GENEL BİLGİLER

1974 yılında kurulan OHC Dil Okulu 5 farklı ülkede 16 şubesi ile hizmet veren zincir bir dil okuludur. Her yıl 40 farklı ülkeden gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Bulunduğu her ülkedeki tüm yetkili kurumlardan gerekli akreditasyonlara sahiptir. Tüm öğretmenleri yabancı öğrencilere eğitim konusunda tecrübeye sahiptir. OHC dil okulu aynı zamanda öğrencilerine şubeler arası transfer hakkını da sunarak, özellikle uzun dönem eğitime giden öğrencilerine farklı şubelerini de tanıma fırsatı sunmaktadır. Bazı şubelerinde öğlen programları da mevcuttur. Özelikle yaz okulu programları en çok tercih edilen programları arasındadır.

Toronto şubesi ise 1996 yılından bugüne şehir merkezinde Victoria dönemine ait tarihi bir konakta hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bugüne kadar 8 binin üzerinde öğrenciyi ağırlamıştır. Okulun toplam öğrenci kapasitesi ise 350’dir. Şehirdeki tek bahçeli okul olma özelliği ile oldukça avantajlı bir konuma sahiptir. Okul, yılın her dönemi sunduğu farklı programlar ile tüm yaş grubundan öğrenciye hitap etmektedir

OHC okullarının çoğu şehir merkezinde yer almaktadır. Her sene 20.000’den fazla öğrenciye dil eğitimi sunan OHC dil okulu, 16 kişilik modern yapıdaki sınıfları, akademik programları ile öğrencilerin beklentilerini fazlası ile karşılamaktadır.

OHC TORONTO DİL OKULU FİYATLARI

Toronto, dinamik yapısı ve Kanada’nın iş ve finans merkezi olmasından dolayı dil eğitimi için her geçen yıl daha fazla öğrenci tarafından tercih edilmektedir. OHC dil okulu özellikle Türk öğrenciler için sunduğu kampanyalı fiyatları ile birçok dil okuluna kıyasla çok daha avantajlıdır. Aşağıdaki tablomuzda okulun güncel fiyatlarını görebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Öğrenciler dünyanın birçok ülkesinden gelen çok uluslu sınıflarda Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı ile eşleşmiş bir müfredat ile haftada 15 saat eğitim almaktadır.

Yoğun İngilizce

Haftada 30 saat eğitim alan öğrenciler genel programa kıyas ile daha etkin bir eğitim alarak dil ve iletişim becerilerini daha hızlı geliştirme imkanı bulmaktadırlar.

IELTS – TOEFL Sınav Hazırlık

Öğrencilerin akademik dil becerilerini geliştirip, dünya çapındaki üniversiteler ve kolejler tarafından tanınan bu sınavlarda başarılı olmalarını sağlamaktır.

CELTA Hazırlık

Uluslararası alanda yetişkinlere İngilizce öğretimi becerisi sağlayan bir kurstur. Açılımı ise Cerificate in English Language Teaching to Adults şeklindedir.

Cambridge Delta Kursu

Anadili İngilizce olmayan ve yetişkinlere eğitim verecek deneyimli İngilizce öğretmenleri için hazırlanmış bir programıdır.

Birebir İngilizce

Hedeflerinize yönelik ders seçimlerini kendinizin yaptığı bir programdır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kanada’da dil eğitimi almak isteyen her öğrenci birçok farklı aktivite imkanı bulmaktadır. Farklı kültürleri içerisinde barındıran Toronto’da dil eğitiminizi alırken aynı zamanda sayısız müze ve sanat galerisi gezme imkanı bulacaksınız. OHC dil okulu haftalık aktivite planını sürekli yenileyerek öğrencilerine birbirinden farklı ve heyecan verici aktiviteler düzenler.
Eğitimin bir parçası olan sosyal aktiviteler öğrencilerin dil gelişimlerine çok büyük katkı sağlamaktadır. Mutlaka gezilmesi gereken popüler yerler CN Kulesi, Royal Ontario Müzesi, Casa Loma Kalesi, ST Lawrence Market şeklinde sıralanabilir.

KONAKLAMA

OHC Toronto öğrencilerine sunduğu iki farklı konaklama tipi mevcuttur. Bunlardan bir tanesi konaklama departmanı tarafından özenle seçilen Aile Yanı Konaklama diğeri ise Öğrenci Evleri’dir. Aile yanı konaklamayı tercih eden öğrenciler dilerlerse yarım ya da tam pansiyon şeklinde konaklamalarını tercih edebilirler. Aile yanında konaklama öğrencilere hem ülkenin kültürünü daha yakından tanımalarına hem de İngilizceyi daha rahat pratik yapma imkânı sağlamaktadır. Öğrenci evleri ise birçok ülkeden bir araya gelmiş öğrenciler ile uluslararası bir ortamda daha özgür konaklayabileceğiniz bir konaklama çeşididir.

TORONTO ŞEHRİ

Kanada’da dil eğitimi düşünen öğrenciler Toronto’ya vardıklarında birçok kültürü bünyesinde barındıran bu şehirde kendilerini yalnız hissetmezler. Yapılan araştırmalar sonucu dünyada yaşanabilecek en iyi şehirlerden biri seçilmiştir. Şehir içindeki ulaşımın büyük bir kısmı yer altından geçmektedir. 4 tane havaalanı bulunan Toronto’ya birçok uçuş gerçekleşmektedir. Yıl boyu ücretsiz festivaller düzenleyen Toronto Kanada’nın diğer şehirlerine kıyasla daha ekonomik olmasından dolayı öğrenciler tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Yeşil alanları oldukça fazla olan şehirde 1.500’den fazla park bulunmaktadır. Toronto Hayvanat Bahçesi dünyadaki en büyük hayvanat bahçesidir. Şehrin tarihi dokusu ve canlı kültürel yapısı her yıl Toronto’da dil eğitimini daha cazip hale getirmektedir. Ayrıca canlı gece yaşamı ile bilinen Toronto’da çok rahat 24 saat açık restoran, barlar ve marketler bulabilirsiniz. Suç oranlarının ise oldukça düşük olması Toronto’da eğitimi her yıl daha cazip hale getirmektedir. Toronto’nun en büyük turistik merkezlerinden biri olan Casa Loma Kalesi ise her yıl çok sayıda turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Dünyada en fazla kültürel çeşitliliğe sahip olan Toronto, aynı zamanda en güvenli şehirlerden birisidir. Bu özelliği ile her yıl daha fazla sayıda öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Nüfusun yarısından fazlası göçmendir. Yıllar önce Afrika ve Avrupa dan gelen göçmenler ise uyum içinde yaşamaktadırlar. Kanada’da dil eğitimi tercih eden öğrenciler bu güvenli şehirde eğitim almanın ne kadar doğru bir tercih olduğunu hissedeceklerdir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA