süresi öğrencinin dil öğrenme durumuna göre uzar veya kısalır. Ayrıca Toronto dil okuluna özel süper yoğun program ile haftada 26 saat ders, zamanı az olan öğrenciler için uygundur. Genel İngilizce kurslarında farklı yaş grupları veya farklı amaçlar için de ayrı sınıflar oluşturulabilmektedir.

İş İngilizcesi Kursları

Bu kurs, sunum, toplantı ve müzakere gibi çeşitli iş ortamları için İngilizce dil becerilerini ve güvenini arttırmayı hedeflemektedir. Ticaret hayatında ihtiyaç duyulan dinleme, konuşma, okuma ve yazma yeteneklerini ilerletmeyi sağlar. İş İngilizcesi öğrencileri iş performansı, satış, pazarlama, reklamcılık, insan kaynakları, yönetim, finans ve yönetim konularında pratik yaparak, geliştirirler.

TOEFL Sınavına Hazırlık Kursları

TOEFL sınavı, dünya çapında saygın bir İngilizce sınavıdır. İngilizceyi üniversite düzeyinde kullanma yeteneğini ölçer ve Kuzey Amerika üniversitelerinin çoğunluğu da dahil olmak üzere 130’dan fazla ülkede 8.000’den fazla kurum tarafından tanınmaktadır. Bu kurs öğrencilerin sınavda yüksek puan alması için gerekli sınav tekniğini öğrenmesine yardımcı olmak ve İngilizce dil becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır.

Cambridge Sınavlarına Hazırlık Kursları

Cambridge İngilizce sınavları dünya çapındaki okullar, üniversiteler ve şirketler tarafından tanınır ve ömür boyu geçerlidir. Kurslar ilk sertifika (FCE), ileri (CAE) ve yeterlilik (CPE) olmak üzere üç aşama ile düzenlenir. Kurs sınav başarısı elde etmek için öğrencilere sınav tekniği, soru tipi ve soru okuma yöntemlerini öğretir. Aynı zamanda İngilizce dilini geliştirmeyi amaçlayan kurs, tüm sınav konularını ayrıntılı olarak kapsar.

IELTS Sınav Hazırlık Kursları

Bu kurs, IELTS (Uluslararası İngilizce Yabancı Dil Sınav Sistemi) sınavına hazırlarken İngilizce becerilerini ve sınav tekniğini geliştirir. Üniversiteye giriş için IELTS sınav derecesine ihtiyacı olan veya belirli bir düzeye gelmeyi hedefleyen öğrenciler için idealdir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Stafford House Toronto dil okulu öğrencileri dil eğitimi alırken, aynı zamanda birçok sosyal aktivite ve geziye katılma şansına sahip olurlar. Toronto sosyal aktiviteler konusunda oldukça fazla seçeneğe sahip bir şehirdir. Tiyatrolar, konserler, müze ve sanat galerini gezmek günübirlik aktivitelerden bazılarıdır. Toronto hayvanat bahçesi gezisi, Toronto Adaları turu, Algonquin Parkını gezmek hafta sonu etkinliklerindendir. Ayrıca doğa harikalarından biri olan dünyaca ünlü Niagara Şelaleleri de mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelir.

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Yaşanılan yer akademik başarının anahtarıdır prensibiyle, okulun konaklama seçenekleri bu özenle hazırlanmıştır. Öğrenciler öğrenci yurdunda tek kalabilir ya da aile yanında konaklama seçeneğini tercih edebilirler.

Aile Yanı Konaklama

Kanada’da dil eğitimi için ülkeye gelen öğrenciler genellikle aile yanında konaklamayı tercih ederler. Aile yanında konaklama, öğrencilerin aile hayatına entegre olmasını ve İngilizce dilinin sınıf dışında, akşam yemeğinde ve hafta sonu boyunca konuksever ev sahipleriyle pratik yaparak geliştirilmesini sağlar. Aileler bu konuda deneyimlidir ve okul tarafından özel olarak seçilmektedir.

Yurt Konaklaması

Okulun standart öğrenci yurtları konforlu ve rahattır. Toronto şehir merkezinde yer alır. Okuldan ve şehir merkezinden sadece 20 dakika uzaklıktadır. Tüm odalar mobilyalıdır ve iki yatak odası vardır. Her odada bir dolap, ortak mutfak, banyo, Netflix aboneliğine sahip akıllı TV bulunmaktadır. Yurtta düzenli temizlik hizmeti de verilmektedir.
Premium öğrenci yurtları Bloor ve Sherbourne’dadır. Şehir merkezine metroyla ortalama 10 dakika, okula 30 dakika uzaklıktadır. Rezidans daire şeklindedir. Tüm dairelerde 2 oda ve 1 çift kişilik yataklı oda, mini mutfak, 2 banyo, Netflix aboneliğine sahip akıllı TV ve oturma grubu mobilyası bulunmaktadır.
CCNM rezidans, North York’ta bulunur ve okuldan metroyla sadece 15 dakika uzaklıktadır. Ücretsiz spor salonu olanakları sunan tesisin, uydu TV ve rezidansın avlusuna bakan balkonlu TV salonları vardır.

TORONTO ŞEHRİ

Toronto Kanada’nın en güvenli ve en modern şehirlerinden biridir. Çok sayıda tiyatro, konser, müze ve galeri ile çok çeşitli sanatsal ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Düşük suç oranı, temiz çevresi ve kaliteli yaşam standardı ile dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biridir. Toronto’da ulaşım imkanlarının fazla olması sayesinde kolayca gezilebilecek birçok yer bulunmaktadır. Toronto Hayvanat Bahçesi, Toronto Adaları, Kanada Harikalar Diyarı, Niagara Şelaleri, Algonquin parkı turistlerin uğrak yerleridir. Birçok butik mağaza, kafe ve restoran bulunan şehir merkezinde, Kanada yemek kültürünün eşsiz örneklerini tadabilir, uygun fiyatla alışveriş yapabilirsiniz.
Alışveriş için en uygun yerlerden biri de dünyanın en uzun sokağı olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na girmiş Yonge caddesidir. Yaz aylarında serinlemek veya yürüyüş yapmak için Ontario gölü boyunca üç ayrı bölümü bulunan plajlar bulunmaktadır. Ayrıca birçok caddede yürüyüş ve bisiklet parkuru vardır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA