GENEL BİLGİLER

Sprachcaffe Languages Plus, 1983 yılından itibaren farklı ülkelerde yurt dışı dil eğitimleri sunan bağımsız bir dil okulu organizasyonudur.Romalı Sarno kardeşler tarafından kurulan okulun sloganı ise “Dil öğren ve İnsanlarla Tanış“tır.

Sprachcaffe isminin kökeni; Sprachcaffe ismi İtalyan geleneğinde “CaffeLetterario”‘dan esinlenilmiştir. Bu “edebi kafeler” siyaset ve kültür gibi alanlarda birçok konuları tartışmak için İtalya’nın çeşitli aydınlarının toplantılarında kullanılmıştır. Ve bu gelenek Sarno kardeşlere, dünyanın her yerinden insanların rahat bir ortamda tanışması ve farklı dillerde birbirleri ile konuşma fırsatı verecek dil bilim kafesi “Sprachcaffe” fikrini vermiştir.

Dünyanın farklı ülkelerinde İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, Almanca ve Çince dillerinde 30’un üzerinde dil okuluna sahiptir.

Yetişkinler için dil eğitimlerine ek olarak, gençler ve iş dünyasından katılımcılar için de farklı programlar sunmaktadır. Bunlara ek olarak Sprachcaffe,  grup turları da düzenler ve bunlardan bazıları İtalya’da Küba’da ve Latin Amerika’da dil eğitim turlarıdır. Aynı zamanda 2006’dan beri “Travel andWork “ ve Avrupa’da İş programları da sunmaktadır.

Dünya çapında 200’den fazla çalışanı bulunan okul, her yıl ortalama 40.000 den fazla öğrenciyi memnun etmektedir. 

Sprachcaffe’nin öne çıkan yönleri;

  • 20 yılı aşkın yurtdışı eğitim deneyimi.
  • 30’un üzerinde merkez ve 7 farklı dilde eğitim.
  • En son eğitim metotları.
  • Güçlü iletişim ağı.
  • Uygun konaklama seçenekleri.
  • Az sınıf mevcutları.

Okul “Dil Okulu Kalite “ onayı veren ISO, BRITISH COUNCIL, ALTO, ASILS, FELTOM ve ENGLISH UK gibi kurumlar tarafından onaylıdır.

Sprachcaffe Toronto, şehir merkezinde yer alan “Old Town Toronto” da yer almaktadır. Aynı zamanda okul dünyanın en uzun caddesi “Yonge Caddesine” birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Toronto’da dil eğitimi düşünen öğrencilerin ilk tercihi hem okulun merkezde olmasından hem de akademik altyapısının oldukça güçlü olmasından dolayı Sprachcaffe Toronto’dur.

Sprachcaffe Toronto Dil Okulu Fiyatları

Dil Okulu fiyatlarına kurs, konaklama ve kurs sonunda verilecek sertifika dahildir.

Dil okulu fiyatları,indirimler ve güncel promosyonlar için ELT danışmanlarından ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Sprachcaffe Toronto dil kursu seçenekleri üç temel alana odaklanmaktadır.

  • Dil Bilgisi ve kelime alıştırmaları.
  • Okuma, yazma, dinleme ve parça anlama.
  • Ve en önemli olan konuşma.

Part-Time Kurs

18 yaş ve üzeri öğrenciler için tasarlanmış program, hafta da beş gün, günde 2 ders şeklinde sunulmaktadır.Program, konuşma, okuma, anlama ve dinleme üzerine odaklanmaktadır.

Standart Kurs

18 yaş ve üzeri öğrenciler için tasarlanmış program hafta da beş gün, günde 4 ders şeklinde sunulmaktadır. Derste tartışılan konular öğrencilerin yeteneklerine göre gazete ve makalelere dayanmaktadır.

Yoğun Kurs

18 yaş ve üzeri öğrenciler için tasarlanmış program hafta da beş gün, günde 6 ders şeklinde sunulmaktadır. Gazete ve dergilerdeki makalelerin yanı sıra derslerde güncel olaylar ve kültürel temalar da işlenmektedir.

Bire Bir Kurs

18 yaş ve üzeri öğrenciler için tasarlanmış program bire bir eğitim olarak sunulmaktadır. Dersin işleniş şekli öğrencinin ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Esnek ders saatleri ile aynı zamanda başka bir kursa da katılım sağlayabilirsiniz.

Kombi Kurs

Aynı anda iki dil öğrenmek isteyen öğrenciler için tasarlanmış bir programdır. Anadilde 20 ders, ikinci dilde ise 10 ders sunmaktadır.

Akademik Dönem Kurslar

18 yaş ve üzeri öğrenciler için tasarlanmış bir programdır. Dil hakkında daha derinlemesine bilgi sahibi olmak isteyen öğrenciler için sunulmaktadır. Kurs yapısı öğrencinin veya öğretmenin isteği doğrultusunda değişebilmektedir.

Sınava Hazırlık Kursu

18 yaş ve üzeri öğrenciler için tasarlanmış program, özellikle yurt dışında okumak isteyenler için idealdir. Dil eğitimi boyunca okul öğrencilerinin gelişimlerini takip eder ve ulaşmak istedikleri hedefler için öğrencilere yön vermektedir.

İş İngilizcesi Kursu

İş hayatındayabancı dilkullanmak zorunda olan öğrenciler için idealdir. Programın içeriği öğrenci ve öğretmen doğrultusunda değişebilir. Öğrencinin dil seviyesine göre seçilmiş makaleler gruplar şeklinde tartışılır.

Çok Merkezli Kurs

Program uzun dönemde birçok merkezi gezmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Kurs süresi her merkez için ortalama 12 haftadır. Programı dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Toronto 2,5 milyondan nüfusu ile oldukça modern birşehirdir. Dünyanın her köşesinden gelen farklı topluluklar ile çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Okul haftalık olarak belirlediği aktivitelere öğrencilerinin katılımını sağlayarak dili daha rahat bir ortam da pekiştirmelerini sağlamaktadır.

Toronto da dil eğitimi almak isteyen her öğrenci birçok farklı aktivite imkânı bulmaktadır. Bunlardan bazıları ise, CN Kulesi, Toronto Adaları ve 40’ın üzerinde galeriye sahip olan Royal Ontario Müzesi’dir.

KONAKLAMA

Alınan dil eğitiminin daha verimli olması için okul öğrencilerine konforlu konaklamalar sunmaktadır.Okulun sunduğu iki tip konaklama bulunmaktadır. Aile Yanı ve Öğrenci Yurdu. Her iki konaklamaya da Pazar günü giriş Cumartesi günü çıkış şeklindedir.

Aile yanı konaklama tek veya çift kişilik oda seçenekleri ile yarım veya tam pansiyon yemek sunmaktadır. Bir ailenin yanında kalmak, Kanada kültürünü bilen insanlarla iletişim kurma fırsatı vermektedir. Böylelikle hem pratik yaparak dili aktif olarak kullanmış olursunuz hem de Kanada’ya ait birçok şeyi öğrenmiş olursunuz. Yurt konaklama ise size, dünyanın dört bir yanından gelen insanları tanıma ve pratik yapma şansı sağlamaktadır.

TORONTO ŞEHRİ

Toronto Kanada’nın en büyük şehri ve ticaret merkezi olan Ontario eyaletinin başkentidir.Nüfusu yaklaşık 6 milyondur. Oldukça gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olan Toronto da suç oranlarının çok düşük olmasından dolayı dünyanın en güvenilir şehirlerinin başında gelmektedir.

Toronto birçok kültürü bünyesinde barındıran çok uluslu bir şehirdir. Nüfusun yarısını Kanada’nın dışında doğmuş olanlar oluşturmaktadır.

Aynı zamanda şehrin güvenli, sakin ve temiz olması da Toronto da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sayısının her yıl artmasını sağlamaktadır.

Kendinizi yabancı hissetmeyeceğiniz bu şehirde, dünyanın birçok ülkesinden farklı kültürlerdeki insanlar ile tanışmak ve arkadaşlık etmek, İngilizceyi daha hızlı ve etkili öğrenmenizi sağlamaktadır.

Suç oranlarının ise oldukça düşük olması Toronto da eğitimi her yıl daha cazip hale getirmektedir. Öğrenci nüfusunun çok yoğun olduğu bu şehirde ulaşım sistemi çok iyidir. 24 saat canlı kalan şehirde dilerseniz bisiklet kullanarak masrafsız bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Dünyanın ikinci büyük ülkesi olan Kanada son yıllarda uluslararası öğrenciler tarafından oldukça popülerdir. Kanada da eğitim almayı planlayan öğrencilerin en çok tercih ettiği şehir ise Toronto’dur. Dünyanın her ülkesinden insanın yaşadığı Toronto’da nüfusun yarısından fazlası göçmendir. Bu kozmopolit şehirde birçok farklı kültürü bir arada görme şansınız bulunmaktadır.

Uluslararası Öğrenci Oranı

Sprachcaffe Toronto’da dil eğitimi alan uluslararası öğrenci oranına ait tabloyu aşağıda inceleyebilirsiniz. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA