SPROTT SHAW DİL OKULU

Sprott Shaw Dil Okulu, Toronto, Vancouver ve Victoria da merkezleri bulunan ve İngilizce eğitimine yeni başlayanlardan, profesyonel çalışanlara kadar dil becerilerini geliştirmek isteyen her yaş grubuna özel programlar sunan bir dil okuludur.
SSLC’ de ki tüm programlar öğrencilerin en iyi performanslarını ortaya çıkartmaları için özel olarak tasarlanmıştır. İngilizceyi onların ilgi alanları ile ilişkilendirerek etkili bir şekilde ders işlemeyi hedef alan SSLC dil okulu, bu sayede Toronto’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin daha eğlenceli ve interaktif bir sınıf ortamında eğitimlerini almalarını sağlamaktadır.

Languages Canada tarafından akredite edilen okul aynı zamanda Kanada da ki en büyük eğitim ve öğrenci konut yatırım şirketlerinden biri olan CIBT Education Grubunda üyesidir.
SSLC’nin eğitimde izlediği en önemli yol, öğrencilerin sınıf içerisinde ve dışında etkileşim halinde olmalarını sağlamaktır. Bu sayede öğrenciler daha akıcı ve özgüvenli konuşma yeteneklerini geliştirmektedirler.

SSLC DİL OKULU FİYATLARI

Kanada’da İngilizce eğitim maliyetleri Amerika ve İngiltere gibi birçok ülkeye kıyas ile daha ekonomiktir. Dil eğitimi sonrasında kolej, lisans, master veya doktora gibi eğitimlere devam eden öğrencilere çalışma izni sağlayan Kanada, Türk öğrenciler tarafından her gün daha fazla tercih edilmektedir.
Yıl boyu Toronto’da dil eğitimi almak isteyen Türk öğrencilere özel indirimler sunan SSLC dil okulunun tüm programlarının, konaklama, kayıt, transfer ve diğer tüm hizmetlerinin güncel fiyatlandırmalarını aşağıda ki tabloda görebilirsiniz.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur

SUNULAN PROGRAMLAR

SSLC Dil Okulunun yaş gruplarına ve ihtiyaçlara göre sunduğu en çok tercih edilen programların detaylarını aşağıda görebiliriz.
Gençler için İngilizce Programı; 13 ve 17 yaş aralığındaki öğrenciler için sunulan, her seviyeden öğrencinin katılabileceği dil bilgisi, okuma, yazma ve konuşma becerilerinizi geliştirebileceğiniz bir programdır.

İş İngilizcesi Programı

4 ya da 8 hafta olarak sunuluyor. Programa katılabilmeniz için İngilizce seviyenizin IELTS 4,5 ya da TOEFL IBT den 45 alabilecek seviyede olması gerekiyor. Her hafta başlangıç tarihi sunan bu program en fazla 15 kişilik sınıflarda, haftada 26,5 saat eğitim alabileceğiniz bir programdır.

IELTS Hazırlık

En az 4 haftadan başlayıp en fazla 12 haftaya kadar eğitim alabileceğiniz bir sınav hazırlık programdır. Her hafta başlangıç yapabileceğiniz bu programa kayıt olabilmeniz için İngilizce seviyenizin en az B1 yani IELSTS den 3,5 alabilecek seviyede olması gerekiyor. Haftada toplam 26,5 saat eğitim almaktasınız.

Global Liderler için İngilizce

Vancouver’ın batısında yer alan British Columbia Üniversitesinin içerisindeki bu program bir yaz kampı olarak sunulmaktadır. Haftada toplam 12 saat eğitim alan öğrenciler, bu programda aktivitelerle, gezilerle ve yarışmalarla İngilizceyi daha etkin konuşabilecekleri bir ortam elde etmektedirler.

Vancouver Good Time Summer

13 – 18 yaş öğrencilerin, her hafta Pazartesi başlayan 06 Temmuz – 23 Ağustos 2020 tarihleri arasında, en az 2 en fazla 4 hafta eğitim alabilecekleri bir yaz kursudur. Haftada 25 saat eğitim sunan program, her seviyeden öğrenci katılımına uygundur.
Kabin Ekibi için İngilizce; Toronto da 4 veya 8 hafta olarak sunulunan program Havayolu Endüstrisinde kullanılan İngilizcenin özel kullanımını öğrencilere aktarır. Hafta da 10 saat eğitim sunan program en fazla 15 kişilik sınıflara sunulur. Öğrencilerin bu programa katılım sağlayabilmeleri için IELTS 4,5 veya TOEFL IBT den 45 seviyesinde İngilizcelerinin olması gerekiyor.
Program da sunulan konu başlıkları şu şekildedir; Kabin Ekibi Mesleğine Giriş, Havayolu Müşteri Hizmetleri, Havacılık sektörüne Giriş, Uçak Tanıma Giriş, Güvenlik ve Acil Durum Prosedürler, Havayolu İkram ve Yemek Servisi.

NEDEN SSLC TORONTO DİL OKULU?

Sprott Shaw Toronto Dil Okulu, Kanada’da İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için en popüler seçeneklerden biridir. İşte Sprott Shaw Dil Okulu’nu tercih etmeniz için bazı sebepler:

Çeşitli Dil Programları: Sprott Shaw Toronto Dil Okulu, İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Akademik İngilizce gibi farklı programlar sunar. Bu programlar, değişik seviyelerde sunulur ve öğrencilerin ihtiyaç ve hedeflerine göre düzenlenir.

Esnek Program Seçenekleri: Sprott Shaw Toronto Dil Okulu, öğrencilerin programlarını ve sınıf saatlerini seçmelerine olanak sağlak. Öğrenciler, tam zamanlı, yarı zamanlı veya yoğun programlar arasından seçim yapabilirler.

Deneyimli Öğretmen Kadrosu: Sprott Shaw Dil Okulu, nitelikli ve deneyimli öğretmenlere sahiptir. Öğretmenler, öğrencilerin dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için etkili öğretim yöntemleri kullanırlar.

Küçük Gruplar: Okul, öğrencilerin daha fazla öğrenme fırsatı elde etmesi için küçük sınıflar sunar. Sınıflar genellikle 8-10 öğrenciden oluşur, bu da öğrencilerin daha fazla birebir ilgi almasını sağlar.

Konaklama Seçenekleri: Sprott Shaw Dil Okulu, öğrencilerin farklı konaklama seçenekleri arasından seçim yapmasına olanak tanır. Aile yanı, yurt veya öğrenci evi gibi seçenekler arasından seçim yapabilirler.

Yerleşim Desteği: Okul, öğrencilerin yerleşim sürecine yardımcı olmak için bir dizi hizmet sunar.

Bu nedenlerden dolayı, Sprott Shaw Dil Okulu, Kanada’da dil öğrenmek isteyen öğrenciler için cazip bir seçenektir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

SSLC dil okullarının her birinde aktivite koordinatörleri vardır. Koordinatörler öğrencilerin yaş gruplarına ve ders programlarına göre hafta içi ve hafta sonu olmak üzere günlük aktiviteler veya konaklamalı geziler düzenler. Bu aktivitelerde ki temel amaç öğrencilerin arkadaşlıklar kurarak daha eğlenceli ve rahat bir ortamda pratik yapmalarını sağlamaktır.

KONAKLAMA

Toronto’da dil eğitimi tercih eden öğrencilerin yaşam tarzlarına, bütçelerine ve kişisel ihtiyaçlarına yönelik farklı konaklama alternatifleri sunan SSLC dil okulu, öğrenci evleri ve aile yanı konaklama olmak üzere iki farklı konaklama tipi sunmaktadır.

Öğrenci evleri şehir merkezinde olup birçok mağaza ve restoranlara yürüme mesafesindedir. Tam donanımlı mutfak ve ücretsiz internet hizmeti sağlayan öğrenci evleri birçok öğrenci tarafından kuşkusuz öncelikli olarak tercih edilen konaklama seçeneklerindendir.

Bir diğer konaklama seçeneği ise okulların konaklama ekiplerinin anlaşma sağladıkları Aile Yanı Konaklamadır. Bu konaklama tipinde öğrenciler, yaşadığı ülkenin kültürünü daha yakından tanıma ve İngilizcelerini daha hızlı geliştirme fırsatı bulmaktadır.

TORONTO ŞEHRİ HAKKINDA

Toronto Kanada’nın en büyük şehri ve ticaret merkezi olan Ontario eyaletinin başkentidir.
Nüfusu yaklaşık 6 milyondur. Oldukça gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olan Toronto da suç oranlarının çok düşük olmasından dolayı dünyanın en güvenilir şehirlerinin başında gelmektedir. Bu durum hiç kuşkusuz Toronto’yu dil eğitiminde daha cazip bir hale getiriyor.

Niagara şelalerine, Ottawa, Montreal ve ABD’ye oldukça yakındır. Toronto da her yıl dünyaca ünlü festivaller, konserler ve fuarlar olmak üzere birçok etkinlikler düzenlenir. Aynı zamanda Toronto dünyanın en yüksek kulelerinden biri olan CN Tower’a ve dünyanın en büyük şelalesi olan Niagara’ya en sahipliği yapmaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA